Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reportaż o kalaki !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_goran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Reportaż o kalaki !
Niedziela , TVP1-16.30 .
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
zapomniałem:( widział ktoś?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !

zapomniałem:( widział ktoś?


Widzialem!
No coz, myslalem ze to jest tylko walka palkami a tutaj rzuty, dzwignie oraz... mistyczna energia.
Wszyscy nauczyciele, ktorzy tam wystepowali mieli takie mistyczne zajawki, wiec mysle ze to w kalaki normalna sprawa. Trans i te rzeczy.
Slusznie jeden z tych nauczycieli powiedzial, ze bic to sie mozna nauczyc w knajpie, ale sztuka walki to cos wiecej. Fajnie
Silvio
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
a kto sie wypowiadał?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !

a kto sie wypowiadał?

mi. sam Cacoy....

nawet bylo fajne, ale za duzo walili o energii ("jestesmy wojownikami mocy" :) ))) no i rozbili mnie txtem, ze kalaki ma 25000 lat
  • 0

budo_goran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Gdy w 1999r. rozpoczynaliśmy treningi kalaki Nycek usiłował nas nakłonić do różnych ćwiczeń medytacyjnych .Na szczęście Bryl szybko go naprostował i treningi były już nastawione tylko pod kątem walk.Zaowocowało to na mistrzostwach świata na Filipinach ,gdzie w debiucie Polacy zdobyli 3 medale .Mało tego , jeden z chłopaków wyzwał miejscowego "ratanowego kilera" na pojedynek na śmierć i życie .Filipińczyk odmówił .Po tym wszystkim Polacy dali sie poznać jako bezkompromisowi napierdalacze i otrzymali zaproszenie na kolejne zawody ,tym razem w Los Angeles .Tam medali zdobyto dwa razy więcej .
Programy telewizyjne ,które wówczas nakręcono o kalaki (np. MdM ) ukazywały je jako sport walki ,a nie jakąś mistyczną sztukę .Pewnie dlatego ,że nadal wszystko pilotował Bryl. Niestety (dla tego sportu) przestał pilotować . Aktualnie w polskiej federacji kalaki jest taki syf , że nie warto o tym pisać .

p.s. Jak sobie przypominam wizytę w 2ooor. Ch.Nasilowskiego we Wrocku to nawet się słowem nie zająknął o kosmicznych mocach itp. w kalaki .Raczej zapamiętałem go jako sympatycznego ochlejusa .Może zaczął kombinować z dragami ?!? :wink:
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Goran - u Nycka trenujesz?

Startowałeś kiedyś?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Oglądałem :!:
Nie widziałem Nycka, byłem przez to w szoku. Cacoy gadał do rzeczy, ale Nasiłowski z tymi swoimi opowieściami jak to Cacay walczył z jakimś samurajem :!: i jak po 3 sekundach walki tamtemu czaszka pękła i płyny mózgowe wypłynęły to trochę ponaciągał chyba tę opowieść. Poza tym to nie bardzo biznesowe podejście, jak teraz jakaś matka ma puścić dzieciaka na kalaki.

A tych dówch gości pozostały to sobie poopowiadali ciekawostki, pokazali techniki rodem z karate i ju jitsu bo na pewno nie z FMA i fajnie było. Jak oni naprawdę tak myślą, to ja wysiadam z tego tramwaju.
  • 0

budo_goran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Jakryc-pod okiem Nycka ćwiczyliśmy rok .Następnie Nycek założył sekcję bardziej nastawioną na młodzież więc nasze drogi się rozeszły .Sami wytrwaliśmy kolejny rok ,mieliśmy 2 komplety amez i kilkadziesiąt ratanów sprowadzonych z Filipin .Jednak z powodu braku większego zainteresowania ludzi z zewnątrz nasza grupa zawiesiła działalność .Jeden z chłopaków założył sekcję w Ząbkowicach Śl. (ten co przykozaczył na Filipinach) , a reszta odpuściła .
W oficjalnych zawodach nie startowałem .
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
a na czyim (jakim) systemie się opieracie?
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Nalezy sie male sprostowanko

>Gdy w 1999r. rozpoczynaliśmy treningi kalaki Nycek usiłował nas nakłonić do różnych ćwiczeń medytacyjnych.

