Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

co innego trening typowo techniczny z minimalnym dotknięciem twarzy - czyli tzw. zatrzymaniem ciosu -ale po pierwsze taki to ja miałem daaawno , a po drugie - dla mnie to właśnie walka bez kontaktu...

a nie sądzę żeby ktokolwiek przy silnych uderzeniach na głowę, z włożoną w nie masą ciała chciał walczyć w pełnym kontakcie gołymi rękami - czyli czy duze grono osób przeżyło by trening bez pomocy pogotowia...


Czyli w sumie jak u nas, tylko inne zrozumienie terminow kontakt i full kontakt :)

A ja znam paru gosci co lubia full contact bez rekawic, ale faktem jest ze to sa hardcorowcy i jest ich niewielu. Slyszalem teksty ze taki trening duzo daje ze wzgledu na realizm, ale osobiscie uwazam cokolwiek by taki sparring dawal to i tak zostanie zapomniane w trakcie dlugiej i nieuniknionej rekonwalescencji ktora nastapi potem :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

. Ja tylko zareagowałem na idiotyczne stwierdzenie o walce bez kontaktu nigdzie nie napisałem,że walczymy gołymy pięściami na full.


idiotyczne to jest twierdzenie o walce gołymi rękami w kontakcie...

bo kontakt= full kontakt czyli pełna siłą, light lub semi contact to już dla mnie bez kontaktu...


Jak ręka w rękawicy czy bez dochodzi do twarzy czy ciała (z różną siłą) to jest to kontakt bez kontaktu ręka musi zatrzymać się przed ciałem. A tak poza tym to czytaj uważnie i nie pisz głupot bo się ośmieszasz.
MW
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

2. kung fu - sorry w wiekszosci przypadkow na kung fu przychodza nawiedzone oszolomy, poszukujace new age, q, energii kosmicznych itd... jwezeli trener mocniej przycisnie lub wrzeszczy na opierdalajacych sie ida do domu i w wiekszosci przypadkow nigdy nie wracaja.... nie wspominajac o poziomie technicznym wiekszosci trenerow...


Tak czytam od dluzszego czasu posty w tym temacie i chyba Tomasz trafil w sedno problemu. Sale treningowe sa pelne wlasnie ludzi nawiedzonych z nich pozniej powstaja anioly stroze jeszcze bardziej porabanych grand masterow.Kilka przykladow mamy tutaj na forum mowisz np takim wyznawcom wszegmocnego si jo ze cos jest biale podajesz dowody za i przeciw a tu ci taki ''straznik'' wszechmocnego mowi na to wszystko- a bo moj mistrz powiedzial ze jest najlepszy to jest najlepszy.
Takim nie przetlumaczysz ,psuja opinie w srodowisku bo nikt nie powie ze Kowalski jest do dupy tylko jego kung fu ,bo chodzil mieszal ze niepokonany ze cwiczy u wszechmocnego a tu byle dres dupe mu przekopal.Takich przykladow mysle ze mozna mnozyc i co takim zrobisz nic. Sam wielokrotnie spotykalem sie z podobna opinia ze jak cwiczysz kung fu to fruwasz pod chmurami,zabijasz nie niedotykajac ....
No przeciez krew sie gotuje jak sie slyszy takie rzeczy
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
A może kung-fu ma taką złą opinię (jeśli naprawde ma), bo nowym uczniom nikt nie tłumaczy co naprawdę dostaną poświęcając ten czas i pracę?

Może niepotrzebnie się im opowiada o skuteczności jakiejś mitycznej, a nie mówi się o ty wszystkim. co jest fajne w kung-fu, a mniej może fajne gdzie indziej?

Może po prostu sprzedaje się im co prawda dobry produkt :-) , ale ze złą instrukcją obsługi :cry: ?

Tak się tylko pytam, bo w tym nie siedzę to nie wiem.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!




2. kung fu - sorry w wiekszosci przypadkow na kung fu przychodza nawiedzone oszolomy, poszukujace new age, q, energii kosmicznych itd... jwezeli trener mocniej przycisnie lub wrzeszczy na opierdalajacych sie ida do domu i w wiekszosci przypadkow nigdy nie wracaja.... nie wspominajac o poziomie technicznym wiekszosci trenerow...


