Skocz do zawartości


Zdjęcie

Darek znowu po polska flaga!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Darek znowu po polska flaga!!!!!!!!!!
Dariusz Michalczewski pod polską flagą
2002-09-09 (13:36)
Dariusz Michalczewski swoją najbliższą walkę w obronie tytułu mistrza świata (14 września, w Brunszwiku) z pochodzącym z Jamajki amerykańskim bokserem Richardem Hallem stoczy pod polską flagą, a przed pojedynkiem zostanie odegrany polski hymn.

Dariusz Michalczewski wraca
do korzeni
Fot. Archiwum
Michalczewski w sobotnim programie sportowym w niemieckiej telewizji ZDF zadeklarował, że nie będzie więcej walczył w barwach tego kraju. Informację na ten temat opublikował niemiecki dziennik "Bild".

Przed 14 laty Michalczewski wyemigrował z Polski. W 1988 roku odłączył się od ekipy przebywającej na turnieju w Niemczech. Po pewnym czasie zaczął boksować w Bayerze Leverkusen. Miał przodków z niemieckim rodowodem, nie miał więc kłopotów z otrzymaniem obywatelstwa RFN.

Osiem lat temu po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej. Na zawodowym ringu nie przegrał żadnej z dotychczasowych 46 walk.

Michalczewski posiada zarówno paszport niemiecki, jak i polski. Do tej pory walczył jako Niemiec, teraz zadeklarował, że chce boksować dla Polski.

Przed pojedynkiem z Hallem w Brunszwiku zostanie odegrany polski hymn, a Michalczewski wejdzie do ringu pod polską flagą. Swoją decyzję podał do publicznej wiadomości w niemieckiej telewizji.

"Jestem Polakiem. Chcę ludziom w Polsce dać tego dowód. Będę walczył dla Polski i pod polską flagą" - powiedział urodzony w Gdańsku pięściarz.

"Bild" napisał: "Z niemieckiego +Tigera+ stał się polskim +Tygrysem+".

"Ogłoszenie tego faktu tuż przed pojedynkiem w Brunszwiku jest śmiałą i odważną decyzją" - powiedział trener Michalczewskiego Fritz Sdunek.

"Bild" napisał: "To jest problem przypominający rozdarcie wewnętrzne. W Polsce był często traktowany jako sportowiec, który odciął się od swoich korzeni. Natomiast wielu niemieckich kibiców uważało "Tygrysa" za boksera z Polski i dawało temu wyraz. Podczas dwóch walk przeciw Graciano "Rocky" Rocchigianiemu Michalczewski wysłuchał sporej porcji gwizdów".

"To było bolesne. Ale z drugiej strony dodawało mi sił, było motywacją w pracy nad sobą. Kariera, która stała się moim udziałem w Niemczech, w Polsce nie byłaby możliwa" - wyjaśnił bokser, który dodał, że jego miejsce jest teraz w Polsce.

Michalczewski liczy na zrozumienie i wyrozumiałość niemieckich fanów. "Kibice mnie zrozumieją. Przygodę ze sportem, z boksem zaczynałem jako 12-letni chłopak w Gdańsku. To jest moje miasto rodzinne. Tam żyje moja matka, tam jest pochowany mój ojciec. Tam jest mój dom i tam widzę swoją przyszłość" - podkreślił "Tygrys".

Zdaniem dziennikarza "Bildu" jednym z powodów przenosin do Polski jest fakt, że w Hamburgu rozpadła się jego rodzina i małżeństwo. Synowie - 10-letni Nicolas i pięć lat starszy Michael wyjechali z matką na Florydę. "Ten kryzys sprawił, że Michalczewski zastanowił się nad swoim życiem i postanowił coś w nim zmienić. Ostatnio częściej niż wcześniej z nową sympatią - Polką o imieniu Patrycja - podróżował do Gdańska" - napisał "Bild".

"Moje miejsce jest teraz w Polsce" - zakończył Dariusz Michalczewski.

(PAP/IAR)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024