Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o akrobacjach w capo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Co sądzicie o akrobacjach w capo?
Znam różne poglądy na temat akrobacji w capo (chodzi mi podczas gry w rodzie) i ciekawy jestem co wy o tym sądzicie :?:
  • 0

budo_grintomb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
uatrakcyjniaja grę
czynią ją bardziej widowiskową
czasami są również formą kopnięc ( taka akrobacja która zamienia sie w kopniecie)

fajnie jak ktos potrafi ładnie wpleśc akrobacje w rytm gry, nie łamiąc jej dynamiki. Tak jakby wszystko było wyreżyserowane( chociaż nie jest)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
Inne funkcje:
- przykuwają uwagę ( widzów, bo dal obytych z czasem stają się "kolejnym au sem mao" )
- dodają axe ( oczywiście jak są udane :) )

A tak wogóle to jako akrobacje mam na myśli nie tylko typowo akrobatyczne (salto, fiflak...) tylko wogóle takie gdzie się lata :) . Oczywiście o jakimś stopniu trudności (armada pulanda się tu nie zalicza - do akrobacji).

A wy jako akrobacje co macie na myśli?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
kazda akrobacja/floreio (jak zwal tak zwal) jest wporzo jesli wynika z gry, jest jej elementem i ma "rece i nogi".

Skoczenie salciaka na wejsce do roda to zadna filozofia (choc przyznam ze dla mnie to wielka filozofia bo nie umim :) . co innego trzasniecie tego samego salta w trakcie gry tak zeby na przyklad tym saltem odciac drugiemu graczowi droge ucieczki - to robi na mnie kolosalne wrazenie.

nunca dei meu golpe em vao - to moje motto. teraz czeba sie jeszcze nauczyc go przestrzegac. a czasem latwo nie jest.

pozdro
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
Jak mnie wkrecilo niesamowicie S-dobrado, a potem mozna wyladowac w negativie (MEGA SHIVA!!! poklon ) i zrobic nastepne S-dobrado, wyladowac w negativie... Tak na prawde zabawa zaczyna sie dopiero, jak przed i po floreiosie zrobisz dobre kopniecie, zgrane z partnerem. A zeby to zrobic trzeba po prostu :paker: :paker: i jeszcze raz :paker:

AXE Capoeiristas!
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
akro to widowiskowy element i jest piękny w parach kiedy cała ta improwizacja wygląda jak show . Bardzo fajnie wygląda też gra między kimś kto świetnie robi akro i kimś kto jeszcze niczego prawie nie umie i to dostosowanie sie do słabszego coś fajnego ale bnardzo żadko spotykane
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
nie no nie ma co...tu trzeba przyznać, że akrobacje są w porzo w roda. ale z drugiej strony jeśli gość na upartego chce zrobić 10 folhia sec w ciągu 1 minuty albo ciągle narzeka, że nie ma miejsca w rodzie na zrobienie rundaka to ja bardzo przepraszam:))) ale jeśli ktoś ładnie wtopi jakiegoś floreirosa w resztę jogo i zrobi to płynnie to jestem za. Na wejście do roda też można zrobić (np. parafuso tak jak ja:PP)pozdro salve!
  • 0

budo_grintomb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
:) kurde bele jak to fajnie ze tak wiele osob rozumie juz o co chodzi w capoeira

pelen rispeekt dla WAS kamon!!!

:lol: :lol:
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?

nunca dei meu golpe em vao - to moje motto. teraz czeba sie jeszcze nauczyc go przestrzegac.

Jak na mój gust, to zanim zacznę go przestrzegać, wolałbym wiedzieć, co ono znaczy :lol:
  • 0

budo_dariusz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o akrobacjach w capo?
Akrobacje są OK, ale pod kilkoma warunkami:

- wplata się je w gre u używa z głową (szlak mnie trafia, jak typ stoi 10 cm ode mnie, zaczyna się kręcić na rękach i dziwi się, że ląduje na pleckach...)

-najpierw człowiek uczy się właściwej capoeira (uczy się poruszać, walczyć, zaskakiwać drugie i wyprowadzać w pole)

-zaczyna uczyć się salt i innych dupereli, dopiero gdy potrafi sobie w rodzie radzić...

Osobiści nie używam zbyt wiele akrobatyki, fiflak a cocorinha, czasami au sem mao, ale wolę uczyć się gry z drugą osobą niż skupiać się na fikaniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024