Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyjsc z nelsona w parterze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Jak wyjsc z nelsona w parterze?
Przyszlo mi do głowy, że z pozycji tylnej, zamiast mataleo, można założyć dźwignię zwaną (chyba) nelsonem. Pod ta nazwa rozumiem dzwignie polegajaca na tym ze bedac za plecami przeciwnika, przekladamy rece pod jego ramionami i splatamy na jego glowie.
Jesli taka dzwignia zostaje zalozona w stojce to mozna sobie wyobrazic obrone przed nia - moze kopniecie w kolano, moze uniesienie rąk i wymknięcie sie z niej, nie wiem.
Ale jak to zrobic w parterze, kiedy napastnik siedzi za naszymi plecami?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, poza takimi typu: "nie dopuścić do takiej sytuacji".
Silvio
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
taaa , jesli napastnik ma silne ręce / uchwyt to nawet ze stojki nie wyjdziesz.Teoretycznie to mozna uniesc rece do gory i "zeslizgnąc" sie w doł , jednakze praktycznie jest to niewykonalne - sprawdziłem
Pozdrowienia
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?

taaa , jesli napastnik ma silne ręce / uchwyt to nawet ze stojki nie wyjdziesz.Teoretycznie to mozna uniesc rece do gory i "zeslizgnąc" sie w doł , jednakze praktycznie jest to niewykonalne - sprawdziłem
Pozdrowienia


Ja nie mówię, że wyjdę z nelsona w stójce, tylko że ewentualnie mógłbym sobie wyobrazić taką obronę.
Ale w przypadku takiego trzymania w parterze odczuwam całkowitą pusteczkę w głowie. :nie:
Jakieś sugestie?
Silvio
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
apropos nelsona - generalnie są dwa rodzaje - dłonie splatasz na szyji, albo na czubku głowy i dociskasz (wciszkasz głowe do srodka).
  • 0

budo_bongo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
moze odklepac ? :D
dodatkowo w parterze oplata sie kolesia nogami.trudno z tego wyjsc.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
jedyne co mi przychodzi do głowy to "rozerwanie" nelsona , ale do tego trzeba miec silne bary a i przciwnik tez nie moze byc atletą :D
pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
jest tez taka opcja ze ten nelson nie wyjdzie, bo to jest dzwignia na kark i trzeba glowe atakowanego wcisnac jakby w jego mostek a jezeli on lezy to naturalna bariera moze okazac sie podloze.... takie cos mi przyszlo do glowy, co wy na to?
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
gosc atakujacy spokojnie moze sobie ustawic przeciwnika jesli juz nelsona ma zapietego .
pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
ok, tak mi sie zkojazylo bo jest taka koncepcja obrony prazed nelsonem ze osoba atakowana stara sie zneutralizowac ten chwyt wypychajac sobie glowe do tylu rekami.... [jedna dlon trzyma druga, obie "kosciami" w strone czola]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyjsc z nelsona w parterze?
"Nelson" ( krucyfiks)to raczej kiepska dzwignia ( szczegolnie w parterze ) , jezeli juz to trzymanie.
Dywagujac technicznie , jezeli ktos siedzi tobie na plecach to lepiej probowac wykonac mata leo , niz szarpac sie z "nelsonem".
Zalozmy jednak ze ktos sie uparl , wiec przede wszystkim ma zajete obydwie rece , kontroluje rownowage tylko nogami i balansem ciala , wiec mamy kilka sposobow : podciagna swoje kolano , przekrecic sie na te strone i wykonac "twist" , zablokowac jego nogi swoimi starac sie jak najbardziej go "wyciagnac" i przkrecic na bok ( facet ma swoje rece pod naszymi ramoinami , wiec nie ma obawy o mataleo) , mozna d2swoimi nogami , kontrlowac jego noge , przepychac ja w jedna strone i przekrecic sie w druga.
Ciezko sie pisze o technikach , ale mam nadzieje ze cos mozna zrozumiec
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024