Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolny czy Klasyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza

Napisano Ponad rok temu

Wolny czy Klasyczny
Mam pytanie który styl jest waszym zdaniem lepszy wolny czy klasyczny
  • 0

budo_juggernaut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Chcesz sie dowiedziec, ktory styl preferuje czy ktory styl jest skuteczniejszy w vale tudo czy lepszy do samoobrony czy co :?: Sprecyzuj swoje pytanie. :roll:
  • 0

budo_szymon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Chodzi mi o to ktory lepiej sie sprawdza na ulicy
  • 0

budo_juggernaut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Wolny, gdyz ma te przewage nad klasycznym, ze mozna atakowac nogi i nogami, ale jesli dasz klasykowi podejsc do zwarcia, to przegrales.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny

Chodzi mi o to ktory lepiej sie sprawdza na ulicy


Jeżeli masz dobrze opanowany, któryś z tych styli to nie ma znaczenia jaki to jest styl.

Klasyk załatwi CIę gdy do Ciebie podejdzie (w zwarciu)
Wolniak tymczasem może dodatkowo pokusić się o Twoje nogi :twisted:

A co do widowiskowości, to wg. mnie ciekawszy jest bardziej styl wolny.
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
A może interesuje Cie kto wygra w bezpośrednim starciu?Klasyk czy Wolniak?Zakładając ze są podobnej wagi i o podobnych umiejętnościach to raczej Wolniak, ale nie nalezy mówić ze Klasyk na pewno przegra, przecież tez ZAPAŚNIK :)
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!!! PANOWIE CHCIAŁBYM PRZYPOMNIEĆ WALKE PANÓW WROŃSKI I GARMULEWICZ KIEDY OBAJ ZDOBYLI MISTRZOSTWO ŚWIATA LUB EUROPY ( WYBACZCIE NIE PAMIETAM) WALCZYLI WTEDY DWIE RUNDY, PO RUNDZIE NA KAŻDĄ ODMIANE ZAPASÓW. ZWYCIĘSTWO ODNIÓSŁ WRONA. ALE ZGADZAM SIĘ W PEŁNI IŻ PRZY RÓWNYM POZIOMIE MISTRZOWSKIM SPRAWA WYNIKU JEST OTWARTA. A JEŚLI PYTASZ KTÓRY LEPSZY NA ULICY, TO POWIEM CI ŻE WARTO ZNAĆ COŚ Z OBU, ABY TWOJE UMIJĘTNOŚCI BYŁY BARDZIEJ WSZECHSTRONNE.
POZDRAWIAM OBECNYCH I BYŁYCH ZAPASIORÓW Z OBU STYLÓW JAK RÓWNIEŻ ENTUZJASTÓW TEJ PIĘKNEJ DYSCYPLINY !!!!!!!!!!!
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Wole wolny-wejscia na nogi to dla mnie bajka.Moj partner treningowy 6 lat trenowal klasyka,potem 2 lata wolny,widac czegos mu brakowalo.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
witaj sumo, niestety trenmowałem równięż judo ale jakos klasyk bardziej mi odpowiada. bez obrazy dla wolniaków, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ). jestem ciekaw czy to zdanie wzbudzi w was agresje wolniacy? pozdrowienia dla wolniaków i oczywiście klasyków!!!!
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny

, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ).

A co to ma do zapasów w stylu wolnym bo nie kumam. Jak mi to wyjaśnisz to wtedy będe mógł CI odpowiedzieć

Pzdr.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
witam. chodzi tu o pozycje w stójce. stójka wolniaków jest niższa.są pochyleni, dążą do uchwycenia nóg. i ta pozycja kojarzy się z małpami. zresztą tą opinie słyszałem od studentów, przyszłych trenerów.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Hehe też jestem studentem ale takiej opini nie słyszałem :D
Śmieszną masz tą teorie ale każdy ma prawo do własnego zdania. No wkońcu ludzie pochodzą od małp. Czy powinniśmy się wstydzić własnej przeszłości? :)

A to że mamy pozycje wyprostowaną(ludzie) to tylko nam na złe wyszło bo teraz mamy problemy z kręgosłupem.

