Skocz do zawartości


Zdjęcie

neck knife


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

neck knife
Mały (oczywiście:)),o dobrym chwycie,ładny,w cenie do 300zł (niestety:()
Macie jakieś propozycje?

No może nie koniecznie neck... Może być mały, zapinany na klips nadający sie np do szelek...

I jeszcze jedno. Pytanie dla ludzi co mieli w ręku Bear Clawa CRK&T. Czy okładziny na tym nożu są symetryczne? Tzn czy są tak ukształtowane że można go równie dobrze trzymać w lewej jak i prawej dłoni? Jeśli nie, to czy jest wersja dla leworęcznych i czy jest dużo droższa? Rozumiem, że nie wystarczy sym. rękojeść bo BC jest zagięty i wyciąganie go z pochwy lewą ręką to akrobatyka, ale dla mnie to nieważne ponieważ gdyby chodziło o szybkie wyciągnięcie i używanie w celu samoobrony np to i tak korzystałbym z prawej ręki (taka taktyka walki) , a jeśli potrzebuje tylko coś przeciąć ( np. używać jako sierpa do zbierania ziół :) ) , to mogę wyciągnąć prawą, przełożyc - słowem nie ma problemu.


  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
W jakimś Amerykanckim sklepie widziałem właśnie La Griffa za 49.99$ :( (, chlip
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
50$? Jasne, ale:
- dolicz przesyłkę,
- ja celnicy nie będą mieli dobrago humoru to dolicz jeszcze 9% cła i 22% VAT.
Coś się cena podniosła, nie? 8O
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
No tak, biorę to pod uwagę, ale wszędzie La Griffe jest za 80$ a cło i podatek odpowiednio większy ( czy cło to nie jest 12% przypadkiem? :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Różnie mówią. A poza tym, to La Griffe raczej teraz nie kupisz, bo produkcję na chwilę wstrzymali...
A poza tym 50$ nie jest rewelacją, ja mam za 39$, ale nie powiem, gdzie!
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Jesli nie upierasz sie przy "pazurach" typu lagriffe czy bear claw to ja mam na oku Camillus ArcLite. Nie umiem wstawic zdjecia (musze wkoncu przeczytac jak to sie robi) ale tu masz link.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nozyk kosztuje u nich 19,95$.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Ja myślę nad jednym: ten nożyk jest trochę duży, jak na neck knive. Długi, więc jak się pochylisz, to ci się odznaczy na koszulce, że hej.
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife

No może nie koniecznie neck...


Faktycznie pod koszulka bedzie sie odznaczal, szczegolnie w lecie. Ale wyglada niezle, co?
No i cena - tanio jak za obierki :)
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
mam BearClaw'a juz jakies 2 lata, "fajniutki" :)

okladziny sa symetryczne = rownie wygodne dla reki prawej i lewej, inna sprawa to pochwa, ale to juz zauwazyles,

mojego nosze na wedrowkach przytroczonego do raczki plecaka, lub na grzybki.

jedyny maly minus to stal = AUS 6 = ma swoje zalety - latwe ostrzenie i totalna nierdzewnosc, ale ma wady jest miekka i relatywnie szybko gubi swa ostrosc, szczegolnie w pracy w drewnie, do czego jest prawie stworzony, w precyzyjnych pracach pomaga karbowanie prawie na czubku, no i na grzybki = cudo = cholernie poreczny

do obrony przeciw nieuzbrojonemu przeciwnikowi - raczej nie chcial bym znlezc sie po drugiej stronie ostrza, jego trzymanie jest bardzo naturalne, takie prawie "od niechcenia" takze i ruchy, a rozbroc kogos tak uzbrojonego jest raczej niemozliwe takimi sztuczkami jak kopniecie czy zbicie :)

a i jeszcze jedno okladziny mozna odkrecic i wtedy pozostaje ci gola stal, nie jest to moze tak estetyczne jak La'griffe ale mozna kombinowac z dorobiona pochwa ukryta poziomo w pasku od spodni np. :) no i troche gorzej sie trzyma :( , mozna zamiast oryginalnych z zytelu dorobic np. drewniane itd. :)

jeden z moich ulobionych nozykow tylko ja go nazywam "kocim pazurkiem" :) (kurde powinni mi placic za reklame :) )
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Co do tego taniego "Kamilka" :) , to 'Stainless Steel' niewiele mówi...

