Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie nosić nóż?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Gdzie nosić nóż?
Jak sądzicie, gdzie (w jakich miejscach) najlepiej nosić nóż, aby był niewidoczny a zarazem łatwy do natychmiastowego wyciągnięcia?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
To zależy od noża... Jego gabarytów i kształtu.
Małe noże w stylu sztyletów można nosić poziomo na pasku. Większe zamontować do szelek na plecach, rączką w dół. Neck Knives radzę nosić na szyi :) . Ja mały obosieczny sztylecik noszę po wewnętrznej stronie przedramienia przypięty rzepami. Można nosić pod pachą tak jak pistolet...

Napisz jaki masz nóż a my Ci powiemy kim jesteś... tzn. gdzie go schować :lol:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
jaki ?
neck na szyji
folder jesli jestes praworeczny w prawej kieszeni spodni
z glownia stala = poziomo na pasku za biodrem gleboko z tylu lub z przodu przed biodrem, albo szelki

wariantow jest wiele, najwazniejsze to nie mieszac za duzo
zasada jest taka bron powinna byc noszona mozliwie w jednym miejscu aby w sytuacji zagrozenia nie myslec co odpiac, gdzie siegnac tylko wykonac to automatycznie chodzi o wyrobienie odruchu tak jak w przypadku np. zmiany biegow w samochodzie, poczatkujacy kombinuja, sprzeglo, gaz lewarek, po jakim czasie nie ma kombinowania wychodzi samo :)
i tak ma byc, bron ma sie stac czescia twojego ciala, tylko wtedy bedzie "sprawna" :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Najbardziej pasujace mi sposoby , poziomo na pasku z tylu ( male noze) , na skos wewnatrz spodni z tylu ( duze) , w malej kieszonce wszystej we wlasciwa kieszen spodni ( folder do pracy , na impreze )
  • 0

budo_ripperov
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Ja swój nóż (Kobun Cold Steela - w pochwie typu Fast Draw)noszę albo za plecami na skos za paskiem spodni, albo na prawym biodrze pionowo. Stawiam raczej na niewidoczność noża niż na szybkość dobycia broni, chociaż z tyłu dobyć nóż mogę szybciej, noszenie na biodrze jest wygodniejsze, (często wsiadam i wysiadam z samochodu).
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Ja jak kiedys chodziłem z nozem to nosiłem go w kieszeni kurtki (ewentualnie polar) a jak było zagrozenie to reka do kurtki i delikatnie go wyjmowałem zeby niebyło nic widac - nuz miałem pod rekawem (szerokie bluza, wiekszy polar lub kurtka zimowa obowiazkowa) potem rekce trzymałem normalnie przy ciele a nuz podtrzymywałem palcem wskazującym za ostrze zeby byl w rekawie i niebyło go widac. Kiedy bylo wiadomo o co chodzi palec odginalem do tyłu i nuz sam wskakiwał do reki.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
ja mam foldera ,( ktorego sie przyznam jednak uzywam po prostu do robienia sobie w pracy kanapek itp.) na ulicy nosze go w prawej kieszeni kurtki. zaleta tego jest taka ze trzymanie rak w kieszeniach jest oznaka luznego stylu bycia :D i nie wzbudza zadnych podejrzen (jak ruch pod pache)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Ja noszę w prawej kieszeni spodni, zahaczony o kieszeń zaczepem na zewnątrz. Wydobywa się go szybko, do tego nauczyłem się go otwierać (sprężynowy) tak, że wygląda jakbym z kieszeni wyjmował już otwarty. Uzywam go do cięcia papieru w pracy (oszczędności), ale noszę zawsze przy sobie.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Do ciecia papieru ?Ugh
Dobry automat po pareset dolarów, do cięcia papieru to lekka przesada.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
jeden poziomo na pasku z lewej, drugi w prawej kieszeni na klipsie. Nic wyszukanego, ale działa...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
O folder to w kieszeni spodni (zaczepiony ) bo ciagle tam trzymam paluchy i nie wyglada to podejrzanie ... a teraz jakby co to Muele z tylu w pochwie , wewnatrz spodni i po skosie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
Mnie się folder sam ułożył w tylnej kieszeni spodni ... że tak powiem na prawej krawędzi tyłka ;)

Swoją drogą - to dobre miejsce jest czy złe? Bo prawą ręką go wyciągam momentalnie, również na siedząco... ale z lewą łapką trzeba się trochę napracować :(

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
chyba zle, bo go widac...no i z tym super szybkim wyciaganiem tez nie jestem pewien...
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
A jesli chodzi o 'pelnowymiarowe' nozyki to ja do pochwy dorobilem trok, na szelce od plecaka zaczep i teraz wieszam go sobie na szelce od plecaka rekojescia do dolu (ale tylko jak jestem poza miastem lub na wakacjach nie w swoim ;) POLECAM baaaardzo wygodny sposob :lol: Pozdr
  • 0

budo_plomok
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?
ja moze troszke bez sensu ale co tam.

gdy ostatnio miałem okazje wizytować tydzień archeologiczny w biskupinie to zauwarzyłem coś co napoczątku wydało mi sie dziwne. Byli to ryceze... ok. moze to nie takie dziwne ale ci ryceze chodzili po mieście z ponadmetrowymi mieczami dziecko a policja jakby ich nie widziała :?: (wtedy nie wiedziałem ze to nie jest broń)



ps. mozna tam było kupić odlitowy sztylecik robiony ręcznie z jedynie 1600zł. Było tez sporo innych nozyków, mieczyków, łuków, kusz, wisiorków ipt. wszystko oczywiście hand made.

ps2. no i mozna sie było na miecze posparować (za 5 czy 10zl) z jednym z tych rycezy a wyglądało to tak ze ty zakładałeś zbroje a on bez koszulki w jednej ręce miecz w drugej piwo i tak nie miałeś szans (pożniej widziałem tego goście z obandarzowanym paluszkem :lol: )
  • 0

budo_arturpaweł
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nisko (podkarpackie)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie nosić nóż?

[...] Większe zamontować do szelek na plecach, rączką w dół. [...] Ja mały obosieczny sztylecik noszę po wewnętrznej stronie przedramienia przypięty rzepami.


Zwykłe szelki, czy jekieś special? A masz może zdjęcie/link_do tego sztylecika?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024