Skocz do zawartości


Zdjęcie

POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

garde to mają , tyle ze uderzenie musi wyjsc z biodra zeby bylo zalicznone
pozdrowienia


Co ma byc zaliczone?

Pozdrawiam
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
chodzilo mi o zawody - uderzenie musi wyjsc z biodra (nie chodzi mi o rotacje bioder -ale o wyprowadzenie z piesci ktora w poczatkowej fazie znajduje sie na biodrach -tsuki)
pozdrowienia
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

chodzilo mi o zawody


Ok, ale pewnie WKF (tak jak w Scinawie). Ogladalem kiedys na kasecie mistrzostwa czegos tam w Goju Ryu (na Wegrzech) i powiem Ci ze prali sie niemilosiernie. Toczyli walki wg. zasad irigumi (nie wiem ja to sie prawidlowo pisze), niestety w Polsce takich zawodow nie bylo i narazie sie nie zanosi.

pozdrawiam
  • 0

budo_skalny
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
sory za to wyżej.
Wesley napisałeś że w okinawa goju ryu nie ma raczej zejść do tyłu, trochę tego nie rozumiem. Ćwiczyłes kiedyś san dan gi, renzoku kumite, bunkai? i nie ma zejść do tyłu?

"Walka jest mocno kontaktowa. Wlasciwie bez uderzen rekoma na glowe"
Co do tego to w okinawa goju ryu jest kilka rodzajów kumite i występują atki na głowę. Nie mówię tu o zawodach bo to mnie nie interesuje.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

sory za to wyżej.
Wesley napisałeś że w okinawa goju ryu nie ma raczej zejść do tyłu, trochę tego nie rozumiem. Ćwiczyłes kiedyś san dan gi, renzoku kumite, bunkai? i nie ma zejść do tyłu?]


Powiem tak, z tego co wymieniles to kojarze tylko bunkai :oops: :) Ja cwiczylem Goju japonskie, czyli goju kai. Zauwazylem, ze w okinawa Goju Ryu cwiczy sie troche inaczej. Podstawa tam sa wlasnie bunkai i cos w stylu umownej walki (moze to cos wymieniles wyzej :D ) A u nas podczas treningu z partnerem, trener zaznaczal zeby nie uciekac do tylu tylko wchodzic w technike lub schodzic na boki. O to mi chodzilo

Co do tego to w okinawa goju ryu jest kilka rodzajów kumite i występują atki na głowę. Nie mówię tu o zawodach bo to mnie nie interesuje.


A jakie to rodzaje? Ja mowie o sparingach, nie o walkach zadaniowych. I wspominalem tez, ze kontakt na glowe wystepuje, otwarta dlonia, u bardziej zaawansowanych.

Pozdrawiam
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Ciekawa rzecza jest ze po bloku reka, kontratakuje sie ta sama ktora blokowala.


hmmm to troszke dziewn (moze to przez moje nawyki), ale pamietam jak podczas walki z wiekszym przeciwnikiem podczas sparingów namnie nacierał jego prawa piącha (ja blok moja lewa), jego lewa piącha(ja blok moja prawa), jego prawe mawashi jodan (blok lewa reka i momentalnie kontra prawa w splot). Wszystko działo w ulamkach sekund (az sie zdziwiłem ze duzy i taki szybki) i jagbym chciał kontraatakowac lewa reka to bym niezdazayl wykonac kontrataku przed opadnieciem jego nogi (i postawieniem gardy a jak bym jsuz zdazyl to bym mu ty nic niezrobił) a tak piacha trafiła dokadnie w zupelnie niepilnowany splot z pewna siła.

Apropo całej polski - jaki sensej taka sekcja
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Ciekawa rzecza jest ze po bloku reka, kontratakuje sie ta sama ktora blokowala.


hmmm to troszke dziewn (moze to przez moje nawyki), ale pamietam jak podczas walki z wiekszym przeciwnikiem podczas sparingów namnie nacierał jego prawa piącha (ja blok moja lewa), jego lewa piącha(ja blok moja prawa), jego prawe mawashi jodan (blok lewa reka i momentalnie kontra prawa w splot). Wszystko działo w ulamkach sekund (az sie zdziwiłem ze duzy i taki szybki) i jagbym chciał kontraatakowac lewa reka to bym niezdazayl wykonac kontrataku przed opadnieciem jego nogi (i postawieniem gardy a jak bym jsuz zdazyl to bym mu ty nic niezrobił) a tak piacha trafiła dokadnie w zupelnie niepilnowany splot z pewna siła.

Bo uderzanie ręką blokującą średnio nadaje się do obrony przed kopnięciem. Można to próbować robić przeciwko technikom ręcznym i raczej z wejściem do przodu.
  • 0

budo_skalny
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
WESLEY
Myślałem że ćwiczysz okinawa goju ryu i z tąd to nieporozumienie.
U nas podczas ćwiczeń zpartnerem schodzi się w tył, na boki, pod kątem 45 stopni, wchodzi się w przód.
Co do kumite to nie będę się rozpisywać bo jednak ćwiczymy co innego, ale jest np. randori kumite gdzie można stosować wszystko w wolniejszym tępie i z kontrolą żeby cios np. przed głową zatrzymać, są różne warianty można się umówić że walczymy i możemy stosować to i to ewntualnie wszystko. Jest iri kumi gdzie walczy się z pełną siłą i szybkością może być z kontaktem na głowe lub bez są różne warianty.[/list]
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Mysle, ze roznice nie sa az tak duze. Goju Ryu to Goju Ryu wkoncu, zalezy chyba od trenera. 8)

A tak wogole to cwicze teraz Thai Box :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE
Wesley, czy sekcja goju-kai w Płocku jeszcze istnieje?
Potwierdzam wszem i wobec, że goju-ryu to najwartościowszy z tradycyjnych systemów!
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: POLSKA FEDERACJA OKINAWA GOJU-RYU KARATE

Wesley, czy sekcja goju-kai w Płocku jeszcze istnieje?
Potwierdzam wszem i wobec, że goju-ryu to najwartościowszy z tradycyjnych systemów!


Nie wiem. Najlepiej napisz maila do szefostwa i zapytaj.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024