Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Ja tam sobie chwale niewalenie sie rekami w rekawicach po glowie. Dlatego wybralem Karate, a nie np. boks. Wszystko fajnie, ale takie uderzenia po glowie, to jednak zostawiaja spory slad.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Tu gdzie ja zagladam na Kyokushin, zwykle cwiczy sie najpierw kombinacje: np. same rece, albo same nogi, albo rece + nogi - ale przez jakies 20 min. sa to pojedyncze akcje. Pozniej to juz normalne kumite, gdzie kazdy orze jak moze. Nie wolno uderzac tylko prostych kopniec na jodan no i oczywiscie w jajka, czy reka na twarz. Zwykle jeden trening w tygodniu jest jakos tam specyficznie dedykowany kumite.

Nie popieram treningu w rekawicach z uderzeniami na glowe, bo to trzaska zdrowie i jesli ktos to wprowadzi w mojej sekcji, to mnie tam juz nie bedzie. Wole miec wybor miedzy Karate, a Kick boxem. Kiedy wszystkie karateckie szkoly stana sie kickboxerskie, to zaczne uprawiac kravmage, albo penchak silat.
  • 0

budo_norbi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Hej !

Mysle ze wiele zalezy od nas samych i od prowadzacego ....
Osobiscie uwazam ze dobry figther musi poznac podstawy boksu bo to przeciez jeden z najstarszych i klasycznych sportow walki. Nie oznacza to ze trzeba co sparinng ladowac sie na maxa po glowie ale uderzajac na glowe mozemy wyrobic sobie nawyk trzymania gardy bo to podstawa i na treningach i na ulicy. Glowe mamy tylko jedna i trzeba ja chronic a wedlug mnie jedynym sposobem na to jest trening z elementami boksu.
W mojej sekcji od wrzesnia osoby z grupy zaawansowanej beda musialy obowiazkowo przynosic rekawice bo bedziemy mieli walki rowniez na twarz. Mysle ze kazdy trenujacy widzi jakies niuanse swojej dyscypliny i jesli ma troche samokrytyki to potrafi ocenic + i - swojego stylu. Ja np. trenujac karate kyokushin mam zamiar uzupelnic braki boksem i np. bjj co wcale nie oznacza ze mam zamiar zrezygnowac z KK.

OSU !
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Trenuje w trzech klubach, to zależy gdzie jestem (w którym mieście). Główy zawsze był i bedzie w stolicy. I tu mamy całkowitą różnorodność, bo trenerów w WCK jest wielu i mają różne pochodzenie. Ale zasady sa zawsze te same: bez kontaktu na twarz! kontakt na korpus kontrolowany, ale to zależy z kim się walczy, mozna się dogadać zpartnerem. Poniżej pasa nie atakujemy, wyjatkiem są podciecia. Samotanie w parterze mamy na oddzielnych treningach. Przez 11 miesiecy w roku treningi sa pod kontem skuteczności w walce realnej. Czasami na dwa, trzy tygodnie przed MP kazdy na własną ręke szykuje jakieś kombinacje na zawody. Trenerzy doradzają i przypominają jak było rok wcześniej. Tą formułę lubię najbardziej, bo w moich treningach nie zmienia się nic. Ja nie jadę tam żeby wygrać... a czasem uda się nie przegrac wszystkiego i to juz coś. Ogólnie rzecz biorac bardzo to podobne do Gojuryu.
W kolejnym klubie (shotokan) w miescie portowym niewiele się dzieje. Walki jeżeli są to oparte niestety na kizami-zuki i giaku-zuki. Powalczyć mozna sobie z sensei, bo reszta jeszce niewiele umie, ale ten się czepia, że duzo technik używam i to niesportowe. Nigdy nie zrozumiem tego gościa, ale do pozwala mi ćwiczyć za darmoche, więc mogę mu nawet pomnik postawić.

No i trzeci z klubow, ten który na zawodach ustawia poprzeczkę. A to dlatego, że tam kumite jest prawie zawsze i bardzo sportowo! Byle trafic. Takie walki do znudzenia. Ale naprwde dużo się tam walczy. Jak ktos chce sobie pomachać łapkami, i zdobyć medal, to mogę dać namiary. To tylko 50 km. od stolicy. Styl ten sam Gosoku ryu i zasady te same IKA, ale podejście zupełnie inne niż w Warszawie.
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
[quote name="Piotrek_123"]Dołączona grafika

W Oyama Karate, stylu ktory aktualnie trenuje zawody odbywaja sie w 3 formulach:
-----------
ten dziadkowaty Oyama wykonuje piekna technike PAK SAO z WING TSUN
czyzbyscie przeszli na kung-fu, Jas Dyduch potrzebuje nowgo mistrza, co bedzie po nie daj boze smierci schorowanego Oyamy, Jas zostanie KANCHO swiatowym ?, bo chyba teraz ma najwyzszy pas po OoyAMIE ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
no z polaków pewnie tak ;) ale na świecie nie :P
Nie zapominajmy o Yasuhiko Oyamie 9 dan i to pewnie on będzie sukcesorem. A co do zdjęcia to mnie to wygląda na zwykłe soto-uke z zejściem ...
  • 0

budo_mnich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Witam :!:
Ja trenuje Budokai kyokushin ,w technicznym arsenale kumite tego stylu znalazły się techniki pełnokontaktowego karate, rzuty, sprowadzenia do parteru i walka w parterze z zastosowaniem dzwigni i duszeń. Duza uwage przywiazuje sie do zejsc,sabaki oraz technik boksu. Techniki nozne uzywamy do pasa a glowe atakujemy jako" druga technika".W kumite stosujemy kask z krata, rekawice MMA,itp.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Mnich a jak jest u Was z seminariami, zawodami krajowymi i zagranicznymi? Otwarte dla innych czy tylko dla Budo Kai?
  • 0

budo_mnich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
MANIAK, seminaria Mamy otwarte w kwietniu podczas wizyty shihan Leonardo Voinescu 7 Dan , byli ludzie z innych systemow. Na zawody jezdzimy za granice, blizsze informacje znajdziesz na Naszej stronie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
e wyskakuje ze strona o tym adresie nie istnieje moze cos pomyliles ?podaj jeszcze raz :)
  • 0

budo_mnich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
Witaj zapas :!: Sprawdzilem adres, dziala.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
hmm a u mnie wyskakuje cos takiego "
Strona o podanym adresie nie istnieje

Podany adres nie został znaleziony w systemie domen PRV.PL - upewnij się, że nie popełniłeś błędu. Jeśli posiadasz już konto w naszym serwisie i jesteś zainteresowany tą domeną to możesz dokonać jej rejestracji.

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzin naszego Rankingu Domen. Co tydzień znajdziesz tam zawsze nowe i interesujące propozycje stron wartych Twojej uwagi. Polecamy! " :cry:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate

hmm a u mnie wyskakuje cos takiego "
Strona o podanym adresie nie istnieje

Podany adres nie został znaleziony w systemie domen PRV.PL - upewnij się, że nie popełniłeś błędu. Jeśli posiadasz już konto w naszym serwisie i jesteś zainteresowany tą domeną to możesz dokonać jej rejestracji.

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzin naszego Rankingu Domen. Co tydzień znajdziesz tam zawsze nowe i interesujące propozycje stron wartych Twojej uwagi. Polecamy! " :cry:


wystarczy uciac na koncu kropke i ukosnik i zadziala
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada kumite w Twoim stylu karate
tak udalo mi sie wczoraj ale nie chcialem postow nabijac :) Mnich dzieki za wiadomosc :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024