Kurcze slaw i jak tu go nie kupić :) powinieneś oczekiwać prowizji od CRKT :)
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife

Co do tego taniego "Kamilka" :) , to 'Stainless Steel' niewiele mówi...


Stal 420HC, zobacz tu:http://www.camillusknives.com/cuada-arc-lite.htm
Po wiecej informacji skocz do PiteraM :wink:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Narcyz, jesli sie zaoptarzysz w nozyk z tak wyprofilowanym ostrzem konicznie spraw sobie wraz z nim odpowiednia ostrzalke (jesli nie masz)np. GATCO Tri-Seps = idealna na wypady i praktycznie do wszystkiego, ostrza plain, serrated, wklesłe, igły, haczyki itd. :) sam zreszta zobacz :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

AUS 6 + pare minut - znow mozesz depilowac przedramie :)

za 8 baksow = az szkoda razem nie zamowic (wyslij moje namiary CRTK i Gatco , niech przesylaja prowizje rotfl )

pozdro
slaw
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Może faktycznie wartoby zamówić razem. Sęk w tym że Bear Clawa nie zamawiałbym tylko kupił u siebie w mieście...( w moim ulubionym sklpeie jest całą kolekcja CRKT ) . A propos . Jakie masz ostrze w swoim?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Hmmm takie coś też jest tam na półce...

Dołączona grafika
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
plain, jakos nie lubie zabkowanych, latwiej ostrzyc i bardziej uniwersalne, z tymi zabkami to troche moda, nie mowie ze sa zle i jak ktos lubi, ale noz staje sie raczej tylko tactical, a dla mnie noz to bardziej narzedzie codziennego uzytku, mieszkam przy lesie, spacery itd. a przy okazji obrona w razie koniecznosci, tyle tylko ze z ostrzem gladkim nalezy caly czas dbac zeby byl nalezycie ostry inaczej staje sie bezwartosciowy, natomiast troche tepe zabki nadal tna = to fakt :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
I te...

Dołączona grafika

Ale one nie bardzo poasują do ww. wymagań tj. nie mają zbyt dobrego chwytu...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife

Jesli nie upierasz sie przy "pazurach" typu lagriffe czy bear claw to ja mam na oku Camillus ArcLite. Nie umiem wstawic zdjecia (musze wkoncu przeczytac jak to sie robi) ale tu masz link.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nozyk kosztuje u nich 19,95$.

ArcLite jest prześliczny, ma taki kształt jak mi się podoba najbardziej, ale stal nienadzwyczajna. Na knifecenter jest model w barwach flagi amerykańskiej.
Co do reszty tematów o LaGriffie śniłem po nocach nic mie od niego nie odwiodło ale CRKT ma jeszcze pare fajnych neck knife - przede wszystkim STIFF KISS we wszystkich możliwych kombinacjach (tanto, z "brzuszkiem", zęby), F4 Carson ale to kurdupel. No i oczywiście COMPANION sprzedawany z pochwą do pasa i "taktyczną" - można pomyśleć o szelkach. Łańcuszek też dają ale to chyba przesada.
A co do osełek to na koronie stadionu kupiłem ruską osełke diamentową o tak drobnym ziarnie że obsługuje nią wszystkie znajome noże w okolicy.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
zanim kupilem "pazurka" tez troche szukalem, konkluzja po zakupie = nic nie zastapi pewnosci chwytu, a to podstawa przy tak malych ostrzach inaczej taki knypek mozna sobie wsadzic :) albo stosowac tak jak "kwiczol" do krojenia wedzonki (najslynniejszy chyba polski neck filmowy) :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
hehe, jabłka też nimi krajał w kostecke i jadł :)
Ale tkai jak jego mógłby być u nas nielegalny, bo w pochwie wyglądał jak kiejk...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: neck knife
Slaw, a jak to jest z pochwą Bear Clawa? Na jakimśzagranicznym forum ktoś palnął że jest z tandetnego materiału i wogóle źle wykonana...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024