Tak czytam od dluzszego czasu posty w tym temacie i chyba Tomasz trafil w sedno problemu. Sale treningowe sa pelne wlasnie ludzi nawiedzonych z nich pozniej powstaja anioly stroze jeszcze bardziej porabanych grand masterow.Kilka przykladow mamy tutaj na forum mowisz np takim wyznawcom wszegmocnego si jo ze cos jest biale podajesz dowody za i przeciw a tu ci taki ''straznik'' wszechmocnego mowi na to wszystko- a bo moj mistrz powiedzial ze jest najlepszy to jest najlepszy.
Takim nie przetlumaczysz ,psuja opinie w srodowisku bo nikt nie powie ze Kowalski jest do dupy tylko jego kung fu ,bo chodzil mieszal ze niepokonany ze cwiczy u wszechmocnego a tu byle dres dupe mu przekopal.Takich przykladow mysle ze mozna mnozyc i co takim zrobisz nic. Sam wielokrotnie spotykalem sie z podobna opinia ze jak cwiczysz kung fu to fruwasz pod chmurami,zabijasz nie niedotykajac ....
No przeciez krew sie gotuje jak sie slyszy takie rzeczy


Myślę że wszędzie mogą się znaleźć nawiedzeni. W kung fu jest ich więcej bo za dużo tu niejasności za dużo gadek o qi itd. Nie jest to nawet domeną Zachodu bo takich można nawet spotkać w Chinach. Mnie się co prawda nie udało znam tylko z opowiadan mistrza Yu Tiancheng. Teraz w Yantai jak ćwiczymy nie widzę takich zresztą w Shandongu a szczególnie w Yantai mają przegięcie w inną stronę. Największego oszołoma sptkałem kiedyś w Europie, twierdził że ma 15 dana i jest pułkownikiem czego nie pytałem. Naszym krajowym jeszcze trochę brakuje do tych najlepszych z zagranicy. Jeszcze jeden aspekt na treningi kung fu trafia też wiele osób tzw.intelektualistów (bez negatywnego wydziwięku) którzy po prostu nie nadają się do nauki walki. I nie ma w tym nic złego przynajmniej tutaj mogą ćwiczyć formy, których być może gdzie indziej nie znajdą.

MW[/list]
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

. Jeszcze jeden aspekt na treningi kung fu trafia też wiele osób tzw.intelektualistów (bez negatywnego wydziwięku) którzy po prostu nie nadają się do nauki walki.

MW[/list]


co prawda to prawda
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!



. Jeszcze jeden aspekt na treningi kung fu trafia też wiele osób tzw.intelektualistów (bez negatywnego wydziwięku) którzy po prostu nie nadają się do nauki walki.

MW[/list]


co prawda to prawda


Ciekawe dlaczego trafiają na kung-fu? :roll:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Ciekawe dlaczego trafiają na kung-fu? :roll:


Na szczęście nie tylko do kung-fu... trafiają wszędzie 8)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Oczywiscie roznie ludzie sa na swiecie i rozne postaci na treningu sie pojawiaja. Ale...stwierdzenie ze ktos sie nie nadaje do nauki ...no tak mi dziwnie brzmi :? . Moim skromnym zdaniem jak ktos chce to sie nadaje. A jak sam stwierdzi ze sie nie nadaje to odejdzie. Rola nauczyciela jest taka, zeby wskazal nad czym ma uczen pracowac: co robi zle, co dobrze.

.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Moim skromnym zdaniem jak ktos chce to sie nadaje..


Teza byla taka, ze sa ludzie ktorzy sie nie nadaja do nauki WALKI. Zeby walczyc trzeba trenowac walke oraz miec: odwage, warunki fizyczne i umiejetnosci. O ile mozna cos zrobic z odwaga (otrzaskanie zeby sie delikwent pewniej czul) i warunkami fizycznymi (trening sily, szybkosci itp) a umiejetnosci zdobyc u nauczyciela, to jest jeszcze jeden czynnik ktorego brak trudno uzupelnic: wyobraznia i myslenie o tym co sie robi.

I nie wiem jak wy, ale ja mam czesto okazje obserwowac ludzi ktorzy nie mysla i nie maja wyobrazni i naprawde az sie na placz czlowiekowi zbiera: bezmyslnie powtarzane techniki, oczywiscie blednie (nauczyciel sam nie zwroci uwagi bo czeka zeby uczen sam zauwazyl ze to nie dziala i zapytal sie dlaczego), zamyslone spogladanie gdzies w bok albo w ziemie podczas sparringu i szok jak w efekcie gosc zbierze strzal.

