Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pieniądze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Pieniądze
Kiedy chłystek pojedynczy lub w grupie podchodzi i prosi o kilka złotych, nie patrzę na niego, mówię, że nie mam i idę dalej. Zdarzyło mi się coś takiego również w niesprzyjających okolicznościach (zmrok, grupa), ale wówczas nawiązuje jakiś kontakt (np. wzrokowy) i generalnie czuję się niepewnie. Co w takiej sytuacji robicie: dajecie te parę złotych, czy drapaka? W sumie jak się powinno zachować w takiej sytuacji?
  • 0

budo_rene
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Golders Green NW11

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
Ja mówię najczęściej "chłopcze to nie Gwiazdka..." : albo zniechęca się albo nie.... :box:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze

Kiedy chłystek pojedynczy lub w grupie podchodzi i prosi o kilka złotych, nie patrzę na niego, mówię, że nie mam i idę dalej. Zdarzyło mi się coś takiego również w niesprzyjających okolicznościach (zmrok, grupa), ale wówczas nawiązuje jakiś kontakt (np. wzrokowy) i generalnie czuję się niepewnie. Co w takiej sytuacji robicie: dajecie te parę złotych, czy drapaka? W sumie jak się powinno zachować w takiej sytuacji?


Czasem sie zdarza ze ktoś podchodzi i prosi o tę kasę. Ale zawsze grzecznie, więc ja też grzecznie, patrząc mu prosto w oczy mówię że nie i on odchodzi. Czasem kiedy bełkocze lub sepleni odpowiadam agresywnie zamiast asertywnie.
Zawsze jest ryzyko, że kiedy człowiek zgodzi się coś dać i będzie zajęty szukaniem pieniędzy, może dostać strzała, więc ja z zasady mówię nie.
Ale że kolesie wyciągają do dziewczyn rękę o kasę to mi się wydaje nieetyczne i poniżające dla całej płci męskiej :evil:
Silvio
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
W przejsciu podziemnym spotkalem grupke 17-19 latkow. Podszedl do mnie blizej jeden z tych gowniarzy, 17 letni moze.. i zasunal teksty:

GOWNIARZ: daj mi dziesiec zlotych.
PERUN: a z jakiej racji mam ci cos dawac
GOWNIARZ: bo jest nas szesciu
PERUN: [rechot]

Dali mi odejsc, a ja nic a nic sie nie balem... wypilem wczesniej moze jedno piwko, a kazdy wie, ze "piwko odwazne jest".. :wink:

PERUN
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze

Dali mi odejsc, a ja nic a nic sie nie balem... wypilem wczesniej moze jedno piwko, a kazdy wie, ze "piwko odwazne jest".. :wink:

PERUN


Mialeś szczęście, że nie oberwałeś w cymbał.
W Łodzi byś tak szybko nie odszedł.
Ale masz rację, nie ma się czego bać.
Silvio
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
to wszystko zależy kto Cie pyta o te pieniadze
wiadomo, ze jak jakis małolat, to mozna go spokojnie wyśmiać
kilka razy juz takich spotkałam
moja reakcja: spoglądam współczująco na daną osobę patrząc prosto w oczy i spokojnie odchodzę
jesli natomiast napadnie Cie jakas banda, to wiadomo, ze nie ma co ryzykowac :?
I pamietaj: NIGDY! nie licz na innych, tylko na siebie w takich sytuacjach, jesli juz podejmujesz, ze bedziesz sie bronić
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze

Czasem kiedy bełkocze lub sepleni odpowiadam agresywnie zamiast asertywnie.

