Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałka vs nóż - filmik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

pałka vs nóż - filmik
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
A co ten filmik ma udowodnic? Np. ze facet z nozem wybral niewlasciwy dystans? Nawet gdyby facet z palka nie uderzyl w reke z nozem, to i tak ostrze nie dotarloby do celu.
K_P
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
nie...ten filmik ma udowadniac, ze.......na filmach wszystko jest mozliwe :) :) :)
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
JEzeli ktos ,przy takim uderzeniu palka nie potrafi wycofac reki z nozem , to powinien szybko wrocic na sale treningowa.
Zuwazcie ze uderzenie pala , bylo tak sygnalizowane ze nie sposob tego nie zauwazyc , to jest to czego trzeba sie pozbyc " telegraphic movements"
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
To uderzenie z palka mozna zdecydowanie przepuscic i skontrowac. Ale nie krytukuje pomyslu Fiodora. Wiecej takich materialow. Jest o czym pogadac.
K_P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
Ten film to jakiś dramat społeczno-obyczajowy produkcji czesko-enerdowskiej. Co miał pokazać tego nie wiem... ale na pewno Ernie tak nie walczy :) Gdzieś widziałem fotki Erniego Emerson'a w knife-sparringu... akcje tego typu zakończyłby w ciągu sekundy zadając minimum trzy ciosy... każdy kończący.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
Hi

"Np. ze facet z nozem wybral niewlasciwy dystans? Nawet gdyby facet z palka nie uderzyl w reke z nozem, to i tak ostrze nie dotarloby do celu."

Jako palkowicz jak najbardziej sie przylaczam do opini, podstawowa wada brak kontynuacji, zakladajac ze wszyscy by sie bardziej starali :D , zaraz po strzale na reke musi pojsc jeden na np. oko.
Niestety dla dobrego nozownika palka nie stanowi az takiego zagrozenia. Zreszta zapraszam do dyskusji.
Jesli chodzi o palke kontra noz, jest duzo lepiej niz w przypadku gole lapy. Kontrola dystansu, szybkie niesygnalizowane strzaly na uzbrojana reke oraz twarz to chyba podstawa(swietnie nadaje sie teleskopowka). Z drugiej strony dla nozownika ze sposobem chyba zaden problem...

Ciekaw jestem Waszych zdan moze macie jakies doswiadczenia z niekonwencjonalnych sparingow...

Pozdro Mar.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pałka vs nóż - filmik
No właśnie panowie specjalnie umieściłem ten filmik, dla mnie bez sensu, brak poruszania się ze strony atakującego nożem, brak "markowania" i zmian dystansu i poziomów...ple ple ple
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024