Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

BJJ
Brakowalo mi jednego postu do 100 wiec pomyslalem sobie ze splodze jakis temacik :)
Dzieki internetowi i miedzy innym temu forum zaczalem cwiczyc BJJ i wszystkim wam to polecam :) . Nie mam zamiaru nigdy sie angazowac w zadne wojny, ale kazdemu goraco polecam by wpadl na trening i na wlasnej skorze przekonal sie jaka swietna sprawa jest BJJ. 1 trening i tak macie gratis wiec "Free you're mind" & "Check it out" :) :) :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
Spider : Jak to sie stalo ze zaczales cwiczyc ? Jak dokladnie ?

U mnie to bylo mniej wiecej tak ze w 3city rozmieszczane byly plakaty z wiele mowiacym napisem Vale Tudo i rysunkiem przedstawiajacym 2 lejace sie postacie. W owym czasie zwiedzalem wiele szkol walki wrecz celem znalezienia tej ktora by mi odpowiadala.
W koncu udalo mi sie ustalic gdzie i kiedy odbywaja sie zajecia. Przyjechalem, przyszedlem na trening. Spodobalo mi sie to to. Zaczalem trenowac regularnie. Cwiczylem po dwa razy w tygodniu.
Pewnego dnia doszlo do kolejnej utarczki z moim silniejszym bratem. O dziwo udalo mi sie cos co wczesniej bylo nieosiagalne. "Wygralem". Znaczy sie zalozylem mu duszenie. Z racji tegoz iz wyczucie u mnie bylo male a brat nie wiedzial ze klepac nalezy zakocznylo sie to tym ze o malo nie odplynal a kilka zylek peklo mu w oku. Nie pamietam ile juz trenowalem, ale byl to krotki okres czasu.
Bylem zaskoczony tym co sie stalo. W koncy stalo sie cos czego sie nie spodziewalem. Umiejetnosci zdobyte na treningu naprawde dzialaja. Naprawde bylem pod wracezeniem. To jednoznacznie przekonalo mnie iz jest naparwde sens cwiczyc to to. Nazywalo sie to, jak pozniej sie dowiedzialem, Brazylijskim Jiu Jitsu.
Tak wiec latka mijaja, ja nadal trenuje ten sport, tak sport, gdyz takie mam podejscie obecnie. Zajalem sie dodatkowo judo. I taka kombinacja mi sie bardzo podoba.
Tak wygladal poczatek mojej przygody z Bjj.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
a ja dzisiaj odbyłem pierwsza prywatną lekcję bjj - była krótka musieliśmy skończyć zanim przypalą się kiełbaski na grillu ( i zagrzeje piwo !!!), nie zdązyliśmy !!!; poćwiczyłem trochę wejście w nogi - z zabraniem nogi i bez
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
aha u mnie to ja jestem tym starszym bratem :cry: : ale to ja znalazłem i namówiłem mojego młodego na treningi traktując go jako królika doświadczalnego
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
Hast:
Ja kiedys cwiczylem troche kiokushin i troche jakies kung fu :wink: Co prawda zadnych osiagniec nie mialem ale zawsze jakos od malego mi sie ci kolesie na tych filmach podobali :) . Ale jakos brakowalao mi wytrwalosci. Moze dlatego ze na treningu karate zwykle sie nudzilem... Sorry ale nie kazdy lubi 1000 razy walic prosty reka z jakiejs dziwnej pozycji...
Wiec olalem te cale sztuki walki i stwierdzilem ze juz lepiej pochodze sobie na troche na silke. Ale co tu duzo mowic tez mi do tego wytrwalosci brak. Ja jestem z natury pelen energii caly czas bym biegal, skakal (duzo gram w kosza i pilke), a tam nic tylko sie chodzi przez 15 sekund cos podnosi i przez 2 minuty odpoczywa :wink: . No ale jakies pol roku temu znowu stwierdzilem ze jednak fajnie byloby troche lepiej wygladac i jako ze stalem sie sie szczesliwym posiadaczem netu zaczalem latac po stronach kulturystycznych. Jak mozesz sie domyslic trafilem na forum kulturystyki, a tam przypadkiem na dzial o sztukach walki. No i przypomnialo mi sie moje stare zainteresowanie :wink: Trafilem oczywiscie na posty o BJJ i Vale Tudo. No i tak powoli, powoli trafilem tez na to forum. Dowiedzialem sie o treningach BJJ w Gliwicach i w koncu sie wybralem na darmowy trening. Niesamowita sprawa. Po pierwsze balem sie ze nie przezyje rozgrzewki rozgrzewki, pamietajac "rozgrzewki" z karete, gdzie to sie raczej "zajezdzarki" :wink: powinno nazywac. A tu owszem spocilem sie, ale trzymalem sie niezle. No a potem juz wlasciwy trening. Grzesiek pokazywal techniki, cwiczenia w parach no i pierwsze sparingi z mniejszym kolesiem ktory choc tez byl dosc nowy, nie radzil sobie najgorzej ze mna. Ale co najwazjniejsze te 1,5 godziny minelo mi jak z bicza strzelil. Pierwszy raz trening sportu walki byl dla mne taka przyjemnoscia :!: Ja sie po prostu swietnie bawilem i juz nie moglem sie doczekac nastepnego treningu. Pamietam ze na treningi karate nie zawsze chcialo mi sie chodzic. A na BJJ zawsze ide z usmiechem na ustach zeby sie pokulac z chlopakami.
