Skocz do zawartości


Zdjęcie

POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Tak se łaże po internecie i znalazłem na stronce "Rada ds Dalekowschodnich Sztuk Walki":

Klub "Olimp" Okinawa Goju-Ryu Karate
kierownik ośrodka: Mariusz Radliński
adres: .....


To Olimp to GOJU-RYU ?
Był kiedyś?


W Warszawie, w trakcie rejestracji miała być sekcja
kierowana przez:
Bartosz Olesik, ul. Wyki .....

Co to jest POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE?

Można prosic o jakieś info?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Tak se łaże po internecie i znalazłem na stronce "Rada ds Dalekowschodnich Sztuk Walki":
Klub "Olimp" Okinawa Goju-Ryu Karate
kierownik ośrodka: Mariusz Radliński
adres: .....


Pomorskie Stowarzyszenie Sztuk Walki OLIMP, ktorego jestem prezesem, to z zalozenia klub wielosekcyjny. Aktualnie dzialaja w nim sekcje Shidokan i Aeroboxu (Tae bo dla kobiet). Bierzemy pod uwage mozliwosc otwierania sekcji innych sztuk walki, kwestia znalezienia instruktora.
Mielismy w Olimpie otwierac sekcje Goju-ryu ale w koncu zabraklo instruktora, ktory by ja poprowadzil. Ja, poza udzialem w seminariach Goju-ryu, nie prowadzilem sekcji Goju-ryu w Gdansku. Takze te dane nie sa aktualne.

Co sie tyczy Federacji to skupia ona cwiczacych Okinawa Goju-ryu w przekazie Morio Higaonna Sensei. Prezesem w Polsce jest Sensei Ryszard Szczepanski.
Jezeli chodzi o sam styl Okinawa Goju-ryu to wedlug mnie jest to najwartosciowszy styl tradycyjnego karate (to moja opinia, powtarzam :) ).
Jak ktos juz koniecznie chce trenowac styl tradycyjny to polecam wlasnie Goju-ryu. :twisted:


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Dane na tej stronce sa lekko nieaktualne. Duza czesc osrodkow i trenerow tam podanych nie jest zwiazanych z Okinawa Goju Ryu tylko z Goju kai.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Mariusz jesli możesz, w takim razie podziel sie z nami uwagami na temat Gojo Ryu oraz różnic tego stylu do Karate Kyokushin...
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Mariusz jesli możesz, w takim razie podziel sie z nami uwagami na temat Gojo Ryu oraz różnic tego stylu do Karate Kyokushin...


A ja moge? :) :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Wesley - napisz po prostu, jak wyglądają wasze treningi.
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
no jasne - napisz...!
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
OK, na poczatku uprzedzam ze tekst moze byc lekutko stronniczy bo cwicze Goju Ryu 8)
W goju duza uwage zwraca sie na przechwyty nog i na wycinki. Walka nastawiana jest raczej na poldystans. Przy obronie nie ma raczej zejsc do tylu, "wchodzi sie" na technike. Ciekawa rzecza jest ze po bloku reka, kontratakuje sie ta sama ktora blokowala.
Co do roznic wydaje mi sie, ze kyokushin jest, "prostsze" bardziej schematowe, pewnie wynika to z regul walki sportowej.
Obydwa style preferuja walki fullkontactowe i jest to duzy plus.

Pozdrawiam
PS slaszysz nie denerwuj sie tak :D
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

OK, na poczatku uprzedzam ze tekst moze byc lekutko stronniczy bo cwicze Goju Ryu 8)
W goju duza uwage zwraca sie na przechwyty nog i na wycinki. Walka nastawiana jest raczej na poldystans. Przy obronie nie ma raczej zejsc do tylu, "wchodzi sie" na technike. Ciekawa rzecza jest ze po bloku reka, kontratakuje sie ta sama ktora blokowala.

O, takie blokowanie mi się podoba! :-) To jest mój cel życiowy. :)

PS slaszysz nie denerwuj sie tak :D

A czy ja się denerwuję? 8O
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

O, takie blokowanie mi się podoba! To jest mój cel życiowy.

WROC
Tzn. napisalem to poniewaz duzo to ostanio trenowalismy na walkach zadaniowych, ale nie wiem czy jest to jakas regula Goju Ryu.
Sam jak to przeczytalem to chce mi sie smiac :-) konkretnie chodzi o to, ze podczas bliskiego dystansu blokujesz reka przednia i plynnie kontratakujesz ta sama reka. Nie wiem jak ci to sensownie wytlumaczyc, mam nadzieje ze rozumiesz.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Oczywiście, że rozumiem... ale nie jest to proste.

Choki Motobu mówił: Ręka blokująca musi być zdolna do stania się ręką atakującą w jednej chwili. Blokowanie jedną ręką i następnie kontratakowanie drugą to nie jest prawdziwe bujutsu (sztuka wojenna). Prawdziwe bujutsu naciska do przodu, blokuje i kontratakuje w tym samym ruchu. To taki tekścik historyczny. :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Oczywiście, że rozumiem... ale nie jest to proste.

Choki Motobu mówił: Ręka blokująca musi być zdolna do stania się ręką atakującą w jednej chwili. Blokowanie jedną ręką i następnie kontratakowanie drugą to nie jest prawdziwe bujutsu (sztuka wojenna). Prawdziwe bujutsu naciska do przodu, blokuje i kontratakuje w tym samym ruchu. To taki tekścik historyczny. :)


To,to... o tym wlasnie mowilem :)
A proste to nie jest wcale :?

