Skocz do zawartości


Zdjęcie

TOP 10 Polskich BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

TOP 10 Polskich BJJ
Kogo umieścilibyście na liście 10 najlepszych BJJ otwców polskich.
Pytam z ciekawości, ponieważ nie znam prominentnych zawodników, oprócz tych z którymi trenuję.Nie wiem któż świeci triumfy w polskim BJJ.

Aha i napiszcie proszę czy dany zawodnik bierze udział w zawodach czy nie (może jest instruktorem).

Dzięki
  • 0

budo_ashen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
hehe...raczej nikt sie nie odwazy czegos takiego napisac...
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
NIe rozumiem dlaczego.
Zadałem takie pytanie, ponieważ nie jeżdżę na zawody a chciałbym się dowiedzieć, kto w Polsce jeszcze święci triumfy. Ja znam jedynie zawodników ze szczecina.

Proszę jedynie o wasze niezobowiązujące opinie.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
zobacz relacje z zawodów bjj w budokanie ostanim, a tak poza tym to za młode jest bjj żeby robic top 10
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
To może zmieńmy pytanie. Podajcie imiona osób, które w waszych sekcjach uchodzą za najlepszych.
Tylko proszę nie wypisujcie samych instruktorów .
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Hmmm.... sam jestem ciekawy - aż dziwne, że nikt nie chce nic napisać - wrażenia chyba każdy jakieś ma? To ja napiszę co do moich uszu docierało - może w ramach protestu ktoś napisze więcej :P

1. Linke
2. Okniński
3. Matuszczak

Każdy z innego ośrodka - kategorie wagowe nie ważne. Po co aż top 10, może chociaż top 3. A ponieważ ja jestem z Krakowa to proponuje
4. Dudu. ;P

Ostatnio na SFD zarzucano Dudu, że jego chłopaki wygadują brednie na forum i powinien sobie ich przypilnować, proponowano mu też "udowadnianie" czegoś...... Myślę, że tutaj poważniejsi ludzie korespondują - a ja reprezentuję tylko i wyłącznie swoje poglądy.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
ja myślę podobnie, ale inaczej - (zaznaczam, że srednio znam znam srodowisko BJJ w Polsce).
1. M. Okniński (dlatego, że jest cięższy od Karola)
2. K. Matuszczak
3. M. Linke


dalej nie umiem obstawić.
  • 0

budo_carlos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bedzin

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Nie zgadzam sie z tymi 3 typami a przynajmniej nie w tej kolejnosci. Ale to wylacznie moje zdanie.

1. Karol Matuszczak
2. Sławomir Barczak
3. Mirek Okniński
4. Mariusz Linke
5. Grzegorz Jarzabek
6. Linke ( mlodszy brat Mariusza nie znam imienia)
7. Paweł Ziółkowski
8. Fiodor
9. Dudu
10. Sławomir Szamota

To moje zdanie teraz wasza kolej!!!!!!!
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
każdy ma swoje zdanie - na tym polega dyskusja.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Hmm, ciezko zdecydowac, zwazywszy na fakt iz nie znam wszystkich z bjj w polsce. Inna sprawa ze w top10 bjj w polsce, na polowie miejsc umiescilbym ludzi z zapasow i judo. Ale to tylko moje prywatne zdanie. Bjj w polsce ma naprawde niewiel lat. Stad tez trudno okreslic wyraznie kto jest najleprzy nie robiac odpowiednich zawodow. Jak narazie takich zawodow sie nie planuje.
Moja lista: ( obejmuje tylko ludzi zwiazanych z Bjj )
1.
2.Mariusz Linke
3.Sławomir Barczak
4.Krzysztof Roman
5.Robert Zawisla
6.
7.Karol Matuszczak, Mirek Okniński
8.
Lista nie jest pelna. Z pewnych powodow sa wole miejsca, Na pozycji 7 ci panowie sa tylo z racji swojego pasa. Zaznaczam, to tylko moja subiektywna opinia.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ

Hmm, ciezko zdecydowac, zwazywszy na fakt iz nie znam wszystkich z bjj w polsce. Inna sprawa ze w top10 bjj w polsce, na polowie miejsc umiescilbym ludzi z zapasow i judo. Ale to tylko moje prywatne zdanie. Bjj w polsce ma naprawde niewiel lat. Stad tez trudno okreslic wyraznie kto jest najleprzy nie robiac odpowiednich zawodow.