Powaznie, ja zaczynalem rok wczesniej i tego nie bylo...

>Zaowocowało to na mistrzostwach świata na Filipinach ,gdzie w debiucie Polacy zdobyli 3 medale .Mało tego , jeden z chłopaków wyzwał miejscowego "ratanowego kilera" na pojedynek na śmierć i życie .Filipińczyk odmówił .

:D Jak zapewne wiesz Filipinczycy, slyna z tak zwanych deathmatch'ow. Zostaly zakazane iles lat temu, ale tak samo jak walki psow w innych krajach, tam odbywa sie cos gorszego(dla niektorych ciekawszego). Walki w forumle WEKAF to nie deathmatch(zupelnie inne podejscie do walki, inne przygotowania), i pewnie gdyby wywzwal odpowiednia osobe(walczaca nie w WEKAF, a DeathMatch) z duzo pewnoscia wracalibyscie z jednym gosciem mniej, nie ma co sie chwalic ze kogos ponosi. Znam ludzi ktorzy odwiedzali filipiny - "tubylcy sie nie pieprza"...

>Po tym wszystkim Polacy dali sie poznać jako bezkompromisowi napierdalacze i otrzymali zaproszenie na kolejne zawody ,tym razem w Los Angeles.

Oraz przedostatnie miejsce(druzynowo, jedno 3 miejsce) na ostatnich Wekaf w Angli. "Polacy, ludzie z sercem do walki i niewielkimi umiejetnosciami" - bezposrednie zrodlo.

>p.s. Jak sobie przypominam wizytę w 2ooor. Ch.Nasilowskiego we Wrocku to nawet się słowem nie zająknął o kosmicznych mocach itp. w kalaki.

brr, kosmiczne moce... Ch Nasilowski lubi opowiadac bajki, np. jak trenowal ludzi, ktorzy w zyciu o nim nie slyszeli :D . Przepraszam ale zawsze tak na mnie dziala jak...
Cwiczny i cieszmy sie zyciem, tak jest najepiej, bez zadnych opowiesci jak tam ktos pokonal smoka, skromnosci - prosze.

Pozdro Mar.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Zgadzam sie z Leviathanem. Zdarzylo mi sie byc 2 razy na zajeciach z
Nasilowskim. Jego opowiesci byly po prostu niestrawne. Lemuria,
Marsjanie, Biblia itp. A co do tego calego rozlamu to bzdura roku.
Znowu zaczyna sie polskie piekielko i przeciaganie ludzi. Jakos tez
blyskawicznie nowy guru otrzymal 5 dan, o czym tez pisza w tym samym
numerze "Samuraja". Ogolnie na pewno ta sytuacja na dobre kalaki nie
wyjdzie.

Pozdrowka - Gizmo
(rzadko piszacy na tym forum, ale z uwaga czytajacy... :) )
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Hi
O tak, opowieści pana Nasiłowskiego mogą zwalić z nóg :) ,aż głupio się robiło jak opowiadał te bzdury. Przez to tracił wiele w oczach ludzi z nim trenujących. Ja już jakis czas temu rzuciłem ten "syf", początkowo jakoś treningi sie kleiły jak prowadził Nycek, ale niestety potem zaczął zachowywać się jak "biznesmen", ciąglę go nie było,a treningi prowadzili uczniowie.Ogólnie, porażka nie system. A co do Bryla to słyszałem że nieźle mu odbiło na stare lata, no wiecie "trening mentalny" robi swoje.

budo_goran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Reportaż o kalaki !
Jakryc - opieraliśmy się na systemie Combat Kalaki .W praktyce było to nastawione tylko na walkę .Bez kata i noży oraz zabawy w parteże .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024