Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starzy biją młodych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Starzy biją młodych
Wypowiedz Marka Garmulewicza dla Tempa:

ZAKOŃCZONE w niedzielę w Bieruniu mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym organizował Piast Wola, klub naszego najlepszego wolniaka ostatniej dekady - Marka Garmulewicza (na zdjęciu). Pan Marek w wadze 120 kg bez problemu wywalczył jedenasty tytuł mistrzowski, został też wybrany najlepszym zapaśnikiem turnieju.

- Jak się walczyło na własnym terenie - spytałem popularnego "Garmula" już ze złotym medalem na piersi i z mistrzowskim pasem.

- Oj, ciężko. Dużo gorzej niż gdzie indziej. Odczuwałem dużą presję, bardzo chciałem wygrać przed własną publicznością, pokazać się z jak najlepszej strony.

- Trema u takiego starego wygi?

- Jak widać, w pewnych sytuacjach dopada to każdego. Niby człowiek jest już doświadczony, ale - z drugiej strony - aż za bardzo zależy na wygraniu.

- Widziałem, że rodzinka pana dopingowała.

- Tak, tylko nie zawsze mnie! Słyszałem jak małżonka krzyczała, żeby mnie "lali".

- Kolejne mistrzostwa i znowu w kraju nie ma pan dla siebie przeciwników...

- Rzeczywiście, wciąż ich nie widać. Jedynie Tomek Szewczyk sprawia mi problemy (Garmulewicz wygrał z nim po dogrywce 2:1 - przyp. J. G.). Od lat, gdy znalazł się w kadrze, sprzedawałem mu swoje tajniki. Szybko się uczył i teraz mnie doskonale zna. Z moim reprezentacyjnym dublerem, Radkiem Jankowskim, nie mam żadnych problemów (wygrana przed czasem przez przewagę - przyp. J. G.). Musi się jeszcze sporo uczyć, a może i brakuje mu jakiejś większej mobilizacji.

- Jak wyglądały te mistrzostwa w oczach Garmulewicza?

-Niestety, poziom, z małymi wyjątkami, był słaby. Przyjeżdżają starzy reprezentanci, nawet sprzed kilkunastu lat, i stają na "pudle". Za mało się robi, by zachęcić młodzież do zapasów i by zatrzymać przy nich tę, która już przyjdzie i zacznie uprawiać nasz sport. Coraz mniej jest klubów. Proszę popatrzeć: z mojego dawnego, silnego niedawno klubu, Slavii Ruda Śląska, nie było tu ani jednego zawodnika. W Rudzie już nie ma seniorów.

- Czy przetrawił już pan porażkę na mistrzostwach Europy?

- Jeszcze nie, ciągle mnie to gryzie i nie daje spokoju. Zgubiła mnie zbytnia pewność siebie.

- Jakie najbliższe plany?

- Na razie nie ma mowy o odpoczynku. Już za tydzień startuje nasza liga. Na pierwszy mecz jedziemy do Bydgoszczy. W połowie czerwca natomiast trener Grzywiński zabiera mnie i czterech innych kadrowiczów na trzytygodniowe zgrupowanie w Dagestanie.







Niestety, poziom, z małymi wyjątkami, był słaby. Przyjeżdżają starzy reprezentanci, nawet sprzed kilkunastu lat, i stają na "pudle

Ktoś pisał że w kadrze są sami starzy wyjadacze-tak nie jest przykładem są ostatnie Mistrzostwa Europy styl wolny.Ale co z tego skoro starsi zawodnicy wygrywają z młodymi.

Wniosek:Poziom w Polsce(styl wolny) w ostatnich latach jest żałosny i nic nie wskazuje żeby to sie miało zmienić.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych

Wniosek:Poziom w Polsce(styl wolny) w ostatnich latach jest żałosny i nic nie wskazuje żeby to sie miało zmienić.