Zgadzam sie. BJJ w Polsce ma jeszcze za niski poziom i jak by dolonczyc ligowych judokow i zapasiorow to Top 10 wcale wedlug mnie nie bylo by calkowicie opanowane przez BJJ. A zeby wyznaczyc Top 10 samego BJJ to by trzeba zrobic jakies otwarte mistrzostwa Polski. Ja jestem za taka impreza i chetnie wzial bym udzial chociaz w kategori open nie cenie sie napewno tak wysoko jak mi Aviator tutaj slodzi :D Ale to tylko dlatego ze jestem lekki :wink:
A tak powaznie to mysle ze w openie zdecydowanie najlepszy jest M. Linke.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ

...
10. Sławomir Szamota

... !


ale sie podlizujesz :) ale o mnie zapomnialeś :) hehh teraz ja Ci będę musiał dupe skopać:)
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
ale tak powaznie ... chodzi o męską część naszego społeczeństwa ??? czy też zrobimy dział kobiet ? :)
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Hast z zapasnikow i judokow kogo bys tam dal???Pytam z ciekawosci bo srodowisko judo jest mi bardzo dobrze znane.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Otwarte MP w Bjj. Czemu nie ? Inna sprawa ze przypuszczalnie tego typu impreza nie bedzie miala miejsca. Podowo jest kilka, nie bede ich wszysktich przytaczal. Wymienie kilka najwazniejszych.
1. Brak mozliwosci organizowania MP jako takowych.
2. Brak ludzi ktorzy mogli by sedziowac, jak narazie na zawodach tzw. "wewnetrznych" robili to zawodnicy i instruktorzy ktorzy zostali wylaczeni z zawodow na rzecz sedziowania. Brzmi jak maslo maslane ale mniej wiecej oficjalnym powodem tegoz stanu jest to iz jest za malo osob ktore sie nadaja do sedziowania.
3. Zbyt male zroznicowanie poziomow. Jest to zwiazane z tym iz bjj w polsce jest co najmniej bardzo mlode.
Tak wiecj organizowac oficjalnych MP w Bjj nie ma co narazie. Co najwyzej wewnetrzne zawody aby wylonic najleprzego ze swojego srodowiska.
Jak dla mnie to w Polsce caly czas mozna mowic co najwyzej o zabawie w bjj. Do tego aby bylo cos wiecej trzeba wlozyc wiele pracy. I to troche trwa. Mam nadzieje ze uda sie wyprowadzic Bjj w polsce z poziomu na jakim jest obecnie na wyzszy poziom.

Co do zapasnikow i judokow. Hmm. Szczerze przyznam ze nie pamietam nazwisk osob ktore znam osobicie z AWF Gdansk. Nie mam glowy do nazwisk. W kazdym razie na pewno Pawel Nastula. Nie pamietam czy ktos jeszcze z zawodnikow judo czy zapasow mial konfrontacje z ludzmi ktorzy roszcza sobie prawo do nazywania siebie liderami bjj w polsce. W kazdym razie tylko ten jeden przypadek jest mi znany.
Innymi slowy kazdy zawodnik z czolowki judo czy zapasow mialby cos do powiedzenia w zawodach bjj. Zreszta niedlugo maja miec miejsce MP w Judo. Wtedy moze bede w stanie ( po konsultacjach, nie jestem wszech wiedzacy ) cos napisac an ten temat.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Pytacie o Top 10 a ja sie zastanawiam dlaczego zadownicy wymieniani z tego Topa nie walcza miedzy soba na zawodach?
Piotrek
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Powod dlaczego nie wspolzawodnicza na zawodach. Nie wszyscy z osob wymienianych na owych listach to instruktorzy. W zawodach jakie mialy do tej pory miejsce startowac nie mogla grupa instruktorow jak i zawodnikow ktorzy mieli za soba starty pozagranicami kraju. Tak jak narazie wyglada sytuacja.
Moze w przyszlosci odbeda sie zawody MP w Bjj. Wtedy sie dowiemy jak jest naprawde. Narazie to czyste spekulacje i domysly. W koncu, co jest prawda, nie odbyly sie jeszcze zawody ktore roztrzygnely by pytanie, kto jest The Best w Polsce.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
Dobrzeby było aby takie zawody elity zastały zorganizowane.
Choć wiem że chyba długo poczekamy, ponieważ żaden instruktor nie chce narazić na szwank swojej opinii i dostać wpiernicz od innego instruktora lub zwykłego zawodnika.

Resztę dopowiedzcie sobie sami....
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ

Moja lista: ( obejmuje tylko ludzi zwiazanych z Bjj )
1.
2.Mariusz Linke
3.Sławomir Barczak
4.Krzysztof Roman
5.Robert Zawisla
6.
7.Karol Matuszczak, Mirek Okniński
8.


Mariusz linke potwierdził swoją klasę na ostanich zawodach w Antwerpii zajmując pierwsze miejsce. Sławek Barczak jest wyśmienity w tym co robi. Walka z nim to czysta przyjemność, czyta technika, zero szarpaniny. Oczywiście jestem zawsze bez szans, ale jak się z nim sparuje to czuć co to jest bjj. Należy zaznaczyć, że sławek nie ćwiczył (chyba) żadnego chywtania wcześniej, ma ok 175 cm wzrostu i waży 70 kg, a robi kolesi wielkich jak dąb :!: .
Tak więc ćwyczyć Panowie, ćwiczyć!!!!
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 10 Polskich BJJ
nie wiem jaki jest poziom bjj polska ale dudu tez sily nie uzywa i robi ludzi jak chce ja nie mam z nim najmiejszych szans na chwyty tak ja z reszta pewnie tego klubu :) :):):)

__________
Marcin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024