Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kokyu nage


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage

Brniemy w sprzedaż detaliczną,
ciekaw jestem co to znaczy dla Ciebie ...skoordynować itd, bo to duży ogólnik, z którego nic nie wynika

Odsylam do podstawowego dzialu - tae sabaki

Napisz coś szczegółowiej to się zobaczy

Nie bede zasmiecal forum praca na kilka stron o pracy centrum.

To co opisałeś oczywiście funkcjonuje, serio??? a jzu myślemem ze to są fantazje bez pokrycia :-))))))))

to raczej kwestia dyspozycyjności,wolności,absorbcji czy np. timeingu. Myślę, że użycie tego terminu /s r/nie jest adekwatne i zbyt trafne.

co to jest ta dys[pozycyjnośc? gdzies jest jakis łowny Dyspozytor? Wolność? że niby co ? uwolnić slonia? make love no war ? jaka wolnośc?
Absorbcji ? termin czysto chemiczny .. nie kumam..

poza tym.. rece (te szybkie) mi opadaja. sadzielm ,ze bede mógł porozmawiac na jakis sensowny temat na profesjonalnym poziomie a tu sie okazuje ,ze albo rozmawiam z laikiem , albo ktos mi za wszelka cene usiluje wmówic,ze nic nie wiem...

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage

Odsylam do podstawowego dzialu - tae sabaki


Ja o chlebie, Ty o niebie
Ciekaw po prostu jestem co ważnego kryje się dla Ciebie pod hasłem koordynacji, wystarczy, że podasz jeden przykład, a wyjaśni mi to jak głęboki masz na to pogląd

co to jest ta dys[pozycyjnośc? gdzies jest jakis łowny Dyspozytor?


Tutaj swoją głębokością naprawdę błyszczysz :?
D to umiejętność swobodnego, podejmowania wyboru i akcji, czyli to o czym pisałeś nazywając to zasadą szybkiej rączki

Wolność? że niby co ? uwolnić slonia? make love no war ? jaka wolnośc?


Absorbcji ? termin czysto chemiczny .. nie kumam..


Zauwżyłem to już wcześniej, stąd moje pytanko... a może się mylę i mnie zaskoczysz ?
Nie jestem tu po to by Ci cokolwiek tłumaczyć , to raczej Ciebie prosiłem byś uzasadnił taką, a nie inną nazwę dla wymienionych działań. Oczywiście masz wybór, czyli wolność, możesz dalej unikać odpowiedzi, albo zastanowić się i samodzielnie bez pomocy jedynego, nieomylnego dać mi swoją odpowiedź

poza tym.. rece (te szybkie) mi opadaja. sadzielm ,ze bede mógł porozmawiac na jakis sensowny temat na profesjonalnym poziomie

Zacznij więc pisać, a nie tylko odbijasz piłeczkę

a tu sie okazuje ,ze albo rozmawiam z laikiem , albo ktos mi za wszelka cene usiluje wmówic,ze nic nie wiem...


Nic nie usiłuję Ci wmówić, tylko próbuję sprowokować bardziej osobistą wypowiedź, co przyznaję słabo mi idzie, choć zarzekałeś się, że masz majstra i spoko, żadnych problemów
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage
tui wlasciwie powieienem napisac to samo co w poprzednim topicu. Gadka ze ślepym o kolorach.Ok.. sprobuje , ale bez entuzjazmu.