Taka jest prawda, ale musimy pamiętać, iż to nie jest spowodowane brakiem talentów, po prostu system szkolenia młodzięzy w Polsce leży i kwiczy.

Drugim problem są sami młodzi zawodnicy, znam wielu, którzy mogli być naprawde dobrzy, niestety :( prawie wszyscy zaprzepaszczają tę szanse
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych
problem tkwii w tym że nie ma jak zachęcić młodych aby trenowali i poświęcili się temu sportowi,jeżeli oni wiedzą że jedni z najlepszych zapaśników w Polsce,konkretnie zapaśnicy z Woli (medaliści tych mistrzostw) zarabiaja tak marne pieniądze że aż rozpacz bierze, nie ma żadnego wspomagania(odżywki itd.) a o kontuzje w tym sporcie bardzo łatwo, a co potem mają oni zrobić, ale to już nikogo nie obchodzi. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych

a o kontuzje w tym sporcie bardzo łatwo, a co potem mają oni zrobić, ale to już nikogo nie obchodzi.

Niestety tak jest.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych

problem tkwii w tym że nie ma jak zachęcić młodych aby trenowali i poświęcili się temu sportowi,jeżeli oni wiedzą że jedni z najlepszych zapaśników w Polsce,konkretnie zapaśnicy z Woli (medaliści tych mistrzostw) zarabiaja tak marne pieniądze że aż rozpacz bierze, nie ma żadnego wspomagania(odżywki itd.) a o kontuzje w tym sporcie bardzo łatwo, a co potem mają oni zrobić, ale to już nikogo nie obchodzi. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Fakt brak pieniędzy jest dużym utrudnieniem, ale czy nie ma zawodników, którzy by porostu lubiliby ten sport?
Ja kocham zapasy, gdybym miał taki talent jak niektórzy, to byłbym szczęsliwy.
bo prawda jest tak, że najczęściej zawodnicy odchodzą, bo nie mają za dużo kasy z tego sportu, ale czy w sporcie chodzi tylko o kase ?
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych
wiadomo że nie chodzi tylko o pieniądze ale jeżeli się poświęcasz jakiemuś sportowi i stawiasz w życiu tylko na to to jeżeli jesteś dobry i masz osiągnięcia to organizacje powinny zapewnic godne wynagrodzenie , inaczej w Polsce nigdy nie będzie dobrze a najlepsi zawsze będą uciekać za granice.
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych
Mam tutaj małą uwagę dotyczącą wypowiedzi Garmula co do "słabego poziomu i starych reprezentantów zdobywających medale". Otóż tylko jeden "stary reprezentant" zdobył medal(jeśli mnie pamięć nie zawodzi).Był to Mieczysław Chomicz na 66kg srebro.Ten kto widział walke finałową ten wie że Gralakowi zwycięstwo nie przyszło łatwo a byly momenty kiedy zdecydowanie przeważał Chomicz-a Lucek to przecież zawodnik europejskiego formatu.Uważam że turniej ten był popisem ZNAKOMITEGO zawodnika jakim jest Mieczysław Chomicz mimo ze ma 39 lat.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych

Mieczysław Chomicz na 66kg srebro.Ten kto widział walke finałową ten wie że Gralakowi zwycięstwo nie przyszło łatwo a byly momenty kiedy zdecydowanie przeważał Chomicz-a Lucek to przecież zawodnik europejskiego formatu.Uważam że turniej ten był popisem ZNAKOMITEGO zawodnika jakim jest Mieczysław Chomicz mimo ze ma 39 lat.


czy on jest z Poznania ?
byłem z nim na obozie.
Faktycznie pomimo wieku naprawde nieźle się trzyma, a w dodatku zapalony nurek z niego :evil:
Pojechał na MŚ weteranów ?

A Picia trenuje w Poznaniu ?
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Starzy biją młodych
To doskonale wiesz o kogo chodzi. :)
A Krajek trenuje w Poznaniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024