Skocz do zawartości


Zdjęcie

wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Kiedyś ( I klasa podstawówki) chciałem być jak Bruce Lee (cały czas chce) . Postanowiłem się zapisac na karate. Ale był jeden problem - trzebabyło rozbić szklaną kulę gołą stopą przestraszony . Tak mi chyba ktoś powiedział :oops: . Musiałem czekać aż podrosnę.

A wy jakie macie wspomnienia na ten temat?
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
nikt z was nie był dzieckiem? :(
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych

Kiedyś ( I klasa podstawówki) chciałem być jak Bruce Lee (cały czas chce) . Postanowiłem się zapisac na karate. Ale był jeden problem - trzebabyło rozbić szklaną kulę gołą stopą przestraszony . Tak mi chyba ktoś powiedział :oops: . Musiałem czekać aż podrosnę.

A wy jakie macie wspomnienia na ten temat?


no to moze ja.
Niestety cale dziecinstwo przespałem jeśli chodzi o sztuki walki. Myslalem ze trzeba byc wielkim i przypakowanym zeby w ogole zaczac cwiczyc. No i cholera nie wiedzialem ze to mnie tak wciagnie.
Tak wiec zaczalem trenowac w wieku 21 lat! Dopiero!
I trenuje juz tak 8 lat i kocham to. Dziekuje za uwage :-)
Silvio
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych

nikt z was nie był dzieckiem? :(

Daaawno, daaawno temu, jeszcze przed "Wejsciem smoka" bylo karate i jiu-jitsu w odcinkach w "Żołnierzu Polskim" a w komiksach z "Kapitanem Żbikiem" judo. Zbierałem, wklejałem do jakiegoś zeszyciku i usiłowałem praktykować z kumplami. Na szczeście techniki K.Kondratowicza są bezpieczne dla tori i uke :D i potem moglem zacząć ćwiczyć judo i samoobrone w MDK. Pare latek potem, po filmie B.Lee na bazarach pojawily sie kserokopie ksiazek o karate. Czasem udalo sie pożyczyć od kumpla, albo kupić na spółe i odbić. Wtedy czlek usilowal przebijac kartki papieru, lamać deski, gasić świece podmuchem ciosu (i zbierać stearyne z podłogi, kontrola dystansu była daleka od perfekcji :lol: )
Na szczeście miałem bardzo dobrego trenera (dobry judoka, były kadrowicz, absolwent AWF) i porządne treningi sprawiły, że przestałem się bawić głupotami.
Choć czasem człek tęskni do filmowych kopów, po których przeciwnik odlatuje nieprzytomny na 2 metry :oops:
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Ja oglądałam dużo dużo filmów o wojownikach ninja, samurajach, karatekach, Bruce Lee obowiązkowo. Biegałam w piżamie, która służyła za kimono. Kopałam, i biłam się często z tatem, kiedyś ćwiczył Judo i pokazywał mi takie tam różne chwyty. Ja je próbowałam na kolegach z klasy, ale na powaznie to dopiero w liceum zaczelam cwiczyc.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych

Daaawno, daaawno temu, jeszcze przed "Wejsciem smoka" bylo karate i jiu-jitsu w odcinkach w "Żołnierzu Polskim"


a to na pewno było jiu-jitsu czy ju-jitsu :?: :?: To jest różnica.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych

a to na pewno było jiu-jitsu czy ju-jitsu :?: :?: To jest różnica.

