Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

To mi wygląda na English Translator + dysleksja, czy jak to się tam zwie. :)


Maciej,
Ale poważnie, może jakiś inny język bardziej Ci leży? Bo kurde, jakoś trudno załapać, o co chodzi.

pozdrawiam,
pasjonat
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
Też tak sobie myślę, że łatwiej by mi się czytało gdyby to pozostało w oryginale... Nie musiałbym robić tłumaczenia polskawy -> angielski -> polski :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Masz kłopoty z językiem polskim czy jeszcze z czymś?
Pozdrawiam.


Panowie nie czepiajcie sie chlopaka. to samo moze was spotkac jak zaczniecie pisac na anglo jezyczne forum :twisted: , a zapewniam ze jego angielski jest bradzo dobry
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
A to ja nie wątpię, że nasadziłbym pięknych "kfiatkuff" gdybym zaczął teraz pisać o MA po angielsku ;) Natomiast wydaje mi się że gość mógłby spokojnie wyluzować, i pisać po angielsku... Zwłaszcza jeśli jego angielski jest bardzo dobry. Może zróbmy jakąś ankietę, gdzie można by się wypowiedzieć co kto myśli o posługiwaniu się na budo językami innymi niż polski...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

A to ja nie wątpię, że nasadziłbym pięknych "kfiatkuff" gdybym zaczął teraz pisać o MA po angielsku ;) Natomiast wydaje mi się że gość mógłby spokojnie wyluzować, i pisać po angielsku... Zwłaszcza jeśli jego angielski jest bardzo dobry. Może zróbmy jakąś ankietę, gdzie można by się wypowiedzieć co kto myśli o posługiwaniu się na budo językami innymi niż polski...

Pozdrawiam,
AdamD


Pod warunkiem, że nie będzie to Chiński.
Musiałbym zwiększyć rozdzielczość :) :) .
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Inne uczucie


To oczywiste, że inny rodzaj siły. Ale to nie jest tylko kwestia jak ta siła jest 'powerful', ale także, co napisałeś, że nie ma znaczenia kierunek. "Yi chu ji fa" - "gdzie nastąpi kontakt, tam następuje wyzwolenie siły". Może to być niemal dowolna część ciała i dowolne kierunki i sposoby działania sił. Ta siła może być nokautująca i siła boksera też może być nokautująca. Czyli nokaut nie jest tu wyróżnikiem.

W zebra konec walki.


A to znów jest coś mało przekonujące. Bokser też może walnąć w żebra, i koniec walki. To akurat nie świadczy w żaden sposób o różnicy między np. xingyi, a boksem.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Zawsze zastanawialem sie dlaczego kungfiarze cwicza w takich ohydnych podkoszulkach. Ja tam jednak wole normalne, biale karate-gi.


Bo my jestesmy ladni zawsze i nie musimy siem ozdabiac kimonkami :twisted:

K.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu


Zawsze zastanawialem sie dlaczego kungfiarze cwicza w takich ohydnych podkoszulkach. Ja tam jednak wole normalne, biale karate-gi.


Bo my jestesmy ladni zawsze i nie musimy siem ozdabiac kimonkami :twisted:

K.


To prawda :) :)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
Moc jest wszędzie. Przepływa przez nas.
Użyj mocy, AdamieD, użyj mocy...

;)

Pozdrawiam
aikidoka :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Moc jest wszędzie. Przepływa przez nas.
Użyj mocy, AdamieD, użyj mocy...


Mmmmmmm aaaaaaaaaa grrrrrrrrrrrrrrrrrr hhhhhhhhhhh..... jiiiiaaaa!!!!
J E B U T!

Tak wystarczy?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_yanczi
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Pan Sławek nigdy jak pamietam nie potrafił sie elegancko ubierać - zawsze tylko te podkoszulki. Co gorsza on i jego uczniowie pocą sie na treningu i ćwiczą u jakiegoś Chińczyka, jeżdzą tam, kombinują - po co jest tyle literatury i filmów na rynku. Panowie z Modliszki nie stać Was na vide czy książki ?.


Po pierwsze to witam :-) jako iz pierwszy raz na tym forum pisze

Po drugie nie wiem kim pan Ryszard Jóźwiak wiec nieche pochopnie oceniac ale jego podejscie wydaje mi sie conajmniej smieszne (jesli sie myle sprostujcie). Sam cwicze modliszke. Moim trenerem jest Marek Piechotka z Shifu Sławomirem Milczarkiem bylem na jednym obozie. Wiec znam jego podejscie przynajmniej torche. I nie sadze aby ubrania byly wazne :/ A co do filmow to IMHO jak ktos wczesniej stwierdzil moza tez korespondencyjnie :/ ja sam osobiscie twierdze ze nawet jak bym mial prywatne kino i sztab krytykow to nie bede wstanie nauczyc sie niczego z filmow/zdjec/itp ... A co do Wyjazdow do chin to jako jedni z nielicznych polscy modliszkowcy zostali przyjeci do chinskiej rodziny co jest niemalym zaszczytem i chyba dajacym wieksze efekty niz dvd z autografem z chin :/. No nic jesl isie myle to powiedzcie. Moze cos zle odebralem/zrozumialem. Czekam na wasze opinie

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
Ja chciałem tylko zaznaczyc że nie ćwiczę w żadnym podkoszulku, a tym bardziej ohydnym, tylko w ślicznych dresach. 8)
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

I jeszcze cos. Byli Anglicy durne w Ambasadzi Chinskiej w 1928 ktorzy mysleli o Angielskim boks i zrobili turnej dla "Chinskich bokserow". Walczyli co wysumowali jak "Ful kontakt". Pol pszegranych chentnych byli kalekami. Druga polowa byla martwa. To jest koncene tego treningu. Teraz mowisz ze chcesz ten wiek spowrotem. Biedn zgzedy.


Tiaa, ale to były zawody,a dużo wcześniej "(w czasie wojen opiumowych) grupy angielskich kiboli poprzebierane w mundury zrobiły poza turniejem walki na ulicy,zwane powstaniem bokserów:
I utopili połowę chińskich bokserów we krwi a drugą zrobili niewolnikami na kilka pokoleń. :wink:
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Panowie nie czepiajcie sie chlopaka. to samo moze was spotkac jak zaczniecie pisac na anglo jezyczne forum :twisted: , a zapewniam ze jego angielski jest bradzo dobry


ale jak piszesz gdzies gdzie masz problemy z językiem to po to istnieje przycisk Preview żeby go uzyć przed Submit . :?

a jeśli jego angielski jest bradzo dobry to świetnie,tylko to nie zmienia tego że jego polski jest do dupy,a jeszcze bardziej tego że to co opisuje to taki kosmos dla ubogich. :P

Nie wolno na VB reklamować innych vortali ale wlazłem sobie na te wasze cośtam flower i się nie dziwię że jak On siedzi ciągle na tamtym to potem ma w głowie jakieś dziwne myśli - bo bzdury w odniesieniu do skuteczności tam popisane jakich mało.
:twisted:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
prezpraszam koledzy z forum kung-fu...ale mam małe pytanie:u was jest dużo takich ludzi jak Maciej.? 8O 8O ...christ...LSD?
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
my tu same jezuski martial arts :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu
... cierpimy za miljony ... straconych szans zebrania w miske :-)
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

... cierpimy za miljony ... straconych szans zebrania w miske :-)



:D
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung-fu

Ja czulem gwaltowna moc jednego ciosa nakautowania moce Hsing Yi, Bagua, i polodniowy Mantis...Czy mozece wytlumaczyc co sie tu dzieje?


Stwierdzam, że to nie możliwe!
:lol: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024