Ja o chlebie, Ty o niebie


Napisalem o koordynacji bioder i pracy rak. Jeżeli to dla ciebie " sprzedaż detaliczna " to okazuje sie ,ze prawdopodobnie masz 4-6 kyu i niewiele o tym wiesz. Za kilka lat zapewne sie dowiesz,ze koordynacja bioder,rąk i nog (doskonalenie poprzez tae-sabaki i funa-kogi undo) jest podstawa aiikido. To jest zaledwie wstęp do tego by nastepna techniki byly poprawne . Nie pisalem o nogach , o zaczelismy roznawiac o suwari-waza.
Jezeli slowo koordynacja jestr duzym ogólnikiem.. hehehe.. polecam "slownik wyrazow obcych" W. Kopaliński.
Umyślnie odesłalem do dzialu tea-sabaki. Bystry facet , by od razu wiedzial o co chodzi. Tam, uczysz sie skoordynowac (uważaj to trudne slowo!!) prace bioder (centrum) i stop. A teraz wersja dla sekcji poczatkujecej czyli 4-6 kyu. Przy wykonywaniu jakiegokolwiek zwrotu czy obrotu biodra(centrum ) sa w osia obrotu a stopy i rece sa z nim/i skoordynowane.Nie mozna przemiescic osobno rąk, osobno stop.. sylwetka sie wtedy staje niestabilna. Slowo niestabilny -> "slowinik wyrazow obcych" W. Kopalinski.
I rowniez tez polecam to samo żrodło w przypadku slowa "dyspozycyjnośc" . DYSPOZYCJA [łac.], prawo część normy prawnej (wg jej klas. definicji) określająca wymagane zachowanie się adresata normy. Natomiast dyspozycyjność - ma raczej znaczenie pejoratywne. Oznacza bowiem coś lub kogoś czym (kim) możemy dysponować - używać wg uznania. dlaczego pejoratywne? Bo kiedys uzywalo sie tego slowa w odniesieniu do okerslonych rodzajow wojsk czy urzednikow.
Nie ma sie to nijak do " zasady szybkiej rączki" BTW nie przypominam sobie , bym cos takiego napisal .

Nie jestem tu po to by Ci cokolwiek tłumaczyć

- no jasne.. paluszek do buzi, wzrok w sufit.. i postawa pt. ty cos pisz a ja sie bede czepial. Na moje pytania o dyspozycyjnosc ( błędna odpowiedz) Wolonośc, (brak odpowiedzi), absorbcje( brak odpowiedzi) - to raczej sklania mnie do zamkniecia tez tej jalowiej dyskusji.

Nic nie usiłuję Ci wmówić, tylko próbuję sprowokować bardziej osobistą wypowiedź,

-- hehehe jak szukasz osobistych wypowiedzi to moze zmien forum. Zacznij pisac do Cosmo albo do innego kolorowego magazynu. Tam znajdziesz jakies osobiste wypowiedzi. Ja sie tu skupiam na aikido.
jak napisalem wczesniej dla mnie to off topic - nie mam ochotry dyskutowac z kims . kto poza krytyka nie wnosi nic do dyskusjki, uzywa slow ,ktorych znaczenia nie zna, nie odpowieda na zadane pytania. Sadze ,ze to wystarczajace powody.

Aiki



Co do pracy centrum. zalozylem ,ze rozmawiam z kims kto perzentuje jakis przyzwoity poziom merytoryczny. Jak widac sie grubo mylilem.
Niechcialo mi sie pisac o tym , bo kazdy przyzwoity instruktore mowi o tym przynajmniej kilka razy na treningu.A fizycznie mi sie nie chce op tym pisac ,bo raz,ze tego jest duzo, a dwa ,ze sa to rzeczy oczywiste . No ale jak tkos ma 4-6 kyu to nie sa.Radze sie zwrocic do swojego nauczyciela o ile masz takiego, a twoja "wiedza" na temat aikido nbie jest tylko li z filmów z S. Seagalem.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage
[quote name="budo_Aiki"]Napisalem o koordynacji bioder i pracy rak. Jeżeli to dla ciebie " sprzedaż detaliczna " to okazuje sie ,ze prawdopodobnie masz 4-6 kyu .[/quote]

Pochlebiasz mi mistrzu

[quote]i niewiele o tym wiesz. [/quote]