Pzdr.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny

witaj sumo, niestety trenmowałem równięż judo ale jakos klasyk bardziej mi odpowiada. bez obrazy dla wolniaków, ale czy człowiek chodzi z rękoma do ziemi ( jak małpa ). jestem ciekaw czy to zdanie wzbudzi w was agresje wolniacy? pozdrowienia dla wolniaków i oczywiście klasyków!!!!


widzisz a ja nie lubie klasycznego,
on jest dla mnie nudny, mało się w nim dzieje.
A co do walki klasyk-wolniak, to jesli zawodnicy są na tym samym poziomie, większe szanse ma wolniak
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
witam. nie jest to moja, teoria. to teoria posłyszana. poprostu byłem ciekaw opini wolniaków.
Oprych szanuje twoje zdanie , ale uważam, że wynik jest sprawą otwartą. miałem okazje walczyć z wolniakami i widziałem walki wolniaka z klasykiem. decydują tu predyspozycje zawodnika. dlaczego klasykowi sprawnemu miałyby nie wychodzić karuzele czy zejścia do nogi. to prawda mamy bardziej wyprostowaną stójke, przez co się szybciej męczymy walcząc w większym pochyleniu, ale za to mamy mocniejsze łapska bo więcej nimi pracujemy ( mowię o ogólnej sile, wynikającą z pracy rąk przy wykluczaniu). wolniak na pewno w innych sprawach jest sprawniejszy, dlatego nie szedłbym tak daleko w ocenie kto lepszy.
pozdrawiam.
ps. pietras studia mam juz za sobą, ale podobają mi się twoje argumenty.
i jeszcze jedno domyślam się, że obaj jesteście wolniakami?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Witaj oczywiście że jestem wolniakiem :wink: . A takie dochodzenie co jest lepsze nie ma sensu bo jednak są to 2 różne style. Ale myśle że klasyka walczącego w wolnym można załatwić w dystansie i młynkami(dzwignie na nogi).
Uważam że klasyk jest jedną z tych klasycznych :wink: dyscyplin i powinien pozostać na olimpiadzie.

Pozdrowienia dla wszystkich klasyków

i wolniaków też. :D
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
Tak wracając do tematu to w meczu ligowym Włókniarza Łódź z Piastem Wola w barwach włókniarza walczył Jacek Fafiński-klasyk. Wygrał z zawodnikiem Piasta no, ale Fafiński to vicemistrz olimpijski. Wynik-4:3. Biskup z Piasta nie potrafił wykorzystac swojego atutu czyli zejść, a w parterze nawet nie spróbował ataku na nogi. Dobry zawodnik wygrał ze słabym. Szkoda że nie walczył Garmulewicz(z Piasta) bo by była dobra walka.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
A wracając do ligi to wygrał Włókniarz Łódź 5:2
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wolny czy Klasyczny
No niestety Biskup przegrał (a wcale nie walczył w barwach mojego klubu :drinking: ) Pietrass on nie atakował nóg w parterze bo w pierwszym jego parterze Fafinski dobrze sie bronił a pozniej to juz biskup "umarł".Nie miał siły poprostu.Ale własciwie kazdy jego atak do nóg konczył sie jakimis punktami.I tutaj rzeczywiscie jest jeszcze jeden feler bo Fafinski to BARDZO DOBRY klasyk swiatowego formatu a Biskup jest dobry ale tylko w Polsce.A w ogole Fafinski miał tez troche szczescia bo jak wiadomo to była druga walka Biskupa (niecałą godzine wczesniej walczył z zawodnikiem Gwiazdy Bydgoszcz wiec mógł byc juz troche zmeczony) a po drugie przy stanie 3:2 Biskup miał taką akcje ze nie wiem jakim cudem Fafik sie wywinął.
A tak w ogole to na maczu byłem ja Pietrass i Piks :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024