Dyskryminujesz ludzi z wadami wymowy :?: :!: :wink:


Ale że kolesie wyciągają do dziewczyn rękę o kasę to mi się wydaje nieetyczne i poniżające dla całej płci męskiej

Jesteś bardzo nienowoczesny , przypominasz mi mojego dziadka...
__________________________________________________________
Kiedy mnie ktoś sie pyta o parę złotych, to mu daję (jak mam) bo mi na nic nie są potrzebne - nie kupuję pierdół tylko konkrety na które trzeba uzbierać więcej niż te kilka złociszy... A jemu na bank na coś sie przydadzą, poprawią nastrój. Kiedy nie mam kasy mówię po prostu : "niestety" i życzę powodzenia ( owocnych poszukiwańdrobniaków )
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
kiedys cos czytalam ze najlepiej zawsze zdecydowanie odmawiac, pokazac ze wie sie czego chce i ze chce sie odejsc, oczywiscie "wspolczujacy" wzrok nie zaszkodzi...
narcyz hmm wyczulam w twojej wypowiedzi do Silvio negatywny wydzwiek a tak naprawde to kieruje sie on zasadmi...ja cenie to ze jakies ma i je przestrzega...
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
Ja raz uległam presji - gości było dwóch, okolica podejrzana i ciemno było - dałam im parę groszy, żeby ewentualnie nie ryzykować utraty całej gotówki. Potem miałam wyrzuty sumienia i od tego czasu odmawiam takich gościom.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze

...ja cenie to ze jakies ma i je przestrzega...

a ja nie...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
kazdy ceni w zyciu inne sprawy i rozne zasady jedni takie drudzy inne i musimy sie z tym pogodzic ,sa taz rozne sposoby zdobywania pieniedzy...
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
Hmm wszystko oczywiscie zalezy od sytuacji... jesli podchodzi dziwnie wygladajacy gosc i prosi o pare groszy na piwo, to zwykle nie daje (no chyba ze zrobi to w sposób bardzo sympatyczny :D ). ale ostatnio np.. na dworcu pkp gosc poprosil o 2 zł, bo akurat zabraklo mi do biletu i dalam mu te 2 zl. Pomyslalam (moze naiwnie), ze skoro prosi az o 2 zl a nie o jakies grosze, to widocznie faktycznie jest w potrzebie..... takak pokretna logika kobiety :wink:

Pozdrawiam
kasiag
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze

Hmm wszystko oczywiscie zalezy od sytuacji... jesli podchodzi dziwnie wygladajacy gosc i prosi o pare groszy na piwo, to zwykle nie daje (no chyba ze zrobi to w sposób bardzo sympatyczny :D ). ale ostatnio np.. na dworcu pkp gosc poprosil o 2 zł, bo akurat zabraklo mi do biletu i dalam mu te 2 zl. Pomyslalam (moze naiwnie), ze skoro prosi az o 2 zl a nie o jakies grosze, to widocznie faktycznie jest w potrzebie..... takak pokretna logika kobiety :wink:
kasiag


Sytuacje bywają rózne:
1. generalnie staram sie bardzo krótko odpowiadać NIE ale kiedyś będąc nagle obsawiony przez 5 - 6 gości po pytaniu o 2 PLN zapytałem sie czy bedą mieli wydać z 5 PLN. Wydali

2. A co do sytuacji na dworcu: sam jestem bardzo miłym młodym człowiekiem ale kiedyć zabrakło mi na pociąg i musiałem chodzić po ludziach az wreszcie chyba czwarta osoba dała mi brakujące 1.78


pozdrawiam
  • 0

budo_sayuri
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pieniądze
...hmm pamietam kiedys bylam w takiej sytuacji - szlam do sklepu, jakis facet zaczepil mnie i spytal czy mu pozycze pieniadze; ja nie zatrzymujac sie odpowiedzialam, ze nie mam i poszlam dalej; odczekalam jakas chwile i poszlam znowu ( ow facet zaczepial kogos innego );

dzisiaj nie wiem jakbym sie zachowala - to bylo jakies 4-5 lat temu :P ;
takie sytuacje sa "niekomfortowe", szczegolnie gdy jest ciemno i jestesmy sami - w grupce ludzi jest inaczej... czujemy sie "bezpieczniejsi" :D

bardzo czesto pod sklepami stoja takie "typki" i prosza o pozyczke... kazdy czlowiek zachowa sie inaczej w podobnej sytuacji - inaczej zachowa sie chlopak, inaczej dziewczyna :D wszystko zalezy od czlowieka...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024