Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
A co to było za kung-fu i według jakich reguł walczyli z kyokushinowcami?
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

No cóż zawody jednak "UDOWODNIŁY" że i uderzacze wygrywają w walkach "bez reguł"... więc to wszystko, ta cała dyskusja to "bicie" piany nad przewagą świąt wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem :)

zdrowia życze :)

p.s. w jakiejś walce chyba był to Sakuraba wszedł w nogi po uprzednim "ataku" na głowę i... załapał się na kolano... buuu... na dobre mu to nie wyszło, chociaż to mój ulubiony zawodnik :) i jest taki dobry w parterze ;)


Jak wygrywaja ,przeciez pisalem ci ze Sakuraba ponadto ze to byly zapasnik ,uzupelnial swoj trening o Bjj , a stikte uderzacze turniejow bez regol nie wygrywali .Zreszta popatrz gdzie konczy sie wiekszosc walk w tego typu turniejach ,przewaznie w parterze ,nie na miejscu bylo by pominiecie tego typu treningu .
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

A co to było za kung-fu i według jakich reguł walczyli z kyokushinowcami?


Szczerze mowiac niemam pojecia ,ale spytam kumpla to napisze cos dokladniej .Wiem tyle ze kilku odpadlo bo zlapali loki przed ktorymi za specjalnie bronic sie nie umieli ,a kyokushin loki ma niczego sobie :lol:
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Jakbyś tak cytował na newsach dostałbyś
a)opeeer
B) plonka i nikt by Cię nie czytał, a nawet nie widział twoich postów

Jak widze taki sposób dyskusji to mi sie pieprzy kto kogo cytuje i komu odpowiada. Niedługo bedziesz polemizował sam ze sobą, tylko 3 cytowania dalej.

Moja ostatnia spowiedz byla przed miesiacem....i postanawiam sie poprawic :D
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Troche "ni z gruszki ni z pietruszki" ale chcialbym sie wlaczyc do tematu szczegolnie odnosnie pierwszego postu Pana Tomasza z Pekinu
Zgadza sie 80 % kung fu za zachodzie to sciema, ale tak sie kiedys zastanawialem - jak juz sie pogodzimy i zgodzimy co do tego ze tak jest, to trzeba sobie odpowiedziec na pytanie - co ma zrobic czlowiek ktory mieszka w Polsce, a chcialby sie uczyc kung fu
Tomaszu latwo tobie pisac z perspektywy Chin i Pekinu jak masz trening z prawdziwym nauczycielem 4 razy w tygodniu itp , ale postaw sie w naszej sytuacji i rzeczywistosi. Czy nie lepiej uczyc sie kung fu od kogos kto uczy sie jezdzac na seminaria do Chin ( nawet 2 - 3 tygodniowe w ciagu roku) czy lepiej dajmy sobie wszyscy spokoj z kung fu bo i tak w Polsce nie mamy szans spotkac "prawdziwego" nauczyciela, a poziom jest niski itd
Ja uwarzam ze trzeba docenic wysilek tych osob ktore jezdza sie uczyc nawet na krotko i w dobrej wierze przekazuja ta wiedze innym
(wykluczam wszystkich miszczow sciemniaczy)
Ciekaw jestem odpowiedzi Tomasza z Pekinu oraz glos w dyskusji innych forumowiczow
Czarny Rafał
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
moim zdaniem to gdyby walki sportowe odbywały się bez rękawic i innych sprzętów i można by było stosować techniki np. wydłubywania oczu :) to wtedy dobrzy kung fu'owcy pokazaliby swoją wyższość (ale gdyby ktoś przypadkiem zginął na ringu to czy to by był dalej "taki normalny sport" ??)

na arenie sportowej nie da się skuteczności sprawdzić ze względu na ograniczenia i już

pozdrawiam

P.S.
moim skromnym zdaniem przynajmniej 98% styli/sztuk walki jest skuteczne (bo np. na ulicy chyba chodzi głównie o prawidłowe odruchy i umiejętność przejęcia inicjatywy, a wtedy no to już każdy powinien wiedzieć co robić)
ale mogę się mylić
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Ja bym jeszcze wrócił do tego co napisał tomasz na początku. Rozumiem że najlepiej trenować w Chinach, codziennie pod okiem mistrza, ale przepraszam jeśli ja trenuje CLF i mam do dyspozycji Ciembroniewicza i dużo rzadziej ale też Chen Yongfa to znaczy że to czego się ucze jest do dupy i moge sobie dać z tym spokój bo i tak z kung fu nie ma to wiele wspólnego? Dlatego że trenuje to w Polsce a nie w Chinach i nie mam kontaktu z chińskim mistrzem conajmniej 3 razy w tygodniu? W takim razie w polsce nikt nie potrafi kung fu a jeśli już to napewno nie potrafi tego nauczyć...
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Mam jeden problem.
Jeżeli styl walki powstał jako umiejętność samoobrony,tak to miało miejsce w wypadku Karate z Okinawy,to jego głównym celem jest nauka różnych "rozwiązań" w wypadku pospolitych aktów agresji.
Jeżeli system ogromną wagę przywiązuje do konfrontacji "jeden na jeden" i do tego w ściśle określonych regułach ,to uczy odpowiednich technik i umiejętności dostosowanych na tę okoliczność.
Różne cele i różne metody.Myślę ,że mieszanie tych dwóch "rodzajów" to pewne nieporozumienie.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Ja bym jeszcze wrócił do tego co napisał tomasz na początku. Rozumiem że najlepiej trenować w Chinach, codziennie pod okiem mistrza, ale przepraszam jeśli ja trenuje CLF i mam do dyspozycji Ciembroniewicza i dużo rzadziej ale też Chen Yongfa to znaczy że to czego się ucze jest do dupy i moge sobie dać z tym spokój bo i tak z kung fu nie ma to wiele wspólnego? Dlatego że trenuje to w Polsce a nie w Chinach i nie mam kontaktu z chińskim mistrzem conajmniej 3 razy w tygodniu? W takim razie w polsce nikt nie potrafi kung fu a jeśli już to napewno nie potrafi tego nauczyć...