Moj pierwszy nauczyciel zawsze powtarzal ze jak chce sie walczyc to wpierw trzeba miec dobrze w glowie a dopiero potem w raczkach. I mial racje i ci co chca a w glowce dobrze nie maja to sie nie nadaja i koniec.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Moj nauczyciel zwykl powtarzac, ze kazdy moze sie nauczyc- ale jeden w rok a drugi w 10 lat. Ja jeszcze raz wroce do tego co wlasciwie powiedzialem. W tradycyjnym sposobie nauczania sztuk walki(jezeli mozna to tak nazwac) nauczyciel pokazuje technike a rola ucznia jest podpatrzenie wykonania . Tyle tylko , ze sposob nauczania zmienil sie w krajach Zachodu i w dzisiejszych czasach nauczyciel zazwyczaj chodzi , poprawia, poucza,poprawia itp. Dlaczego? Bo sa rozni ludzie, jeden z latwoscia wszystko wykonuje a inny ma problemy z wykonaniem podstawowych technik.
Jak ktos nie mysli o tym co robi- to nie chce mu sie cwiczyc, albo tylko Ci sie wydaje ze facet nie mysli o tym co robi- on poprostu moze byc poczatkujacym ktoremu brakuje obycia z technikami i zastosowaniem. Wydaje mu sie , ze wykonuje poprawnie. Dlatego jak poczuje skutki np zlego wykonania bloku to albo sam zacznie sie zastanawiac nad tym co zle zrobil albo potrzebna bedzie mu pomoc nauczyciela albo kolegi starszego stopniem.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Dlaczego? Bo sa rozni ludzie, jeden z latwoscia wszystko wykonuje a inny ma problemy z wykonaniem podstawowych technik.
Jak ktos nie mysli o tym co robi- to nie chce mu sie cwiczyc, albo tylko Ci sie wydaje ze facet nie mysli o tym co robi- on poprostu moze byc poczatkujacym ktoremu brakuje obycia z technikami i zastosowaniem. Wydaje mu sie , ze wykonuje poprawnie. Dlatego jak poczuje skutki np zlego wykonania bloku to albo sam zacznie sie zastanawiac nad tym co zle zrobil albo potrzebna bedzie mu pomoc nauczyciela albo kolegi starszego stopniem.


Sorry, moja wina ze nie dalem przykladu w poprzednim poscie. Bylem inspirowanym gosciem ktory trenuje od dwoch lat. I gosc czuje ze zle blokuje (widze to po jego twarzy) i sie ani nie zastanawia ani nie zapyta. A ze zastosowania trenujemy regularnie i sporo (wiecej niz formy) tak wiec mial okazje troche sie obyc, ale jakos caly czas robi ciagle te same podstawowe bezsensowne bledy. I nie mowie o brakach w technice, tylko o glupich rzeczach.

Sorry, ale jak gosciu w trakcie sparringu odwraca glowe i zaczyna dyskutowac z kims innym to to nie jest brak obycia u poczatkujacego tylko skrajny debilizm. Moim zdaniem ten gosc jest dowodem na istnienie ludzi ktorzy do walki sie nie nadaja.
  • 0

budo_alekw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

bezmyslnie powtarzane techniki, oczywiscie blednie (nauczyciel sam nie zwroci uwagi bo czeka zeby uczen sam zauwazyl ze to nie dziala i zapytal sie dlaczego),


IMHO chyba lepiej jak nauczyciel zwraca uwage na bledy w technice, poczatkujacemu trudno czasem dojsc do sensownych wnioskow dlaczego "to nie dziala", osobiscie to bylbym szczesliwy gdyby wtracal sie co chwile.
Racja, podstawa to skoncentrowanie na tym co sie robi :-)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Wiesz, ja juz napisalem, ze jednym cos przychodzi latwiej innym nie. Facet czuje ze robi zle a robi tak dalej?- no to go popraw :) instruktor mu wytlumaczy itd. Poza tym na to ma wplyw np wiek cwiczacego - jak sam stwierdziles brak koncentracji .

ale do rzeczy: albo facet chce i wtedy z pomoca innych poprawia sie i pracuje nad soba albo nie chce i ...odchodzi( chyba ze lubi robic za worek treningowy). Ja tylko uwazam ze stwierdzenie "Nie nadaje sie" jest nie na miejscu bo wtedy szyld kazdej szkoly sztuk walki trzeba byloby zmienic na " tylko dla urodzonych fighterow".
pozdrawiam.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Wiesz, ja juz napisalem, ze jednym cos przychodzi latwiej innym nie. Facet czuje ze robi zle a robi tak dalej?- no to go popraw :) instruktor mu wytlumaczy itd. Poza tym na to ma wplyw np wiek cwiczacego - jak sam stwierdziles brak koncentracji .