Wiesz, ja wtedy do podstawówki chodziłem, i to do młodszych klas.Skleroza.
A w kwestii różnic to mnie oświeć, bo ja sądziłem, że to kwestia różnych tranksrypcji tego samego.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
z tego co wiem to Maeda (prekursor bjj) zminił coś w nazwie ju-jitsu. Nie chciał się sprzeciwiać kodeksowi budo, który zabraniał pojedynkowania. Więc żeby być spokoju sumienia zmienił ju na jiu.
Z drugiej strony to różnie to się pisze. Ale wersja pierwsza bardziej do mnie trafia.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
U mnie tata był bardzo dobry w judo, więc od małego byłem zajarany sw. Najpierw bardzo porządnie karate. Potem słabiej jiu jitsu a teraz mam zamiar na całe życie związać się z Taekwondo.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Ja w porownaniu z niektorymi jestem za mlody na Heroda, ale zaczynalem od ksiazek J. Milkowskiego i moja wyobraznie nieprzytomnie rozpalal rozdzial o Nin-jitsu bodajze w ksiazce "Sporty i sztuki walki Dalekiego Wschodu", calkiem niezla ksiazka zasadniczo, zwlaszcza jak na swoje czasy, ale czasem autora ponosila wyobraznia, rozdzial o kiai-jitsu tez byl. :) )))
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
ja nadal mam takie w/w marzenia :)
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
ja zawsze jak bylem malyu i widzialem filmy z bruce lee albo jakies inne filmy karate to mnie niezla zajawka brala na kopanie :P moze dzieki temu mi dosc niezle teraz idzie w kicku ehhe :P filmy z mlodosci rlz :P :P:P
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Tia. Ja jak bylem maly chcialem cwiczyc karate. Nie wiedzialem zbytnio ze jest co innego ale karate to byla sztuka walki ktora rozwalasz 10 dryblasow i nawet sie nie zdyszysz. No ale niestety nie poszlo. Ale MA interesowalo mnie w jakims stopniu juz od dziecka.
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Ja powiem tylko tyle; wierzylem w kung-fu, karate, aikido itd. Nie rozronialem ich zbytnio miedzy soba, ale wiedzialem, ze jeden mistrz wschodu moze pokonac 10 pakerow i takie tam. Potem, juz w wieku mlodzienczym, uwierzylem w krav mage (opanowanie w 120h, walka z uzbrojonym przeciwnikiem, z wieloma, rozne super triki). Jednym słowem wierzyłem w filmy i materiały reklamowe, przyjmując ich treść bezkrytycznie.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
a pamiętacie że kiedyś były ograniczenia wiekowe ? (ja miałam znajomości zaczełam duuuuuużo wcześniej niż było można :lol: ) no i na milicji lista leżała który z ćwiczących gdzie mieszka - no i większość ma to się nazywało oficjalnie samoobrona :lol:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Ja kiedyś chciałem kopac jak Van Damme.
Później poszedłem na tkd i stwierdziłem, że na pewno nie chcę kopać jak Van Damme :-) .

Ale ogolnie strasznie mam duży sentyment do jego filmów.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Ja nie zadazylem jeszcze o tym myslec, a juz na KungFu chodzilem.
Potem wiedzialem jak to jest, wiec moje wyobrazenia, nie odchodzily duzo od realnosci.

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
Po raz pierwszy zaitrygowały mnie SW jak przeglądałam książeczkę z Bolkiem i Lolkiem prezentującymi różne dyscypliny sportu, jeden z rozdziałów był poświęcony Judo, bohatreowie ubrani w piżamki wisieli w powierzu przybierając dziwne pozy, - też tak chciałam :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych
jak bylem jeszcze maly 8-10 lat ogladalem filmy z bruce lee, jackie chanem i zawsze chcialem cwiczyc kung-fu niestety nie bylo sekcji i sie nie zapisałem , potem w wieku 10\11 lat ogladalem filmy z seagalem i jak dowiedzialem sie ze on trenował i trenuje aikido to tez chcialem ale znowu sekcji nie bylo ... potem zapisałem sie na karate i ciagne do dzis ;P
  • 0

budo_pablozoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P - ń

Napisano Ponad rok temu

Re: wyobrażenia na temat SW z lat dziecinnych

Po raz pierwszy zaitrygowały mnie SW jak przeglądałam książeczkę z Bolkiem i Lolkiem prezentującymi różne dyscypliny sportu, jeden z rozdziałów był poświęcony Judo, bohatreowie ubrani w piżamki wisieli w powierzu przybierając dziwne pozy, - też tak chciałam :)


I co już umiesz :wink: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024