Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcia dobre i złe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

I tak pewnie zle wyjasniłem :(
Pozdrowienia


No, bo ja za cholerę nie wiem jak to wygląda :D .
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
hmmm , to jest bardzo podobne do kopniecia konia 8)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
wersja ushiro-geri
*kopane z obrotu - czyli "tyłem do przodu" jak to ktoś ładnie nazwał :) :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

Ale dla odmianie w shotokan nie było technik mae czy yoko keage.


Jak to nie ma? Chyba że się przejęzyczyłeś...


Nic takiego Lordzie :) Kekomi to wejscie po prostej, keage to lekkie smagniecie, gdzie technika wychodzi od kolana. W kyokushin nie ma takiego podejści, kopnięcie to kopnięcie np. mae czy yoko geri. A keage stosuje sie do określanie kopnięć ?, gdzie technika jesty wykonana nogę nie zgiętą w kolanie, czyliż prostą. Nie ma nazewnictwa typu mae geri keage / kekomi.

Ostatni raz to napisałem :evil:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Ja zrozumiałem że w Shotokanie nie ma takiego podziału. Sorki :oops: .
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
JArek , jak to nie ma , nie wiem jak teraz ale kiedys bylo , mae & yoko keage , czyli wymachy prosta noga , w ilosciach zblizonych do tysiaca, to juz to zniknelo ?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

JArek , jak to nie ma , nie wiem jak teraz ale kiedys bylo , mae & yoko keage , czyli wymachy prosta noga , w ilosciach zblizonych do tysiaca, to juz to zniknelo ?


U mnie nie zniknelo :) ... no ale nie kurna tysiac 8O

Pozdrawiam
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

JArek , jak to nie ma , nie wiem jak teraz ale kiedys bylo , mae & yoko keage , czyli wymachy prosta noga , w ilosciach zblizonych do tysiaca, to juz to zniknelo ?


Qrna zabiję, kopnę, zaduszę i w ogóle :evil: :evil: :evil:


Pisałem ze 3 razy :!: :!: :!:


Yoko keage z kyokushin i kyokushinopochodnych to nie to samo co yoko geri keage , a mae keage z kyokushin to nie to samo co mae geri keage :!: :!:

Techniki meae/yoko keage wykonuje się nogę prostą w kolanie i są delikatnie mówiąc doskonałym ćwiczeniem rozwciagajaco męczącym. Natomiast mea/yoko geri keage są kopnięciami w których ruch następuje po łuku od kolana :!: :!:

Jeszcze jeden o to spyta i nie ręczę za siebie :twisted:
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
A może poprostu wstawcie zdjęcia tego o czym piszecie i wszystko będzie jasne. :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
che che a jednak na cos mi sie przydal shotokan, bo ja doskonale rozrozniam te kopniecia :) :) :) A tak poza tym to jest to kolejna roznica miedzy stylami karate............

Jutro wrzuce wam zdjecia: z perfekt karate i dynamicznego karate a wszystko bedzie jasne. Wiec troche cierpliwosci robaczki :)
Piotrek
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

Jeszcze jeden o to spyta i nie ręczę za siebie :twisted:


Wiec jaka jest roznica :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ( zabij mnie Jarek to zrobi....... :) )
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
:) Jarek, moze ja sprobuje :)

W shotokan wystepuja pojecia kekomi i keage dla odroznienia roznego sposobu kopania mae i yoko geri.
W kyokushinopodobnych nie ma podzialu na keage i kekomi (mae i yoko geri kopei sie jednym sposobem). Nazwa kekomi w ogole w nazewnictwie nie wystepuje, z kolei nazwa keage wystepuje ale oznacza wszystkie kopniecia o prostym kolanie, prosta noga (wymachy) - mae, yoko, uchi, soto.

Pomoglem? :roll:


Pozdrowienia,
MR.
:)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Dzięki Mariusz,

Jak dobrze mieć doświadczenie w innych stylach :D

A reszta bałaganu zrozumiała :?:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Jutro wstawie zdjecia. To ja sie mialem wymądrzac :evil: Popamietacie mnie na obozie :twisted:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Roznice pomiedzy kopnieciami keage i kekomi ( Na podstawie Dynamicznego Karate M. Nakayamy )
Cytuje:

Istnieja dwa reodzaje kopniec. Pierwsze polega na wyrzuceniu stopy, najczesciej skierowanej ku gorze. Drugie natomiast bazuje na prostowaniu kolana i wypychaniu stopy do przodu.

Keage ( czyli kopniecie z wyrzutem ) Kopniecie to polega na silnym wyrzuceniu stopy... podczas kopniec typu keage stopa zakresla prawie polkole.

