Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z obciążeniami na kończyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Trening z obciążeniami na kończyny
Jestem dzisiaj zły. Im człowiek starszy tym jednak niekoniecznie mądrzejszy. Trenuję w obciążnikach na nogi, nienajlepsze to może urządzenie, ale lubie w tym się rozciągać dynamicznie. Ale wczoraj mi coś odbiło i zrobiłem długą 45 minutową rozgrzewkę nieszczęśliwie nie ściągając tychże obciążeń. Obciążenie w zasadzie niewielkie bo po 2,5 kg na nogę, ale dzisiaj szanowne kolanka mówią dość głośno, że kopania to w najbliższym czasie nie będzie. No i może dobrze, moja wina i konsekwencje także moje.

Moje pytanie jest następujace, a mianowicie czy trenujecie w obciążeniach a jeżeli tak, to w jakim celu ?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Moje pytanie jest następujace, a mianowicie czy trenujecie w obciążeniach a jeżeli tak, to w jakim celu ?


Osobiscie bardzo odradzam kopanie w obciaznikach tych technik, w ktorych zginaja sie kolana. Takze dlugotrwale bieganie moze miec bardzo zly wplyw na kolana. Jezeli juz to polecam kopniecia prosta noga (mae, soto, uchi, yoko) - wtedy stosowanie obciaznikow moze przynosic dobre efekty. Acha - kopniecia ze zgieciem nogi mozna wykonywac bez szkody dla kolan w zwolnionym tempie.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Osobiscie bardzo odradzam kopanie w obciaznikach tych technik, w ktorych zginaja sie kolana

Nie jestem specem w tych sprawach, ale wymachy z obciążeniem, to też chyba nie najlepszy pomysł - bioderko może nie wytrzymać :puppydogeyes:.
Za to lubię poćwiczyć ręce obciążnikami - tak, tak, właśnie tymi do aerobiku. Kilka rundek walki z cieniem i ręce jak z waty. :lol:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
Jak już, to kopnięcia z przywiązaną z tyłu gumą. Obciązniki są zabójcze dla kolan.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
A ja sobie obcizniki bardzo, bardzo chwale - na rece i nogi.
Na nogi zakladam ok. 1-1.5kg, na rece ok. 0.5kg. Nogi cwicze spokojnie, bez gwaltownosci, raz lub dwa razy w tygodniu po dobrej rozgrzewce: seriami 3x10 powtorzen na kazda noge wymachow typu mae-keage, yoko-keage, spokojne kopniecia typu kansetsu-geri, hiza-geri. Mae geri tez, ale juz mniej powtorzen. Tu wole cwiczyc bez obciaznikow, ale tylko w butach.
Rekami cwicze sobie wszystkie techniki do walki i bloki. Nie licze poworzen, a raczej przerywam w momencie, kiedy juz czuje, ze dosc - to daje jakies 15 min takiej walki z cieniem. Ale jeszcze raz podkreslam - bez zrywow, bo zatrzymywanie uderzen w powietrzu fatalnie jednak wplywa na stawy. Wyznaje tu zasade "powoli, a stale"
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Za to lubię poćwiczyć ręce obciążnikami - tak, tak, właśnie tymi do aerobiku. Kilka rundek walki z cieniem i ręce jak z waty. :lol:

Dokładnie tak samo, mam takie 1kg, ale nie zapinam ich na nadgarstku (bo latają w te i wewte) tylko spinam w obwarzanek i trzymam jak rekawice.
Świetnie uczą trzymania gardy (choć przy bloku, takim ślimaku, z dłonią do ucha i łokciem do przodu, to omal sobie rzepem ucha nie zdepilowałem :D )

