Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niskie i wysokie pozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Niskie i wysokie pozycje
Patrzac sobie po róznych szkołach karate. JEdni ćwiczą w niskich pozycjach inni w wysokich. Podobno to wynika z rejonów z których wywodzą sie poszczególne szkoły. Np. na terenach gdzize uprawiano ryz i zazwyczaj bylo bardzo mogra walczono, w niskiej pozycji która dawała większą stabilność.

Cwicząc kyokushin wiekszość technik jakie dane buło mi poznać ćwiczyłem w zenkutsu dachi. Patrząć po chińskich szkołach walk uważałęm ze nie jest to aż tak niska pozycja jak u nich :)
Natomiast miałem możliwość przez pewien okres również poćwiczyć Okinawa Goju-Ryu Karate-Do gdzie zazwyczaj cwiczy sie w pozycji han zenkutsu dachi. Która byłą znacznie krótsza od zenkutsu dachi.
Teraz pytanko. Jakie wolicie pozycje niższy czy wyzsze. Co bardziej się wam przydaje w walce czy stabilność (wynikająca z niskiej pozycji) czy mobilność (w wysokich). A moze to raczej kwestia kompromisu. JEsli tak czy to prowadzi do niechlujnej nie sprecyzowanej pozycji?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
pozycja krótka i w miarę niska 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
Niskie pozycje - służą do ćwiczenia mięśni nóg i odsiewu na pierwszych treningach. :)
Wysokie - do innych zastosowań.
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
W pytaniu na chłopski rozum jest odpowiedż. Upraw ryżu u nas mało, zwykle asfalt.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
Pozycja ma być zamknięta (osłonięte kolanami genitalnia, wątroba, w miarę możliwości brzuch), za gardą (szczęka schowana pod tylnią ręką, przedani kontroluje ataki przeciwnika), przygotowana do szybkich zmian (przestawny, dostawny, odskoki, przekroki i inne cuda), zdolna do zadawania techni ręcznych i nożnych w różnych kierunkach, płaszczyznach i konfiguracjach. Nie wiem czy wszystko zebrałem, ale załóży że tak. Jeżeli Twoja pozycja walki spełnia te wymagania - pisze do wszystkich i każdego z osobna- to masz dobrą pozycję walki, niezależnie czy jest niska czy wysoka, płaska czy okrągła. Lecz jeżeli nie jesteś w stanie efektywnie realizować założonych przeze mnie celów to czas spojrzeć w lustro i ocenić co jest nie tak.

Osobiście niskie pozycje stosuję leżąc w łóżku, kulając się po macie i siedząc na niskim stołku. No jeszcze czasami po ostrej imprezie, ale to nieczęsto raczej :) W każdym razie ostatnio.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
Dokladnie tak, jak napisal Jarek. Nogi trzymam tak szeroko, zeby ktos nie sprobowal podciecia na dwie nogi od razu. Kiedys sparowalem z takim jednym gosciem, ktory byl rewelacyjny w czyms takim - wchodzil tak blyskawicznie z takim niby lowkickiem ale glebiej i od razy na obie nogi z takim mocnym lokciem na klatke albo w garde, ze tylko przez moment widzialem biel sufitu i trzeba bylo zbierac kosci po podlodze. A tak mnie ten gosciu sponiewieral kilka razy, ze do dzis mam uraz i trza bylo pozycje skorygowac.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie i wysokie pozycje
hehe ... cwiczyles kihon do ktorego przydaje sie zenkutsu jako sabilna pozycja ale w walce uzylbym kumite dachi i jest to pozycja zwykla ani niska ani tez nie wysoka wiec mozna przy niej zachowac stabilnosc i mobilnosc ...:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024