Pewnie niezupełnie o to mu chodziło :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Ja znowu do Tomasza.
Ten temat już poruszaliśmy i atakowałeś mnie ostro. Mam dobrego znajomego w Chinach, który jest tam już 12 lat. Często jego strona jest tu cytowana...

W Chinach też nie jest łatwo znaleźć dobrego nauczyciela i też są tam szarlatani, którzy "łapią" Amerykanów i Europejczyków. Trzeba dobrze kulturę i język poznać by mieć szansę naprawdę dobrego nauczyciela spotkać.

Ale co ma zrobić w/g Ciebie mieszkaniec Polski - przestać ćwiczyć :D
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Ale zgadzam się bezwzględnie, że sposób nauczania całej formy na 1 seminarium raz na jakiś czas sensu nie ma!!

Ale też nie demonizujmy. Kontakt i mozliwość dotarcia do mistrzów jest w porównaniu z latami 80 i 90 większy zdecydowanie. A kto jakiego mistrza znajdzie, czy trafi na szarlatana itd. to kwestia wiedzy, intuicji ucznia i wielu wielu czynników.

Niestety możliwości ćwiczenia bezpośrednio z mistrzem CODZIENNIE jak np Ty lub Jarek Sz. my tu nie mamy i nie będziemy mieli!

Dlatego naprawdę (bez jakichś podtekstów) dokonałeś b.dobrego wyboru wyjeżdżając i znajdując dobrego nauczyciela!

Choć z proporcją(ocen umiejętności) , którą podałeś, jeżeli chodzi ow Polsce,Europie,USA, Australii oczywiście się nie zgadzam. Tak źle nie jest!!

Pozdrawiam!
  • 0

budo_lord_malakay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

moim zdaniem to gdyby walki sportowe odbywały się bez rękawic i innych sprzętów i można by było stosować techniki np. wydłubywania oczu :) to wtedy dobrzy kung fu'owcy pokazaliby swoją wyższość

A bez tego "kungfu`owcy" nie pokazuja swojej wyzszosci???
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
to chyba oczywiste że kung fu jest najlepsze, no nie ?!

chodziło mi raczej o to, że osoby które niezabardzo się znają na SW twierdzą że kung fu jest do dupy, bo np. balet, miękkie itp. :? (gówno oczywiście prawda) no a gdyby taki jakiś mistrz wydłubał komuś oko w pierwszej sekundzie walki to by zrobiło na bank wrażenie (chyba że się mylę)

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

to chyba oczywiste że kung fu jest najlepsze, no nie ?!

chodziło mi raczej o to, że osoby które niezabardzo się znają na SW twierdzą że kung fu jest do dupy, bo np. balet, miękkie itp. :? (gówno oczywiście prawda) no a gdyby taki jakiś mistrz wydłubał komuś oko w pierwszej sekundzie walki to by zrobiło na bank wrażenie (chyba że się mylę)

pozdrawiam



taaaaaaaaaaaaaaaa...... :wink:
a znasz kogos takiego co tak potrafi :) ???
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
jeszcze trochę i ja będę potrafił :) :wink:


pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

jeszcze trochę i ja będę potrafił :) :wink:


pozdrawiam


cooool :wink: to ja Cie wtedy chetnie poznam bo kurde mieszkamw tym Pekinie juz tak dlugo a chince same jakies cienkie takie i nikt nie potrafii.....
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Pewnie najlepsi siedzą w małych nieznanych wioskach... a w Pekinie jak to w stolicy :)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Co? "Jak to w stolicy"?? Grrrr... :evil:
:wink:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Pewnie najlepsi siedzą w małych nieznanych wioskach...


Gdy wydłubią minimum 1000 oczu dostają certyfikat mistrzowski :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Pewnie najlepsi siedzą w małych nieznanych wioskach...


Gdy wydłubią minimum 1000 oczu dostają certyfikat mistrzowski :)


Teściowa robi galaretę z rybich łbów na święta. Ja muszę wydłubywać :nie: Jak rybie się liczą (śliskie takie) to za kilkadziesiąt Wigilii dostanę taki.

Luba KrzysiaT to takie rzeczy czasem zawodowo czyni (choć to ostateczność, ale są schorzenia, że trzeba) . Hmm, załapie się?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024