Kurcze, przeciez napisalem wyraznie ze gosc nie zauwaza ze robi zle bo nie mysli i nie przychodzi mu do glowy ze jak strzal przechodzi przez blok to blok jest zly.

A z koncentracja nie powinien miec problemu w wieku 29 lat.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

W tradycyjnym sposobie nauczania sztuk walki(jezeli mozna to tak nazwac) nauczyciel pokazuje technike a rola ucznia jest podpatrzenie wykonania . Tyle tylko , ze sposob nauczania zmienil sie w krajach Zachodu i w dzisiejszych czasach nauczyciel zazwyczaj chodzi , poprawia, poucza,poprawia itp. Dlaczego? Bo sa rozni ludzie, jeden z latwoscia wszystko wykonuje a inny ma problemy z wykonaniem podstawowych technik.


nie chce byz zlosliwy ale chyba sie za duzo naogladales wfilmow rodem z Hongkongu :)

ja znam wielu tradycyjnych nauczycieli tu w Pekinie (wielu poand 60 lat) i wlasnie tak ucza ze chodza i poprawiaja od ucznia do ucznia... tylko w filmach mozna sie nauczyc podpatrujac kogos.... :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

IMHO chyba lepiej jak nauczyciel zwraca uwage na bledy w technice, poczatkujacemu trudno czasem dojsc do sensownych wnioskow dlaczego "to nie dziala", osobiscie to bylbym szczesliwy gdyby wtracal sie co chwile.
Racja, podstawa to skoncentrowanie na tym co sie robi :-)


Czesciowo to ja sie z Toba zgodze. Zreszta nauczyciel czasami poprawia i tlumaczy ale czasami tez chcialby zobaczyc ze uczen cos rozumie. Nikt sie od goscia nie spodziewa samemu odkrywania dlaczego nie dziala tylko zorientowania sie ze cos jest nie tak i zadania pytania.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Ja tylko uwazam ze stwierdzenie "Nie nadaje sie" jest nie na miejscu bo wtedy szyld kazdej szkoly sztuk walki trzeba byloby zmienic na " tylko dla urodzonych fighterow".
pozdrawiam.


Zadne tam "dla urodzonych fighterow" ale fakt jest taki ze rozni ludzie maja rozne predyspozycje i udawanie ze tak nie jest to utopia.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Oczywiscie roznie ludzie sa na swiecie i rozne postaci na treningu sie pojawiaja. Ale...stwierdzenie ze ktos sie nie nadaje do nauki ...no tak mi dziwnie brzmi :? . Moim skromnym zdaniem jak ktos chce to sie nadaje. A jak sam stwierdzi ze sie nie nadaje to odejdzie. Rola nauczyciela jest taka, zeby wskazal nad czym ma uczen pracowac: co robi zle, co dobrze.

.


Moje stwierdzenie to trochę droga na skróty i piszę o tym co widzę na naszej sekcji. Pewni ludzie nigdy nie podejmą prawdziwej walki. Poza warunkami fizycznymi gra tu rola psychika i wiele innych czynników. Oczywiście na jakimś tam poziomie lepszym lub gorszym może będą walczyć ale tak jak napisałem nie podejmą prawdziwego wyzwania. Z drugiej zaś strony czy każdy musi być fighterem??? Chyba nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam

MaciejW
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Zgadzam sie, ze sa ludzie mniej i bardziej uzdolnieni. Mnie chodzi o to, ze nie chcialbym zeby np instruktor mial takie podjescie :" e ten sie nadaje a ten sie nie nadaje"- bo tak moze wygladac tylko nabor do sekcji sportowej , selekcja zawodnikow .

I konczac moje "czepianie sie"- pare lat temu poszedlem na trening taekwondo . rozmawialem z trenerem o predyspozycjach i talentach. Wtedy uslyszalem "Predyspozycje to mozna miec do gimnastyki sportowej , w sztukach walki mistrza czynia kilometry".
pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024