Kekomi ( kopniecie – pchniecie ) – polega na uniesieniu wysoko kolana i wypchniecia w ten sposób stopy ( poprzez prostowanie kolana )po lini prostej do celu...

Tak to ogolnie wyglada w karate shotokan, jutro wlane zdjecia dla porownania – jak to wyglada w jednych stylach jak i w drugich.

Tutaj warto zaznaczyc ze wystepuje ciekawa roznica np. pomiedzy mae geri w stylach „tradycyjnych” a stylach „ modern” jest to ustawienie stopy podporowej. W np. shotokanie stopa nogi podporowej podczas mae geri ma być skierowana na wprost, podczas gdy np. w Oyama karate stopa ta wykonuje pivot. Doskonale to będzie widac na zdjeciach, które jutro tu wrzuce.
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

Tutaj warto zaznaczyc ze wystepuje ciekawa roznica np. pomiedzy mae geri w stylach tradycyjnych a stylach modern; jest to ustawienie stopy podporowej. W np. shotokanie stopa nogi podporowej podczas mae geri ma być skierowana na wprost, podczas gdy np. w Oyama karate stopa ta wykonuje pivot. Doskonale to będzie widac na zdjeciach, które jutro tu wrzuce.

Hmm, stopa na wprost może być raczej przy wolnym wykonaniu, bądź kopaniu ze statycznej pozycji. W ruchu bądź przy szybkim kopaniu stopa nogi podporowej sama się obraca i nic tu zalecenia nie pomogą. :D No chyba, że ktoś ma jakiś dziwny staw skokowy...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
No coz nie ja to wymyslilem takie sa zalozenia techniczne stylu Panie Slawku :)
Po pierwsze maegeri w oyama karate i w shotokanie.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Teraz Yoko geri:
Tak wyglada w stylach typu Oyama, Kyokushin, itp...
Dołączona grafika

Teraz z shotokanu, po pierwsze Yoko geri keage
Dołączona grafika

a tak yoko geri kekomi
Dołączona grafika

a dla tych co nie sa ze styli kontaktowych i dziwnie brzmi nazwa mae kage podpowiedz, ze tak wyglada mae keage, analogicznie wyglada yoko keage w oyama, kokushin, itp...
Dołączona grafika
Koniec, ufff
Pozdrawiam
Piotrek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Jaaaaaaaaaaa, teraz się zaczną dewagacje na temat poziomu zaawansowania technicznego systemów pochodnych kyokushin i shotokan :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe
Nie, nie zaczną się. :D
Patrzenie jak się komuś stopa ustawia i wyciąganie na tej podstawie wniosków jest hmm... dość dyskusyjne. Poza tym widać, jak na tych zdjęciach w ostatniej fazie kopnięcia ludzie się garbią (głowa idzie do przodu) - czy to oznacza, że tak trzeba robić?
Można sobie popatrzeć na zdjęcia... ale nie można się za bardzo nimi sugerować, tylko wyciągać wnioski na podstawie własnych doświadczeń.
Ja np. w żaden sposób nie mógłbym kopać tak, jak Nakayama, bo taki mam staw skokowy i tyle. :)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia dobre i złe

Nie, nie zaczną się. :D
Patrzenie jak się komuś stopa ustawia i wyciąganie na tej podstawie wniosków jest hmm... dość dyskusyjne. Poza tym widać, jak na tych zdjęciach w ostatniej fazie kopnięcia ludzie się garbią (głowa idzie do przodu) - czy to oznacza, że tak trzeba robić?
Można sobie popatrzeć na zdjęcia... ale nie można się za bardzo nimi sugerować, tylko wyciągać wnioski na podstawie własnych doświadczeń.
Ja np. w żaden sposób nie mógłbym kopać tak, jak Nakayama, bo taki mam staw skokowy i tyle. :)


Ja tez bym tak nie mogl. Oprocz tego wazniejsze dla mnie jest jak sie stopa uklada na czyjejs twarzy... :) .

Kiedys moj kolega z sekcji sparowal z trenerem, a ten akurat sie przygotowywal do mistrzostw Polski i byl okrutnie "rozkopany" na wszystkie strony. Kolega tez byl niezly, ale w koncy takie zamaszyste mawashi usiadlo mu na twarzy i padl na wznak. Wszyscy sie zbiegli, bo ten sie "zawiesil" na podlodze i dopiero kiedy sie zrestartowal, mowi: "kurde nie wiem co robilem wczesniej, ale ostatnie, co pamietam, to nadlatujaca zielona gumowa podeszwe.." :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024