Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak kopać mawashi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Jak kopać mawashi?
no właśnie :)
JAkie są wady i zalety obu sposobów kopniecia. Moh nauczyciej od Goju-Ryu mówił że ten drugi jest nieprawidłowy.
Czy na treningu kyokushin zwraca sie na to u wage? Bo mi nigdy tam nie zwracano na to uwagi.
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Hi garry,

pierwszy sposob jest szybszy, bardziej myloncy ale jest trudno w ostatniej fazie ruchu : tym strrzale uzyskac maxymalnom sile zeby przeciwnika znokautowac,

Drugi jest latwiejszy ma wienkszom sile ale jest wolniejszy.

Ja tam mysle ze mawashi dobrze jest na ruzne sposoby kopac,

I tak jak bendziesz cwiczyl wystarczajonco dlugo to wypracujesz swoje garry-mawashi tak jak i garry-maegeri i garry-tsuki i garry-czarymary.

Ach i dobrze jest oczywiscie caly czas wyprobowywac mawashi w praktyce tzn. w wolnej walce ...

Pozdrowienia - Julineczek.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
BTW, Julineczek, moglbys sie czasem oderwac od treningu i czesciej pojawiac na forum.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
To są dwa różne a jednocześnie takie same kopnięcia. Oba nazywają się mawashi geri. Dla rozpoznania techniki wyjście z mae gei czasami nazywa się mae mawashi geri i jest to nazwa najczęściej stosowana dla kopnięcia szybkiego lecz stosunkowo mało ciężkiego przednią nogą.

Dobra rada :

JAkie są wady i zalety obu sposobów kopniecia. Moh nauczyciej od Goju-Ryu mówił że ten drugi jest nieprawidłowy

Zmień styl bądź nauczyciela bo pieprzy tsypotsy :)

Julineczek - dlaczego nas opuszczasz na tak długie okresy ?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
W sumie juz u niego nie cwicze. Draznilo mnie jak spluwał przez okno w kamizie po cwiczeniu ibuki :)))
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Dżizas ale model :!:
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Mae mawashi jest faktycznie mylace, ale chyba slabsze. "Normalne" mawashi jest znacznie mocniejsze, wole takie. Jak dobrze wejdzie, to i garda na nic...
Z takich mylacych niezle jest tez pozorwany low kick i dopiero w ostatniej chwili m. jodan. Przeciwnik podnosi noge do bloku low kicka i stoi przez chwile na jednej nodze. Czesto tez odruchowo jednak obniza garde. Jak wtedy dobrze wejdzie mawashi jodan, to mozna wyrwac glowe razem z plucami :) :) ?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Szkoda ze nie widziales mae mawashi Jarka. On potrafi urwac glowe :evil:
Piotrek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
No nie przesadzaj. Co sobie ludzie pomyślą :) :)
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
O to chetnie bym to zobaczyl byle nie na sobie :lol:
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
te dwa kopniecia sa swietne :) ... i kazdego warto sie uczyc na turnieju czesto przydaje sie mae mawashi .. bo zmyla ono przeciwnika a punkt jest a co do walki ulicznej ... to bedzie cie jedno i drugi ciezko wykonac ale jak juz wyjdzie to jedno i drugi oberwie glowe bo nie kazdy napastnik bedzie trzymal garde jak fighter chyba ze jest to stary ulicznik ...no wtedy to nei warto kombinowac walic w jaja albo w splot i kontra z miejsca :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Ile ludzi tyle tych roznych mawashi bedzie , kazdy madry czlowiek dopasowuje technike do swoich mozliwosci fizycznych i kazdy madry nauczyciel mu na to pozwala.
Moja noga tak juz zdurniala od cwiczenia roznych styli ze , mawashi Seikena nie bardzo przypomina nic z ksiazek , kopie z lekkiego "stepu" noga idzie raczej porosto ze skretem na koncu ( to podpatrzone u Hoosta z K1 ) , moja zglupiala noga potrafi wejsc pomiedzy rece w gardzie i wykonac piekne KO.
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Hi Jarek

Julineczek - dlaczego nas opuszczasz na tak długie okresy ?


Widze ze sie juz podpisujesz S..ch ... Sh... ach nie moze mi to przez gardlo przejsc - Kyokushin to juz za malo dla Ciebie ?
Chcesz sie rozwijac ?
Czy Kyokushin nudnym sie stal dla Ciebie ?

