Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego kung-fu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dlaczego kung-fu...
Dlaczego kung fu tak straciło na popularności jako system walki? Nie bardzo to rozumie, np. za czasów Bruca było najpopularniejszym systemem walki, a teraz mówi się przede wszystkim o bjj i innych podobnych. Trenuję k-f i wciąż uważam że jest bardzo skuteczne w walce, więc co się dzieje, czy ludziom nie chce się ćwiczyć, bo w k-f trzeba poświęcić parę lat dłużej aby się nauczyc walczyć. Nie twierdzę, że coś jest gorsze od k-f, bo sam również interesuje się innymi sztukami jako dodatek, ale tendencja jest spadkowa.
pozdr.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...

Dlaczego kung fu tak straciło na popularności jako system walki? Nie bardzo to rozumie, np. za czasów Bruca było najpopularniejszym systemem walki, a teraz mówi się przede wszystkim o bjj i innych podobnych. Trenuję k-f i wciąż uważam że jest bardzo skuteczne w walce, więc co się dzieje, czy ludziom nie chce się ćwiczyć, bo w k-f trzeba poświęcić parę lat dłużej aby się nauczyc walczyć. Nie twierdzę, że coś jest gorsze od k-f, bo sam również interesuje się innymi sztukami jako dodatek, ale tendencja jest spadkowa.
pozdr.


ten temat juz walkowalismy. jak sie jest "nowym" to proponuje przed pisaniem zaponzac sie z bylymi dyskusjami :idea:
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
czytałem te wałkowane tematy i odpowiedzi zawsze zbaczają na jakiś inny tor, to Ty sobie poczytaj.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
A dlaczego sądzisz ze kung-fu straciło na popularnosci ? Przeciez najwiecej ludzi na świecie ćwiczy właśnie kung-fu :)
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Są ludzie, którzy od k-f nigdy się nie odwrócą, ale uważam że coraz więcej mlodych ludzi zaczynających treningi jest pod wpływem innych "bardziej realnych" sztuk walk jak np. bjj do którego nic nie mam. Tylko zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie obejrzałem sobie w sieci może z 20 różnych filmików z VT i zdecydowana większość KO jaką tam widziałem była po kopnięciach typowych np. dla styli kopiących, jeden kończył się poprzez dzwignie i rzut. Więc z czego wynika wyższość bjj (pozorna moim zdaniem) czy tylko z tego, że osoby które tam walczyły zwycięsko trenowały bjj a przeciwnika pokonywały kopnięciem. Wiem, że są tam techniki thai boxu, ale te kopnięcia nie były thaiskie. Sam pewnie od września zapiszę się na bjj, gdyż osobiście chcę się przekonać co to za system, ale zawsze będę uważał, że dobre k-f to jest to.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Przyczyn jest kilka. Oczywiscie w moim subiektywnym odczuciu. Po pierwsze, kwestia mody. Cwiczenie kung fu w chwili obecnej przestalo byc modne, a cwiczenie bjj jest. To wazne szczegolnie dla nastolatkow, ktorzy szczegolnie intensywnie staraja sie nadazac za trendami mody, bo maja silna potrzebe akceptacji w gronie rowiesnikow. Zatem swoje ambicje lokuja w tych dziedzinach, ktore im taka akceptacje zapewnia. Po drugie, w kung fu brak jest przejrzystosci. Nie do konca wiadomo czym jest kung fu, a czym nie jest, a Chinczycy swiadomie wprowadzaja potencjalnych trenujacych w blad i utrzymuja stan nieladu. A to wielu zniecheca, bo rynki, na ktorych wystepuje asymetria informacji (sprzedajacy maja wiekszy dostep do informacji niz kupujacy) z natury nie maksymalizuja obrotu. Po trzecie, nadal praktycznosc kung fu w duzej mierze opiera sie na mitach i legendach, a nie faktach. To wcale nie oznacza, ze kung fu jest niepraktyczne. To oznacza, ze nie ma obiektywnego kryterium, ktore by umozliwialo praktycznosc zweryfikowac. Dla bjj dla przykladu takim kryterium jest Vale Tudo. Po czwarte, jest w kung fu wiele zbednego balastu. Tyle w nim praktycznych rzeczy, ile niepraktycznych i w gruncie rzeczy nie mozna na wstepnym etapie treningu miec gwarancji, ze to czego Cie ucza nalezy do tej pierwszej kategorii (metodyka treningu kung fu do takiej sytuacji doprowadza). Wiec przegrywa tym samym rywalizacje ze sztukami walki, w ktorych od poczatku wyklada sie kawe na lawe i ma sie jasna sytuacja odnosnie rozumienia co, po co, jak i dlaczego.

Marcin
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Moim zdaniem kung-fu będzie zawsze najlepszym stylem,to poprostu trzeba kochać,zobacz w innych stylach niema takich finezyjnych ruchow jak w kung-fu ,tylu form,rodzaji,podziałow its. tu jest naprawde co wybierac.Skutecznosc ,nocoz trzeba byc troche cierpliwszym,ale mysle ze sie oplaca w 100%.