I tak jak dla Ciebie, to co najpierw mialo byc dla mnie jakims kursem samoobrony, okazalo sie byc po prostu kolejnym sportem z ktorego uprawiania czerpie ogoromna satysfakcje :D
Teraz nie mam treningow w wakacje i szlag mnie trafia ze nie mam z kim "pograc" w BJJ :wink:
Tak wiec raz jeszcze polecam wszytkim BJJ i zycze takiej przyjemnosci z treningow jaka ja czerpie :!:
Ufff...ale sie rozpsialem :wink:
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
Ja stosunkowo niedawno zaczołem ćwiczyć bjj i dlatego pamietam jak to sie zaczeło 8) ,skonczyłem z trenowaniem wieślarstwa i tak niemiałem co robić to się szlajałem tu i tam,pewnego wieczora obito mi twarz delikatnie powiedziawszy i postanowiłem cos zrobić wszedłem na internet w domku i że wcześniej juz siedziałem na sfd to weszłem w dział sztuki walk czytałem czytałem co jest dobre co polecają ale to tylko opinie więc postanowiłem wysłać temat szkoła sztuk walk w szczecinie i nadeszły odpowiedzi miedzy innymi niejaki Choke :lol: zaczoł mi tłumaczyć co to bjj i strasznie się podjarałem bo wlaśnie dzwignie i duszenia mi się podobały (fanatyk wczesniejszy wreslingu w wizji sport ),nastepnie przesłał mi film badz linka do tronki gdzie był filmik jak gościu radzi sobie na ulicy z 2 gościami poprostu zwariowałem jak to zobaczyłem 8O podał linka do strony domowej clubu pojechalem z kolesiem szukalem z 30 min autem a chyba z 3 razy przejezdzalim obok klubu,no i wkoncu dotarłem inteligentna rozmowa z trenerem usiadłem na kanape popatrzałem super ale ja taki chrabonszczyk mały chucherko a tam same byki :-) ,czas pewnien minoł na dzielnicy koleś taki jeden zaczoł coś kombinować :-)jakieś chwyty itp:-)( Choke wie o kogo chodzi )i pytam się go co on ttenuje on bjj zwariowalem jakiś czas zaczołem sie z nim bardziej szlajać i postanowilim zapisać sie i od tego czasu trenuje jako tako:-)
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
Uff , ale sie wszyscy tutaj otwarli ;)
Wiec moze i ja skrobne pare zdan ;)
Trenowac zaczalem po wyjsciu z 8 klasySP ;) bo straszni mnie na wakacjach pobili jacys starsi panowie (operacja nosa, szyta warga,dziasla ....) wtedy to powiedzialem sobie , ze juz nigdy zaden ch.....j mi krzywdy nie zrobi.
Zaczlem od jakze wszystki znanego karate kyoukushin potem wing chun ;) lol , pszczynska akademia..... potem pare treningow tea kwon do, ale nigdy nie czulem ze "to jest to". Lata mijaly ....... zawsze cos trenowalem..... potem przez kobiety mialem 33 letnia przerwe (tylko na silownie sobie chodzilem).
Az nagle przez przypadek trafilem na sfd ..... stara pacja odzyla ;) postanowilem znowu zaczac ;) heheheheeeeee....... no i po paru wymianach zdan z p. Boruta ;) trafilem do Grzesia Jarzabka.
Kurde i znowu zycie zaczelo miec sens , znowu na cos czekalem (na treningi). Praca i obowiazki pozwalaly mi cwiczyc tylko raz w tygodniu , ale chodzilem wytrwale...... teraz sa wakacje .... czasem turlam sie w lesie z kumplem ..... i czekam z niecierpliwoscia na wrzesien.... juz wszystko mam poukladane i bede chodzil 2 razy w tyg;) + jeden trening z kumplem ......
W BJJ dostrzeglem cos czego nie nigdy trenujac nie czulem , dostrzeglem ze bjj daje mi pewnosc siebie i wiem, ze dzieki bjj nawet ci "slabs" moga wygrywac.

Sorry za te wypociny ;)
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
yo

Spider ile teraz palcicie za BJJ ,w jakie dni jest i o ktorej zaczyna sie trening?

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ
Lukew
Spider ci nie odpowie bo wyjechal ;)
A placimy 70 zeta za 2x w tygodniu, lecze teraz jest przerwa wakacyjna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024