A kopać w obciąznikach to się boję (moje kolanko i Achilles już były pod nożem). Wolę kopy w wodzie ćwiczyć.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
Ten temat to jak zbawienie dla mnie :D Sami fachowcy wiec prosze o rade, jak taki sprzet moge madrze wykorzystac w treningu: mam obciazniki do reki ( 1 kg kazdy ), na nogi ( po 2 kg kazdy ) + ekspander. Jak za pomoca takiego czegos zaplanowac sobie wieczorny trening karatecki - cel poprawa szybkosci, ewentualnie sily i rozciagniecie sie.
Zapracowany dzis
Piotrek
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
Obciazniki na nogi to nie dla mnie , kolanka siadaj , niestety .Zamiast tego zakladam pas na biodra np. do skakanki ( bardzo ciekawe doswiadczenie) .
Tak w ogole w czym uzywanie obciaznikow do kopniec i uderzen wam pomaga ??? Je nie widzialem u siebie specjalnych efektow.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

"
:
Tak w ogole w czym uzywanie obciaznikow do kopniec i uderzen wam pomaga ??? Je nie widzialem u siebie specjalnych efektow.

"

Moge dluzej kopac nie tracac bardzo na poprawnosci. I wogole jakos tak nieobuta noga sama potem lata. No i np. kopanie w butach na ulicy w razie czego nie jest juz takie niezwykle.
Czyli ogolnie chyba wytrzymalosc.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Tak w ogole w czym uzywanie obciaznikow do kopniec i uderzen wam pomaga ??? Je nie widzialem u siebie specjalnych efektow.


Był taki kawał :) o Żydzie co miał ciasną chatę, więc rabin mu kazał kupić kozę. Zdzwił się Żyd, ale kupił. Było jeszcze gorzej, no bo żona, bahory i jeszcze ta koza biega, wszystko rozwala, brudzi i hałasuje. Żyd poszedł na skargę do rabina, ten mu kazał sprzedać kozę. No dopiero wtedy Żyd był szczęśliwy, taki luz w domu, czysto, spokojnie.
Chyba na tej zasadzie te ciężarki działają - trenujesz z tym, ledwo ciągniesz; zdejmiesz - od razu rączki jakoś szybciej chodzą. :D
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Obciazniki na nogi to nie dla mnie , kolanka siadaj , niestety .Zamiast tego zakladam pas na biodra np. do skakanki ( bardzo ciekawe doswiadczenie) .
Tak w ogole w czym uzywanie obciaznikow do kopniec i uderzen wam pomaga ??? Je nie widzialem u siebie specjalnych efektow.


Z perspektywy sedziwego wieku (32) to kolanka u mnie siadaja najbardziej od rozciagania do szpagatow. Takie rozciaganie stojac z nogami na boki i z poglebianiem najbardziej krzywi nogi w kolanach.

Ale cwiczenia z obciazeniem na bidrach bardzo intensywnie cwicza siatkarze, albo inni pilkarze reczni. Moj kolega pilkarz reczny okrutnie zniszczyl sobie kolana wlasnie po 8 latach takich cwiczen.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
I tak doszlismy chyba do wniosku, ze MA moga stac sie przyczyna wielu groznych chorob...

Minister Zdrowia, dz. .... :) :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
I Ty się nazywasz człowiekiem w sędziwym wieku :?: To pewnie jest tu kilku starszych. Ludzie w naszym wieku to raczej starsza młodzieź w tym towarzystwie :)

Istotnie, karate albo wózek - jak powiedział mi ortopeda z 15 lat temu - mylił się skurczybyk.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

Ten temat to jak zbawienie dla mnie :D Sami fachowcy wiec prosze o rade, jak taki sprzet moge madrze wykorzystac w treningu: mam obciazniki do reki ( 1 kg kazdy ), na nogi ( po 2 kg kazdy ) + ekspander. Jak za pomoca takiego czegos zaplanowac sobie wieczorny trening karatecki - cel poprawa szybkosci, ewentualnie sily i rozciagniecie sie.
Zapracowany dzis
Piotrek


Radzic w takich przypadkach to trzeba byc jakims tam autorytetem. A tu tylko mowimy o swoich doswiadczeniach.