A co do Mawashi z wyprostu to sie go nauczylem jak A. Drewniak tylko z Yamato od Uchi Deshi wrocil , ale do dzisiaj (po tylu, tylu latach ) jeszcze nie jest az tak naprawde moje - nie czuje go.
To uswiadomilo mi jak wazne jest poczatkowe nauczanie ludzi ktorzy pierwszy raz przychodza na treningi.
Wlasciwy dobor technik, obciazen treningowych, przekaz informacji - i nie zgadzam sie tu np: z wypowiedzia Seikena - dywersanta ze dobry nauczyciel pozwala od poczatku indywidualizaowac technike.
Ja tam jestem za tym zeby jednak trener byl trenerem a nie pomocniikem w eksperymentach dzikich ucznia ktory technike dopasowuje (nie dysponujac jeszcze odpowiednia wiedza i doswiadczeniem ktore to ma wlasnie trener ) do swoich "fizycznych mozliwosci ".
Te "fizyczne mozliwosci " to wlasnie trener musi rozpoznac u ucznia i go odpowiednio "naregulowac ".

A pauze mialem bo cwiczylem odpoczywalem cwiczylem odpoczywalem i teraz sobie popisze .... i potem pocwicze i potem popisze ... ach - zauwazyles ze jak sie spi to czas szybciej mija ?

Konserwatywny - Julineczek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
A witaj :) To się pisze shidokan :) mnie przechodzi przez gardło.
Kyokushin to mój kręgosłup moralny :) a shidokan to coś co mnie przekonało, zwłaszcza zaś po ostatnich doświadczeń w grapplingu, czytaniu literatury najróżniejszej no i oczywiście obozu z Mariuszem w Wałczu. Cóż tu dużo mówić, shidokan to system wielokrotnie wszechstronniejszy, bystrzejszy i mocno brutalniejszy od kyokushin :) Hmmm, muszę się zastanowić dla którego z powodów mnie przekonał do siebie, a może ze wszystkich ?
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Hi Jarek

Kyokushin to mój kręgosłup moralny

Ale w Shidokan chyby sa tez jakies slady kyokushinskie bo uczen Oyamski go ugruntowal - czy zasady moralne Shidokanu niesalonowe ... ?


a shidokan to coś co mnie przekonało, zwłaszcza zaś po ostatnich doświadczeń w grapplingu, czytaniu literatury najróżniejszej no i oczywiście obozu z Mariuszem w Wałczu.


Jak bedziesz nastepnym razem w Walczu u Mariusza (kurde tak znane mi skads to nazwisko i to od momentu jak je pierwszy raz uslyszalem - usiluje sobie przypomniec skad , ale za cholere nie moge ) ach jak bedziesz w Walczu to proponowalbym Ci przejechac sie do Jastrowia - to nie daleko od Walcza (jak sobie to dobrze przypomnam ) no bo wokolo Jastrowia piekne okolice - my robilismy tam przed wielu laty kilka razy takie tygodniowe obozy kondycyjne - suuuuper bylo.

Sentymentalny chwilowo - Julineczek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
:) pewnie będzie taka kiedyś okazja.

A kręgosłup moralny nie dlatego, że shidokan swego nie ma ale dlatego, że akurat na kyokushin się wychowałem. A co do samego shidokanu to sądzę po własnych i nie tylko doświadczeniach, że większość zawodników kyokushin nie chciałoby walczyć w shidokanie - przynajmniej bez odpowiedniego przygotowania :)
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?
Kurcze serce roście patrząc na te wypowiedzi :D
Apropos kopniecia: na Kyokushin'ie na pierwszej sekcji gdzie cwiczylem byl ogromny nacisk na technikę, obie metody okreslane byly jako dwa kopniecia. Trener mowil o tym o czym Wy mowiliscie wiec nie bede powtarzal. Mowil jeszcze pare zeczy apropos szczegolow ale nevermind.

To byly czasy :roll:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak kopać mawashi?

Jak bedziesz nastepnym razem w Walczu u Mariusza (kurde tak znane mi skads to nazwisko i to od momentu jak je pierwszy raz uslyszalem - usiluje sobie przypomniec skad , ale za cholere nie moge ) ach jak bedziesz w Walczu to proponowalbym Ci przejechac sie do Jastrowia - to nie daleko od Walcza (jak sobie to dobrze przypomnam ) no bo wokolo Jastrowia piekne okolice - my robilismy tam przed wielu laty kilka razy takie tygodniowe obozy kondycyjne - suuuuper bylo.


Hi Julineczek.

Ciekawe. :lol:
A gdzie mieszkales/ cwiczyles jak byles w Polsce? (mozesz odpowiedziec na priv. :) )

Co do Jastrowia - gdzie mielisscie te treningi, w jakims osrodku czy gdzie?


No i pozdrawiam,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024