Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brazilian Ju Jitsu w Polsce.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Brazilian Ju Jitsu w Polsce.
Witam Chris

Powaznie - czasem chyba trudno odroznic "sport" od "sztuki"... Pamietasz Yamashite (judo)? - jezu! To byl prawdziwy atrysta, a jednak sportowiec.



Ja nadal "prywatnie" klasyfikuje Judo jako sztuka walki. mam olbrzymi szacunek do europejskich sportów walki ( sam cwiczyłem zapasy, styl wolny 2 lata ), ale "sztuka ustępowania" jest dla mnie nr 1 ( poza oczywiście ukochanym Viet Vo Dao - owkoz ! ). Judo mimo wszystkich, dla mnie dziwnych ( no cóz komercja i media ) zmaian w przepisach, sposobie walki obecnie preferowanej ma dla mnie tę "mistyczną" otoczkę. No cóz starzeje się i pierdoły latają po głowie.
Pozdrawiam Ciebie małolacie !
  • 0

budo_arti
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brazilian Ju Jitsu w Polsce.
Acha.. Z tego co wiem, to np. zawody vale tudo sa w Polsce nielegalne.

A jaki przepis prawny stwierdza, ze takie zawody sa nielegalne. :?:
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brazilian Ju Jitsu w Polsce.
Hi Panowie

Po pierwsze;
>>>Choc z tym uderzaniem tez nie do konca. Czysty boks tez sie nie sprawdza do walki. Sa pewne nalecialowsci, ktore wynikaja z uzywania rekawic (podwojna garda - w walce bez rekawic to samobojstwo.

Nie rozumiem wyobrazenia ze gdy bedzie walczyl bokser to bedzie wszystko chcial zebrac na "trojkat"(co to same polglowki). Czysty boks oporcz podwojnej gardy ma jeszcze duzo inny srodkow defensywnych. Podobie jest zreszta z zapasnikami, wszystko to sporty walki. Chyba najmniej oni sami sie tym przejmuja ze cwicza cos co "niby" do walki sie nie nadaje :evil: .

>>>Ja naturalnie cwicze "czysta niczym nie skazona sztuke walki" (zapomnialem nazwy)

Az Ty przylapalem Cie, nie pamietasz nazwy, o brunsvigdze zapomniales :twisted:
Pozdrawiam Chris, widze ze zostales moderatorem, gratulacje :D , gangsta :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024