Pozdrawiam
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Choki Motobu mówił: Ręka blokująca musi być zdolna do stania się ręką atakującą w jednej chwili. Blokowanie jedną ręką i następnie kontratakowanie drugą to nie jest prawdziwe bujutsu (sztuka wojenna). Prawdziwe bujutsu naciska do przodu, blokuje i kontratakuje w tym samym ruchu.


Calkiem kungfutecko (swojsko) mi to zabrzmialo :-)
A tak w ogole to tutaj mozecie znalezc ze dwa klipy z goju
(sa tam tez inne style karate): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

OK, na poczatku uprzedzam ze tekst moze byc lekutko stronniczy bo cwicze Goju Ryu 8)


Czy macie lowkick'i
Jak wygląda u was walka, full-kontact? Knokdown? Bez kontaktu
jak w shotokanie

Czy są takie rzeczy jak kobudo?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Czy macie lowkick'i

Jak najbardziej

Jak wygląda u was walka, full-kontact? Knokdown? Bez kontaktu
jak w shotokanie

Walka jest mocno kontaktowa. Wlasciwie bez uderzen rekoma na glowe, pozatym wszystko mozna (w granicach rozsadku). Ostatnio dla starszych trener wprowadzil mozliwosc ataku glowy otwartymi rekoma.

Czy są takie rzeczy jak kobudo?

Nie cwiczymy tego wiec chyba nie ma.

Pozdrawiam
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Ja trenowałem 1 rok , moze opowiem jak u mnie to wygladalo(w klubie):

Low kick - zabroniona technika podczas sparingow
brak kontaktu na głowe
fajne podcinki
utwardzanie
cholernie duzo niskich i tradycyjnych pozycji - walka odbywa sie wlasciwie w pozycji tradycyjnej .
Jak zobaczyli u mnie garde , pozycje bokserska i tegoz rodzaju nawyki to prawie mnie tam zjedli " bo to nieskuteczne na ulicy , najskuteczniejze sa bloki i zejscia z linii ataku" , tylko ze ja nie mowilem ze bede stał jak słup w jednym miejscu z tą gardą.
kombinacje uderzen sa tradycyjne - kazda technika musi wychodzic z biodra (reka na biodrze)
fajnie sie utwardzają

Ostatnio odbył sie puchar polski w goju ryu w scinawie , tylko nie rozumiem jak mozna organizowac puchar polski w danym stylu na zasadach walki innego - w tym przypadku zasady walki byly jak w karate shotokan.
po uzyskaniu 1 punktu (czystego - tradycyjnego) walka jest przerywana i wznawiana.
Pozdrowienia
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Ja trenowałem 1 rok , moze opowiem jak u mnie to wygladalo(w klubie):

Ja tez oceniam to po roku cwiczen :-) Tak jak napisalem trenujemy u mnie w klubie. Podczas tego roku cwiczen bylem na czterech seminariach Goju Ryu i rzeczywiscie w Polsce roznie to wyglada. Jakbys mogl napisac u kogo cwiczyles.

Ostatnio odbył sie puchar polski w goju ryu w scinawie , tylko nie rozumiem jak mozna organizowac puchar polski w danym stylu na zasadach walki innego - w tym przypadku zasady walki byly jak w karate shotokan.

To nie do konca tak. Turniej odbyl sie na zasadach karate sportowego- WKF to nie jest system tylko Shotokanu.
A tak od siebie to dla mnie tez jest to niezrozumiale. Z tego co wiem to w gre wchodzi sposob sedziowania... ale to juz nie moja sprawa

Pozdrawiam
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Trenowałem w Lubinie u Przemka Poradzewskiego i Marcina Buczka.
Pozdrowienia
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Ja trenowałem 1 rok , moze opowiem jak u mnie to wygladalo(w klubie):

Low kick - zabroniona technika podczas sparingow
brak kontaktu na głowe
fajne podcinki
utwardzanie
cholernie duzo niskich i tradycyjnych pozycji - walka odbywa sie wlasciwie w pozycji tradycyjnej .
Jak zobaczyli u mnie garde , pozycje bokserska i tegoz rodzaju nawyki to prawie mnie tam zjedli " bo to nieskuteczne na ulicy , najskuteczniejze sa bloki i zejscia z linii ataku" , tylko ze ja nie mowilem ze bede stał jak słup w jednym miejscu z tą gardą.
kombinacje uderzen sa tradycyjne - kazda technika musi wychodzic z biodra (reka na biodrze)
fajnie sie utwardzają
:


Walka bez gardy??? Tego nie rozumiem. Przeciez nawet przy wyprowadzaniu ciosu przeciewnik moze byc szybszy i walnie nas akurat mocniej tam, gdzie nie ma naszych seikenów..

Widziałem kiedyś na eurosporcie festiwal MA w Paryżu i nawet go nagralem. Byli tam magicy z Okinawy - spece od Goyu Ryu. I powiem Wam, ze przyjemnie bylo patrzec na dynamike, sile i technike w jednym u tych gosci. Ale oni tam nic innego nie robia, tylko cwicza to swoje GR - no w koncu co innego mozna robic na Okinawie :) ?
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
garde to mają , tyle ze uderzenie musi wyjsc z biodra zeby bylo zalicznone
pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024