Skocz do zawartości


Zdjęcie

capoeira a walka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

capoeira a walka
Mam pytanie, jaka jest realność wykorzystania capo w walce i czy jest pod tym względem trenowana, podziwiam jej artyzm i widowiskowość ale jak to się ma do walki. Jeżeli tak to po jakim czasie trrenuje się techniki bardziej zaawansowane, bo te obrotówki które widziałem dotychczas nie przekonuję mnie pod tym względem, mimo, że ładne. Trenuję kung fu i może patrzę na to troszkę pesymistycznie jeżeli chodzi o walkę, ale chciałbym się gdzieś zaciągnąć i może zmieniłbym zdanie (chociaż trochę ;) ) )
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
eeee... zapisz sie na kravmage, albo na shootfighting jesli zalezy ci na skutecznosci. capo to wlasnie te ladne, ale malo efektywne kopniecia :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
tak jak napisalem na drugim forum (miedzy innymi) opinia o capoeirze w europie przez gloszona przez brazylijczykow, ktorzy traktuja ja bardziej jak walke a nie sztuke jest taka, ze w europie jest to taniec i niewiele z walka ma wspolnego.
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
tak juz ktorys raz z rzedu slysze jak ktos mowi ze w brazylii (czy gdzies -s soryy nie wiem) trenuje sie capoeire jako sztuke walki , nie mozna by sprowadzic jakis ludzi do Pl ktorzy sie tym zajmuja ????
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Dla Mestre Jorge'iego capoeira to przede wszystkim walka przy zachowaniu na bardzo dobrym poziomie pozostalych aspektow wchodzacych w sklad capo.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka

eeee... zapisz sie na kravmage, albo na shootfighting jesli zalezy ci na skutecznosci. capo to wlasnie te ladne, ale malo efektywne kopniecia :)


KM za skuteczne nie jest chyba ze na zuli spod skelu kazdy po 10 promili
we krwi. O szkole shootfightiongu nie slyszalem w Polsce.

Trenuję kung fu i może patrzę na to troszkę pesymistycznie jeżeli chodzi o walkę, ale chciałbym się gdzieś zaciągnąć i może zmieniłbym zdanie (chociaż trochę ;) ) )


Trenije bjj,boks,zapasy i i może patrzę na to troszkę pesymistycznie jeżeli chodzi o walkę, ale niechcialbym się gdzieś zacigać i zmieniac zdania
(nawet troszke) o skutecznosci kung-fu w walce bo ja dobrze zanm :P :>
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Znowu ten temat. Santi jak chcesz się nauczyć walczyć nie przychodż na capo - będzie to tylko strata czasu. Jeżeli podobają Ci się inne jej aspekty to będziesz się dobrze bawił.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Capoeira jest efektowna, ale nie efektywna. Ot co. 8) (mi sie podoba)
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
niewielu jest ludzi którzy znają się dobrze na walce w kung fu, gratuluję Ci poziomu Sventevith, może napiszesz coś o swoim stażu w kf.
Nigdzie nie napisałem, że chcę się w capo nauczyć walczyć, nie wiem skąd to wzięliscie, czytajcie uważnie. Interesował mnie aspekt waleczny tej sztuki, jaką niewątpliwie jest. Ale to tę już wyczytałem i dostałem dwie może trzy odpowiedzi konkretne.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Ni zle zroumial to tak ironiczna odpowiedz uwazam ze skutecznosc kf jest zblizona do capo no moze troche wieksza. No to zalezy jescze od trenera duzo bo najskutecznijsze jest w kung-fu to sanda :)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Wlasnie santi powiedz mi gdzi moge znales oficialne wyniki z sandy mistrzostw polski alboc cos takiego. syszlem ze tam kick-bokserzy ostr wygrywaj tylko chce miec to udokumentowane.
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
niestety nie znam adresu, tu masz jedną rację, że wszystko zależy od trenera, zły może zawalić wszystko, ale tak jest w każdym systemie walkl. Ogólnie uważam, że w samej walce ważniejszy jest człowiek, a nie styl, weżmy np. jakiegoś mistrza bjj o nazwisku xxx który odnosi sukcesy, myslę że gdyby ten sam pan xxx ćwiczył k-f również odnosiłby sukcesy. Oczywiściew wiedza stylowa jest potrzebna, ale bez zaangażowaniwa osoby ćwiczącej na nic ona się zda. Mając już takie predyspozycje, nazwę je waleczne to trzeba być wrzechstronnym, dlatego po małej przygodzie z shotakanem i boxem, a po większej z k-f szukam czegoś jeszcze (dodatkowego)
pozdr...
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Jedynie co moge CI polecic to zebys sprobowal BJJ.
A najlpij jesli jestes z Wawy wapdnij na gwardie do Okinski Vale Tudo
mas ztam bjj, boks i zapsy. J dopiero znalazlem tam to czgo szuaklem cale zycie. Ciwczylem wczesniej inerzeczy. Ale tam znalem sam esencje wystzko jest po dwalke i wsyztko jest spojna caloscia nawet boks i zapsy sa pod katem wlaki trenowane nie pod katem sportu.

Znalem spojna calosc zawsz emnei denrwoal ze jak bylem w blikim dystnsie to niedzial co dalej teraz wiem rzucam na zimie i dziki bjj na zmi kontynuje walke. Zaznaczm ze lubie stojke tak jak parter dalmnei liczy sie calosc i nei ma rzednej otockzi zbierjacej Ci czas na formy i ine bzdet jesli szuksz walsnie czgos takeigi i liczy sie dla cibie skutecznosc i walk w kazdym dystansie oraz w stojce i na zimi zapraszam do nas.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
mimo tego iz moja MA nr1 jest capo to tez lubie "obmacywanki" i treningi u mirka rowniez polecam. a zaczynam uwazac, ze niektore elementy z capo polaczone z tym co naucza mirek moga stanowic calkiem dobre uzupelnienie.
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
jestem z 3 miasta, ale i tam są różne sekcje, np. też bjj bo capo wiem że jest, już mnie poinformowaliście ;)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
Ano jest i bjj w wydaniu VT idz teraz w wakacje tez sa trningi potrenuj popatrz sparwdz sie itp.
  • 0

budo_santi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira a walka
wiesz możę gdzie są te treningi dokładniej, jakoś nie mogę znaleść namiaru - z góry dzięki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024