Pozdrawiam

Gumiś
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Prawdziwe kungfu (znaczy się tradycyjne) polega również na tym, żeby nie uczyć wszystkiego od razu, a dopiero zdradzać tajniki wiedzy wtedy, kiedy się jest pewnym ucznia. Wynika to zapewne z tego, że na rynku kungfu zawsze istniała duża konkurencja, szkoły rywalizowały ze sobą o uczniów i o skuteczność danego stylu... Wiele było przypadków wykradzenia pewnych niuansów i tajników danego stylu przez inną szkołę i dlatego mistrzowie stali się nieufni... Chińczycy rzeczywiście sieją zamęt, bo widzą, że mogą zbić kasę na naiwniakach i turystach, co chcą się nauczyć "tradycyjnej sztuki walki" - to też jest forma rywalizacji i metoda na przetrwanie... W bjj chyba tego nie ma, nie ma tej właśnie tradycji czy atawizmu, jak go zwał, tak go zwał, dotyczącej chronienia swoich umiejętności... tu się liczy reklama, pokazać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, żeby przytrzymać przy sobie ucznia... W kungfu jest filozofia, żeby wszystkiego uczyć tylko najlepszych, bo oni na tym skorzystają, i dopiero po zaliczeniu ucznia do tego grona otwiera się przed nim tajniki systemu (przynajmniej takie jest moje osobiste zdanie).
  • 0

budo_shih_ming_xue-tu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Zgadzam sie z toba w 100%. Mój styl nie jest stylem tradycyjnego kung fu. Jest to styl skladajacy sie ze wszystkich najskuteczniejszych technik, zasad itd wystepujacych w Kung Fu tradycyjnym i nietylko. I właśnie u nas panuje taka zasada jak byla opisywana w poscie powyzej. Uczniem stajesz się dopiero po 5 6 latach moze nawet i wiecej niewiem dokladnie bo jeszcze niejestem na tym stopniu. Wkazdym razie jest to bardzo trudny egzamin po ktorego zdaniu jest sie oficjalnie uczniem Mistrza i otwieraja sie po nim dopiero prawdziwe mozliwosci szkoly.

Wszystko co naprawde zna swoja wartosć i skuteczność jest utrzymywane w tajemnicy. I jest dawane tylko najwytrwalszym, uczniom ktorzy pragna tej wieddzy naprawde dla siebie!!!!

Tak jest w moim stylu i to jest super!!!
  • 0

budo_black_ninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Co do tradycyjnego Kung Fu nie moge sie wypowiadac gdyz go poprostu nie cwiczylem. Mialem jedynie okazje trenowac Wing Chun. I musze tu powiedziec, ze ten styl jest dosc czesto spotykany w Polsce. W samym obrebie Poznania mamy: Akademia Tradycyjnego Wing Chun Kung Fu w Luboniu, taka sama Akademia w Poznaniu, oprocz tego wiem, ze istnieja rowniez inne kluby prowadzoce sekcje Wing Chun.
Pozatym co do BJJ: obecnie mlody czlowiek chce cwiczyc to co jest modne. W momencie gdy bodajrze Wojciech Bernacki "Brenas" gwiazda BB wyszla z tegoz programu w sekcji Sambo w Poznaniu ustawily sie takie kolejki, ze w glowie sie to nie miescie :) . Kiedys karate... Teraz tez juz traci na popularnosci. A BJJ... Rodzina Gracie bardzo dobrze rozpowszechnila ten system. Wiec jak juz powiedzialem: ludzie chca trenowac to co jest "na topie". Taka rozmowa:
-A Ty cos trenujesz?- pyta xxx
-Trenuje Ninjitsu- odpowiadam
-Leee... To pewnie jakas lipa. Ja trenuje BJJ/Sambo/inny modny system- odpowiada xxx.
Tak to niestety wyglada i nie zapowida sie, zeby sie to poprawilo...
  • 0

budo_shih_ming_xue-tu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
A niech sie treunja co chcą. Jak kogoś interesuje nauka sztuki walki lub zapoznanie sie z paroma technikami zeby lomotac kumpli to zycze mu powodzenia. Sztuki walki powinno sie cwiczyc dla podtrzymania samej sztuki i przedewszystkim dla siebie, sla swojej sprawnosci fizycznej psychicznej i duchowej. Pozatem jak ktos cwiczy Kung-Fu to tez juz nawet po pierwszej lekcji moze komuś porzadnie wypłacić o ile ma psychike przygotowana do walki ulicznej. Ja osobiście się ciesze jak jest mało chętnych w moim sytsemie dlaczego pomyślcie o co może mi chodzić!!!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
8O :roll: :?

Zaczęło się...

Mój system jest najwspanialszy, bo tylko ci, co doznają ostatecznej iluminacji dostąpią zaszczytu poznania tajemnych technik. :twisted:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_shih_ming_xue-tu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Nigdzie nie pisałem że moj system jest najlepszy ale oczywiscie tak mysle. Bo jak mam inaczej mysleć o tym co robie. Kazdy co poświecil ileś lat na jakas sztuke to wierzy w to ze jest ona najlepsza. Nie wyobrażam się innego myślenia i praktykowania czego kolwiek. Skoro czemus sie poswiecam to nie dlatego ze taki mam kaprys tylko wierze ze jest to najlepsze.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
Oczywiscie, ze chodzi o mode. Na przyklad dawniej bylo modne karate, bo bylo mistyczne. Potem byl Bruce i KF. Potem Capoeira, bo byli cool, fajna muza itd. Teraz bjj, bo kazdy chce byc Bad Boy i walczyc w VT. Takie podejscie do sprawy charakteryzuje ludzi ktorzy maja bardzo malutka wiedze na temat SW. Ci, ktorzy znaja sie choc troche, wybieraja sztuke na podstawie wiedzy o tym czego mozna sie nauczyc.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...
To znaczy że jesli teraz zaczalem sie uczyc parteru z BJJ to przez to że uleglem modzie? Ekhm... lekko karkołomne stwierdzenie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung-fu...

Teraz bjj, bo kazdy chce byc Bad Boy i walczyc w VT.

:) Ta... Wszyscy marzymy o wejściu do klatkki z jakimś 120 kg fajterem. Śnimy po nocach, a potem budzimy się z krzykiem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024