Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Czejsć chyba się nei znamy, bardzo często tu bywam ale raczej w celu poszukiwania artykułów i stron które mnie interesują nie wdaje się w dyskusje :D . Sam trenuje w RT, przyznaje że to co jest pokazywane w Samuraju jest nie wykonalne w walce ulicznej. Ale mało osób wie że RT ma 3 szkoły w różnych dzielnicach. W jednej szkole głównej uczy się form i walki bronią i form do muzyki co nie ma oczywiscie nic wspulnego z walką uliczną;). Ja trenuje w innej sekcji, wszyscy nasi trenerzy byli sandziażami i uczyli nas boksu, dzwigni i "czinów" izraelskiego kung fu, trener który nas uczył wygrał kiedys jeszcze wtedy z niedoszłym mistrzem polski kikboxingu, trenował kilka lat boks. Mój kolega z którym trenuje ćwiczył kilka lat Tajski boks , utwardzalismy sobie piszczele kopiąc się z całej siły, można tez tak utwardzać okolice brzucha. Potem przez kilka miesięcy sami w domu ćwiczylismy bloki na kancie sciany:). Chce wam uswiadomić że jak mówicie o RT to mówcie do formiaży a nie do osób ćwiczących walke, sande:).



O ja pierdole 8O 8O 8O 8O 8O 8O a jajka sobie tez tak utwardzacie ? 8O 8O 8O
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Pan Sławek nigdy jak pamietam nie potrafił sie elegancko ubierać - zawsze tylko te podkoszulki. Co gorsza on i jego uczniowie pocą sie na treningu i ćwiczą u jakiegoś Chińczyka, jeżdzą tam, kombinują - po co jest tyle literatury i filmów na rynku. Panowie z Modliszki nie stać Was na vide czy książki ?.


Po pierwsze to witam :-) jako iz pierwszy raz na tym forum pisze

Po drugie nie wiem kim pan Ryszard Jóźwiak wiec nieche pochopnie oceniac ale jego podejscie wydaje mi sie conajmniej smieszne (jesli sie myle sprostujcie). Sam cwicze modliszke. Moim trenerem jest Marek Piechotka z Shifu Sławomirem Milczarkiem bylem na jednym obozie. Wiec znam jego podejscie przynajmniej torche. I nie sadze aby ubrania byly wazne :/ A co do filmow to IMHO jak ktos wczesniej stwierdzil moza tez korespondencyjnie :/ ja sam osobiscie twierdze ze nawet jak bym mial prywatne kino i sztab krytykow to nie bede wstanie nauczyc sie niczego z filmow/zdjec/itp ... A co do Wyjazdow do chin to jako jedni z nielicznych polscy modliszkowcy zostali przyjeci do chinskiej rodziny co jest niemalym zaszczytem i chyba dajacym wieksze efekty niz dvd z autografem z chin :/. No nic jesl isie myle to powiedzcie. Moze cos zle odebralem/zrozumialem. Czekam na wasze opinie

Pozdrawiam


Nie wyczules ironii ? :) Zluzuj stringi :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
Panowie, rany boskie, patrzcie na daty... z uczestników tej dyskusji to już co najmniej połowy od dawna nie ma na forum...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
... a to cwaniaki, jak oni nas oszukali ... (część tekstu Bodzia Smolenia :) ), to oni tak z zaświatów z nami podyskutowali :D
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Inne uczucie

Tai Chi, hsing yi, ba gua, mantis szok idzie do wewnetsz w troche wychodzacy rochem. Bokser uczucie to jak rama. Wali mocno tez i ma nakautowania moc ale te inne sztuki ida do wewnetsza gladkiej pleci...Nie potszeby zeby wyginac, albo wytwardzic ramiona/reki. Od 4" albo mniej. Mantis ma twardy chi gong zeby wydewelopowac moc.

Jakby dobry cios do ramienia...ramienie idze bez czuca. Dobry cios do lokcia ramie jest nie zywe. W zebra konec walki.


Nic specjalnego...Wszystkie maja moc tylko rozne gatunki. Kiedy wydevelopujesz Jin nie znaczy cios albo kierunek.

Zadne imiona nie chce powiedziec oprocz Po Yee dla Poludniowego Mantisa.


Mój ulubiony post 8)
Bardzo mi poprawia nastrój w te jesienno-zimowe dni :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

pod hasłem Chin-na (Quin-na? czy jak się to tam pisze... z rozmytą wymową - aż sie z tego zrobiły cziny ;) ). Dla niewtajemniczonych - kombinacje bloków i uderzeń, co do skuteczności


Bloki i uderzenia? Z tego co ja slyszalem to sa raczej dzwignie itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024