Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Oyama karate
Widziałem dziś palkat reklamujacy OYAMA karate
napisali:
Full contact:kickboxing i thaiboxing
Knockdown: Oyama Karate

Wiecie coś na temat teg MA?
Skuteczne?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Oyama karate jest przede wszystkim system knockdown. Jednakże ostatnimi czasy coraz częsciej słyszy się o wprowadzeniu przez WOK systemu walki sportowej face full contact albo po prostu face contact.

Oyama karate nie skupia się wokół thai boxing i jest to nadużycie. Wokół thai kick boxing skupia się na pewno SHIDOKAN karate.

Pomijając to o czym napisałem nie wykluczam, że możliwym jest, że trenerzy Oyama karate dodatkowo wprowadzają elementy boksu tajskiego i zaliczam im to na plus. Możliwe jest również, że nie mieli co wpisać na plakacie i wpisali "chwytne hasło".

Czy Oyama jest skuteczne ? Jest stosunkowo nowoczesne i łączy elementy bosku i karate kyokushin, eliminując to co jest mocno osadzone w tradycji - kata i wyszukany kihon. Pozostałe kwestie skuteczności zostawmy tym którzy trenują Oyama.
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Z tego co wiem instruktorzy uczący Oyama Karate mają dość wolną rękę w wprowadzaniu innych systemów walki do treningu w swoich szkołach często prowadzą dodatkowe treningi thai boksu , judo , boksu , krav magi
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Jarek:"Wokół thai kick boxing skupia się na pewno SHIDOKAN karate. "

Sory ale Shidokan wprowadza thaia tyle samo co Oyama. Zwłaszcza że jedyni zawodnicy ktorzy odnoszą tam jakieś sukcesy pochodzą z Oyama Karate.
Z resztą z tego co mi wiadomo to i tak w Polskim wydaniu Shidokan sprowadza się w większości do knockdown.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate

... Z resztą z tego co mi wiadomo to i tak w Polskim wydaniu Shidokan sprowadza się w większości do knockdown.


Thai jest nieporównywalnie inny.
Zawodnicy odnoszą sukcesy, bo przez ładnych kilka miesięcy pracowali nad zmianą techniki walki - oczywiście byli już dobrymi sportowcami wcześniej.
Polskie wydanie mozna zobaczyć np. na otwartych obozach czy seminariach. Po takim obozie (jak na przykład ostatni w Borowicach) nikomu nie przyszłoby do głowy napisanie, że Shidokan w polskim wydaniu to knockdown.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Jarek a mozesz mi napisac jaka jest roznica miedzy tym co robia goscie z oyama karate w sekcjach full contactowych a thaiboxingiem? bo typowy kickboxing to to nie jest min. low kick, kolana lokcie -tego nie ma w kickboxingu i sa to elementy thai boxingu ...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Przepraszam niechce się kłócic ale co wrescie się trenuje w oyama karate ,gdyz jeżeli to co tu wymieniłem to kiedy maja czas na karate ?Nie lepiej odrazu ćwiczyć shidokan i po sprawie.Zawodnicy Oyama nie kombinujcie tylko korzystajcie z rozwoju jaki gwarantuje wam shidokan
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate

Z tego co wiem instruktorzy uczący Oyama Karate mają dość wolną rękę w wprowadzaniu innych systemów walki do treningu w swoich szkołach często prowadzą dodatkowe treningi thai boksu , judo , boksu , krav magi

Jeśli chodzi o krav maga i combat to niektórzy trenerzy od czasu do czasu pokażą jakąś "sztuczkę" szerszej grupie potem zaś roią zwykle osobną grup zajmująca się technikami "ulicznymi". Z tym judo to chyba trochę przekoloryzowałeś :wink:
W full contact Oyama nie ma uderzeń łokciami - to jest różnica która dla takiego laika w kwestii Muay Thay rzuca się najbardziej w oczy, gdy porównuje Oyama z wszystkim co "Thai". Jest low kick, są kolana.
To prawda - w Oyama instruktorzy mają sporo swobody jeśli chodzi o "uatrakcyjnianie" swoich treningów. Póki co nie stworzono w ten sposób nowej polskiej szkoły karate. :wink:
Karateka1 - w Oyama karate trenuje się knockdown, czyli tak jak w KK. Ci którzy chcą mogą dodatkow zająć się full contactem, ale jest to odrębna ścieżka rozwoju. Po prostu mamy wybór - ćwiczysz to, co ci bardziej pociąga. Niestety - nie we wszsytkich klubach oferta jest poszerzona o full contact, gdyż nie wszsycy instruktorzy posiadają kwalifikacje do prowadzenia treningów w tej formule. Nie martw się - nie uskuteczniamy jakiegoś "pomieszania z poplątaniem" :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Podsumowując dobty bajer nie jest zły a czemu tak uważąm,gdyz jak mozna uczyć full contactowych , thaiboxingiem, kick boxing skor nikt nie uczył instruktorów no chyba,że ktos na zgrupowaniu pokazał coś z ksiązki ,a reszat juz automatycznie zostaje instruktorami taja itd.
PROPAGANDA TO POŁOWA SUKCESU :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate

Jarek a mozesz mi napisac jaka jest roznica miedzy tym co robia goscie z oyama karate w sekcjach full contactowych a thaiboxingiem? bo typowy kickboxing to to nie jest min. low kick, kolana lokcie -tego nie ma w kickboxingu i sa to elementy thai boxingu ...


