Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak długo trenować do czarnego paska?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
W sumie o stopniach w judo był odrębny temat, a to miała być ankieta...
Panczo zapytał tylko "jak długo trenowałem do czarnego paska?".
Niewiem czy nie chodziło Mu o zorientowanie się ile osób na forum ma czarne paski ???

pozdr.
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
Przepraszam, że po takiej przerwie, ale byłem na urlopie ;))

Wiec tak, Voyzzek ma racje, to jest ankieta, którą jak pisałem w pierwszym poście ma zweryfikować pewną informację, rozpoczęła się jednak dyskusja o przepisach i regulaminach, którą trochę nadwyrężyłem do granic absurdu i zapewniam cię Kosei, że nie śpię i zdaje sobie sprawe. Pytanie było jak już pisałem czysto akademickie, i powtórzę je tutaj: Czy w oparciu o przepisy nadawania stopni, taki koleś byłby posiadaczem czarnego paska?
Ja osobiście uważam że tak.
AHA! Nie chcę sprawdzać kto i w jakiej ilości ma czarny pasek, ani ile jest danowców na vortalu... Osobiście zaznaczyłem opcję że nie mam czarnego paska...

Pozdrawiam
Panczo
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
Ciekawi mnie fakt dlaczego dla ludzi tak ważne są te paski !?! Ja nie wiem czy wy ćwiczycie dla siebie czy dla pasków? U mnie w klubie sa chlopaki co trenują po 6 lat i maja żółty lub biały pasek - po prostu każdy przychodzi na trening i trenuje nie martwiąc sie jak to on zrobi sobie stopień więcej!!! A na zawodach jest chociaż troche śmiechu jak wychodzi sobie kolo z np. brązem i dostaje w.....dol od kogoś pomarańczowym paskiem 8O
Sam zaczynam teraz 3 rok treningów JUDO (oprócz tego jeszcze BJJ :lol: ) i mam cały czas biały pasek co nie wynika z faktu że jestem cienki czy coś :)
Odnośnie zdobywania stopni wiele zależy też od trenera np. u nas stopień wyżej idzie się po wygraniu jakiś zawodów (zajęciu 1 mca), a poza tym komu chciało by się zdawać na jakieś paski jak się ciężko trenuje...POZDRAWIAM
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
no to to mi sie podoba :)

A nie tak w jak w karate tradycyjny p. Włodzimierza Kwiecińskiego.
Zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
Co to woglole ma byc??? Czarny pas zdobywa sie po 2-3 latach intensywnego treningu - k.....wa szkoda gadac co to sie teraz porobilo!
Daja te paski chyba po to aby kase zarabiac na glupich dzieciakach!!!
Czarny pas ma o czyms swiadczyc, o wysokich umiejetnosciach technicznych no i ew. o osiagnieciach w zawodach - zeby go dostac to wg. mnie trzeba byc masta i roz.....lac kazdego frajera na macie!
Ale niestety tak nie jest choc wydaje mi sie ze jesli chodzi o JUDO to nie ma takich walkow jak w karate czy tam innych takich! Poziom czarnych paskow w JUDO jest na calkiem niezlym poziomie - przynajmniej tak mi sie wydaje.
PS. Co prawda w parterze (nie chwaląc sie :) ) jeden czarny paseczek odklepal mi dzwigienke na noge ,ale w stojce to latałem nie wiedząc z grubsza :wink: co sie ze mna stało...POZDRAWIAM WSZYSTKICH
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
...tak ta str. o karate jest ciekawa :)
HunterKK ma rację - czarny pas (mistrzowski - praktycznie niezależnie od stylu) w dwa lata.
To jest wynik !!!
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?

Co to woglole ma byc??? Czarny pas zdobywa sie po 2-3 latach intensywnego treningu - k.....wa szkoda gadac co to sie teraz porobilo!

Eeee, jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś po 3 latach zrobił 1 Dan. Raczej po 6-10 latach... A te 2-3 lata to chyba wzięli bezpośrednio od Nishiyamy, gdzie podobno można zdobyć po 3 latach czarny pas... ćwicząc 6 razy w tygodniu po 2-3 treningi dziennie. :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
A sa moze konkretne wymagania technicze przy egzaminach na pkay czy tylko te podane powyzej?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?

A sa moze konkretne wymagania technicze przy egzaminach na pkay czy tylko te podane powyzej?

Pewnie, że są - poklikaj trochę to znajdziesz. :D
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
Ano tez sie dziwilem ale dokladnie tak ktos napisal w linku ktory podal Pawelek! Wg. jest to glupota przyznawanie paskow po tak krotkim czasie aczkolwiek dla kasy ludzie zrobia wszystko. Pewnie te stopnie sa tylko po to aby zachecic mlodych do trenowania - szkoda ze nikt ich nie weryfikuje :evil:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
To co jest napisane, a rzeczywistość to 2 zupełnie inne rzeczy. A że taki tekst jest chwytliwy, to prawda.
Tyle, że przeciętnie trenuje się 3 razy w tygodniu i jakoś nie widzę osoby po 2-3 latach takiego treningu, której można by ze spokojem nadać 1 Dan. Oczywiście zakładam, że ta osoba nic wcześniej nie ćwiczyła.
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo trenować do czarnego paska?
te dyskusje o 1 dan w judo są trochę bez sensu.
zgodnie z wymogami pzj można 1 dan otrzymać po dosyć poważnym egzaminie, należy znać dobrze praktycznie wszystkie dopuszczone techniki, mieć wyniki w zawodach, itd, itd.. a poza tym mieć min 16 lat.
Oczywiście praktyka przyznawania niższych pasków w klubach jest różna, ale nie dotyczy to raczej 1 dan.

Co do walk na turniejach (myślę o tych poważniejszych) to zdarza się rzeczywiście, że pasek zielony pokona np.brązowy czy czarny - dotyczy to
w szczególności juniorów, ale też paski na tym poziomie wiekowym świadczą tylko o pewnej wiedzy technicznej a nie o umiejętnościach walki na macie.

poniżej dwa przydatne adresy w temacie wymogów na kolejne paski

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdr.
voyzzek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024