Trening musisz dostosowac do tego, co robisz procz uzywania ciezarkow - ile cwiczysz, jakiego typu to sa cwiczenia. Wychodzac z takiej perspektywy, sam musisz ocenic ile powtorzen i jak czesto. Jak moge Ci tylko powiedziec jak sam sobie wypracowalem dobry dla siebie sposob:

Jesli juz chcesz koniecznie troche sobie dociazyc konczyny, to rob to kiedy jestes stosunkowo wypoczety, a nie np. po meczacym treningu, kiedy Twoje stawy chca isc spac. Najlepiej zacznij raz w tygodniu po dobrej rozgrzewce (trza sie troche spocic). Zaczalem po kilka serii na konczyne, potem po paru miesiacach zwiekszalem ilosc. Kryterium "ile" - to to tyle, zeby na drugi dzien nie miec zakwasow i nie czuc sciegien, lub co gorsze stawow. Czyli lepiej cwiczyc tak, zeby pozostal maly niedosyt raczej, niz przemeczenie.
Aha, i cwiczenia rozciagajace polegajace na wymachach tak, ale cwiczenia szybkosci to bym raczej odradzal, bo wtedy wlasnie mozna sobie cos uszkodzic (kazde uderzenie przeciez zatrzymujesz, wiec przeciazenia sa ogromne).
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
JAk to dobrze ze kazdy ma swoja opcje treningu , inaczej byli by sami mistrzowie , lub co gorsza same gamonie.
No to jeszcze o obciaznikach , to ze noga sama kobie po zdjeciu tego to , prawda , ale to tylko efekt odciazenia miesni i naszej psychiki , zacznij kopac po dobrej rozgrzewce i gwarantuje ze bedziesz kopal szybciej.
Dynamiczne wymachy z obciazeniem , brrrrr... nie radze mlodziency , teraz przy zmianie pogody tak mnie biodro na...ze ledwie chodze.
Cwiczenia na sile , no to jeszcze rozumiem , ale jest taka game cwiczen , przynoszacych lepsze efekty ze , przynajmniej dla mnie to nie ma sensu.
JA ogolnie jestem taki Mr Natural , nie lubie za duzo sprzetu , po zaczeciu treningu Thai , nie uzywalismy nic , doslownie nic oprocz workow i tarcz , nie bylo nawet kopania w powietrze , no chyba ze "shadow boxing".
Ale tak jak pisalem kazdy ma swoja opcje.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny

I Ty się nazywasz człowiekiem w sędziwym wieku :?: To pewnie jest tu kilku starszych. Ludzie w naszym wieku to raczej starsza młodzieź w tym towarzystwie :)

Istotnie, karate albo wózek - jak powiedział mi ortopeda z 15 lat temu - mylił się skurczybyk.


Tak, tak, mnie tez cos podobnego powiedzial po operacji pachwiny lekarz 12 lat temu: "karacista to ty kolego juz nie bedziesz". Przez pierwszy rok bylem okrutnie zdolowany i nie moglem nijak zrozumiec, ze ludzie poprzestaja z radoscia tylko na tym, ze ich konczyny sluza do podpierania sie. No i w moim przypadku tez sie pomylil, odpukac - choc nie jestem jakims zawodowcem.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z obciążeniami na kończyny
:) Ja miałem jechać na zawody w kategorii do 70 kg. Trzymałem wagę z bólem. Jak wracałem od tego paskudnego lekarza to taki mnie dół złapał, że kupiłem sobie 5 ptysiów i je zeżarłem z tego smutku. Przez kilka dni byłem zdołowany a potem doszedłem do wniosku, że w końcu jeszcze mam ręce i coś z nimi można zrobić. Potem sie dowiedziałem o moim trenerze, że nie może kopać z powodu łękotek i w efekcie końcowym przekonało mnie to że karate nie musi być jakimś nadzwyczajnym obciążeniem dla stawów biodrowych.

Faktem jest, że olałem konowała i mam się dobrze. Jestem juz jakiś czas po 30tce i robie rozkroczny szpagat i kopie niezgorzej, ale to wszystko bynajmniej nie jest zasługą polskiej służby zdrowia :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024