Stąd moje pytanie, byś właśnie ty mnie oświecił co z tymi szybkimi rękoma. Treść twojego wcześniejszego wyjaśnienia była moim skromnym zdaniem, jako sześcio- kyowca OK, wątpliwości dotyczyły jedynie braku stosowności nazwy, zamiast się więc gorączkować może uda ci się to wreszcie uzasadnić.
[quote] koordynacja bioder,rąk i nog (doskonalenie poprzez tae-sabaki i funa-kogi undo) jest podstawa aiikido. To jest zaledwie wstęp do tego by nastepna techniki byly poprawne [/quote].
To tylko metoda by początkującym asynchronom zaczęły wychodzić podstawy, jednak by były naprawdę skuteczne potrzeba niestety czegoś więcej

[quote]Jezeli slowo koordynacja jestr duzym ogólnikiem.. [/quote]
dla nmie niestety tak
[quote]hehehe.. [/quote]
i również niestety nie ma co tu ryczeć z radości
[quote]Nie mozna przemiescic osobno rąk, osobno stop.. sylwetka sie wtedy staje niestabilna. [/quote]
Pewnie cię zszokuję,
but w tym co robimy w naszej szkółce niestabilność jest zarówno zamierzona jak i niezbędna, oczywiście w pewnym zakresie, żebyś czasami nie odniósł mylnego wrażenia , że to szkoła permamentnie przewracającego się pijanego mistrza

[quote]Slowo niestabilny -> "slowinik wyrazow obcych" W. Kopalinski.
I rowniez tez polecam to samo żrodło w przypadku [/quote]

zejdź z tego biednego Kopalińskiego, albo pochwal się większą biblioteczką
[quote]Na moje pytania o dyspozycyjnosc ( błędna odpowiedz) [/quote]
porównaj to co napisałem jeszcze raz
[quote]dyspozycyjność- Oznacza bowiem coś czym możemy dysponować - [/quote]
Widzisz Kopaliński potwierdza z twoją pomocą moją teorię
[quote]no jasne.. paluszek do buzi, wzrok w sufit.. i postawa pt. ty cos pisz a ja sie bede czepial. [/quote]
Prosiłem jedynie o krótkie wyjaśnienie, a to ty się czepiasz nie udzielając odpowiedzi. Jak nie chcesz , nie ma sprawy
[quote]Wolonośc, (brak odpowiedzi), absorbcje( brak odpowiedzi) - to raczej sklania mnie do zamkniecia tez tej jalowiej dyskusji.[/quote]
Na szczęście twoje groźby o zakończeniu tak ciekawej, acz mało twórczej dyskusji są bez pokrycia, więc kontynujmy
[quote]Nic nie usiłuję Ci wmówić, tylko próbuję sprowokować bardziej osobistą wypowiedź, -- hehehe jak szukasz osobistych wypowiedzi to moze zmien forum. Zacznij pisac do Cosmo albo do innego kolorowego magazynu. [/quote]zaczynasz być coraz mniej pewny siebie, boisz się czegoś,
to wyłącznie zabawa rozlużnij się i pisz co myślisz zamiast sie błaźnić takimi zagrywkami
[quote]nie mam ochotry dyskutowac z kims . kto poza krytyka nie wnosi nic do dyskusjki,[/quote]
Jak to nic nie wnoszę, dzięki mnie sięgnąłeś po tego Kopalińskiego, choć nawet ta fatyga nie skłoniła cię do samodzielnych wniosków
[quote]
uzywa slow ,ktorych znaczenia nie zna, nie odpowieda na zadane pytania. [/quote]

[quote]Dysp. to umiejętność swobodnego, podejmowania wyboru i akcji,[/quote] porównaj to z wcześniejszym Kopalińskim i przeproś, to wystarczy

[quote]Co do pracy centrum to kazdy przyzwoity instruktore mowi o tym przynajmniej kilka razy na treningu.[/quote]Raczej chodziło mi o twój pogląd, niż wyjaśnianie mi w czym rzecz, ale jak się wstydzisz coś napisać to przeżyję, trudno
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage
plonk

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kokyu nage

plonkAiki


dzięki za wreszcie konkretną odpowiedź, która wszystko wyjaśnia

PS
od dziś jestem fanem ` szybkich rąk ` poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024