Ćwiczyłem przez rok czasu klubie Oyama - nawet prowadziłęm treningi :) u mojego kolegi Mirka Domareckiego 2 Dan. Treningi były mimo wszystko nastawione głównie na karate i tradycyjne techniki knockdown.
Wiesz nie wiem jak to wyjaśnić, ale dodanie do kickboxingu lowka i łokcia nie czyni z tego muay thay. Mariusz to określił jako koncepcję zmieniającą system prowadzenie pojedynku. Thai to dużo klinczów, ataków kolanem w innym sposób niż tradycyjne mae czy mawashi hiza, ataki łokciem czy ściąganie karku celem zadania kończącego kopnięcia w głowę.

Mnie osobiście się oczy otworzyły na inną strategie walki, przez co wachlarz technik się zmienił po treningach shidokan i grapplerami. Zupełni zmieniłem podejscie i to co pare lat temu uznałbym za śmieszne teraz uznaje za wiodące.

Tak swoją drogą, bo karate u mnie zeszło na wybitnie daleki plan, polecam każdemu kickerowi czy karatece oyama czy kyokushin posparowanie w regule bare knucke shido czy full thai - daje to świetny pogląd jak ludzie, zahartowani w walce przestają rozumieć kto i dlaczego ich bije, mimo najszczerszych chcęci obrony. Bez grama złośliwości...
  • 0

budo_karateka 2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
[quote name="karateka1"]Nie lepiej odrazu ćwiczyć shidokan i po sprawie.
NIEEEE ! Po pierwsze szidokan to Oyama BIS ! Po drugie jak miałbym Cwiczyć Oyama BIS to wolałbym już kiokuszin :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
BTW
nomen alias karateka2:

"9. Zakaz podszywania się pod inną osobę, lub używania kilku nicków jednocześnie."

Spójrz na ten punkt regulaminu forum. Zarejestrowałeś się już jako nomen więc używając nicka karateka2 łamiesz zasady Vortalu Budo. Choć dla użytkowników forum ten fakt może być nawet zabawny, :twisted: to jednak musisz się liczyć z blokadą nicka.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
nomen to ten człowiek o tej upadłej organizacji hawajsko-polskiego karate ,którym dokopuje Olejnik w Samuraju ujawanjąc syf tam naujący i izluje? :(
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Taaa, ten sam. Seitedoka podający się za Oyama. Do czego to jeszcze ludzie są zdolni. :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Chyba Olejnik miał racje ,że uciekł z tej organizacji :( A z drugiej strony to tylko świadczy o nich żel,że ludzie z otoczenia pana Czapli daja taka plamę.

Ps.Może wiecie co się dziej z konfliktem Czapla Olejnik :)
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate

Z tego co wiem instruktorzy uczący Oyama Karate mają dość wolną rękę w wprowadzaniu innych systemów walki do treningu w swoich szkołach często prowadzą dodatkowe treningi thai boksu , judo , boksu , krav magi

Jeśli chodzi o krav maga i combat to niektórzy trenerzy od czasu do czasu pokażą jakąś "sztuczkę" szerszej grupie potem zaś roią zwykle osobną grup zajmująca się technikami "ulicznymi". Z tym judo to chyba trochę pr
zekoloryzowałeś

Mój sensei na swoje treningi zaprasza czasami judoków więc wiem że jego uczniowie czasami ćwiczą z judokami rzuty i podcięcia.
  • 0

budo_karateka 2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
moge być nomen - omen a nawet jak kto chce ale za to głowy bym nie dał. Za to stawiam talary przeciwko orzechom że karateka 1 to Andriu z Kremerowskiej .
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Ja się chętnie założę o te talary. Karateka1 nawet nie jest z Krakowa...

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Prośba do moderatora aby jednak prawo było prawem na tym forum i aby regulamin był przestrzegany.Nie może byc tak aby ten szaleniec z seitedo mógł śmiac się na nasie tych co odpowidaja za przestrzeganie regulaminu.

A po drugie dał bym jemu jakoms nagrodę za rozwiązanie zagadki stulecia kim jest karateka z USA :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama karate
Eee, jak ktoś lubi robić z siebie błazna to po co mu przeszkadzać. Tak jest przynajmniej śmiesznie. :)
Dla przyzwoitości po prostu o tym poinformowałem forumowiczów, bo dlaczego mają o tym wiedzieć tylko moderatorzy :twisted: . Blokady nicków i bany są już w rękach Admina VB.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024