Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?

Przypomnialo mi sie ,ze na stazu w Szczecinie u J.Wysockiego sala jest podzielona na dwie czesci,na jednej cwicza hakamy , a na drugiej reszta,nawet wersje technik byly inne.


Tak to fajne rozwiązanie. Jest tam jeszcze między matami taka ścieżka, którą chadzaja w tą i na zad ci którzy już wszystko umieją i nie muszą już się konfrontować, ani uczyć. Paskuda ... naprawdę dobry strzał
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?

Przypomnialo mi sie ,ze na stazu w Szczecinie u J.Wysockiego sala jest podzielona na dwie czesci,na jednej cwicza hakamy , a na drugiej reszta,nawet wersje technik byly inne.


Tak to fajne rozwiązanie. Jest tam jeszcze między matami taka ścieżka, którą chadzaja w tą i na zad ci którzy już wszystko umieją i nie muszą już się konfrontować, ani uczyć. Paskuda ... naprawdę dobry strzał



He,he,zawsze podziwiam umiejetnosc odwracania kota ogonem :)
Jednak musze Cie rozczarowac, Savegnago i Wysocki chodzili po obu matach i uczyli.
Mam nieodparte wrazenie,ze w tej dyskusji na sile sie cos udowadnia :wink:
Prawda jak zwykle lezy gdzies po srodku :) 8O :wink: 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?
Tak MM ta wlasnie sciezka (kreta i wyboista skad inad ) przechadza sie shihan S. i shihan W. Nie widzialem jeszcze stazu w Polsce zeby prowadzacy, czy jego osobisty asystent brali inny udzial w treningu.
Teraz to Ty niezle strzeliles - masz zal? Zmnies go dzielnie, a nie wylewj czary goryczy.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?

shihan S. .

Pierwszy raz czytam , że S. ma tytuł shihan, napisz coś więcej, może kto mu go nadał, kiedy itd. To ciekawe, możesz wspomnieć też o wpływie tej sytuacji na zjawisko dalszej szihanizacji

Nie widzialem jeszcze stazu w Polsce zeby prowadzacy, czy jego osobisty asystent brali inny udzial w treningu


Wszystko może jeszcze przed tobą , nie martw się.
Ja z kolei wielokrotnie widziąłem np. 6-te dany miotane po macie, ale ci goście widać wszystkiego jeszcze nie wiedzieli i chcieli się rozwijać. Natomiast chodzą i nauczają na treningach i stażach prowadzonych przez siebie.Takie wtedy mają zadanie

Teraz to Ty niezle strzeliles - masz zal? Zmnies go dzielnie, a nie wylewj czary goryczy

Opatrznie to zrozumiałeś, ale to typowe. Jestem wielkim szczęściażem, że nie muszę tego robić i że mogę sobie poćwiczyć i uczyć się.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?
Ciesze sie ze zrozumialem opatrznie - plus dla Ciebie.

Co do 6 danow miotanych na stazach tez widzialem, ale wtedy gdy prowadzacy prosil swojego asystenta.

Fakt jeszcze duzo przede mna, ale sporo tez za mna :)

Nie przeszkadza mi osobiscie ze s.W na stazach przez siebie organizowanych nie jest miotany - wrecz jest mi to na reke, bo moze przetlumaczyc to co s.S do mnie (i do innych tez czasami :-) ) mowi. U mnie z wloskim kiepsko :oops:

Co do pytania o to czy Savegnago posiada tytul shihana - szczerze mowiac zaskoczyles mnie. Dla nie bylo to oczywiste. Pobadam. chyba ze wiesz wiecej to powiedz.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?

wrecz jest mi to na reke, bo moze przetlumaczyc to co s.S do mnie (i do innych tez czasami :-) ) mowi. U mnie z wloskim kiepsko :oops: .


Wiem, że możesz nie mieć chęci, czy czasu na naukę języka, ale może warto bardziej polegać na sobie, poza tym włoski nie jest zbyt trudny i można się uczyć samemu. Polecam

Co do pytania o to czy Savegnago posiada tytul shihana - szczerze mowiac zaskoczyles mnie. Dla nie bylo to oczywiste. Pobadam. chyba ze wiesz wiecej to powiedz


Jeżeli Cię to naprawdę interesuje to zapytaj u źródła, ale najlepiej wówczas gdy już sam będziesz mógł to zrobić po włosku.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego instruktorzy aikido nie cwicza miedzy soba?
Tak - zapal mialem...
kupilem slowniki, zestaw kaset i takie tam - wszystko co potrzebne....

Przerobilem pierwsza lekcje... :oops: :oops: :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024