Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak NIE należy prowadzić klubu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak NIE należy prowadzić klubu?
Chciałbym zebrać różne doświadczenia z Waszego uczestnictwa w takich czy innych sekcjach MA... te negatywne doświadczenia. Co Wam się nie podobało podczas treningów, seminariów?
Może abstrahujmy od wysokości opłat za treningi, bo to jest sprawa płynna.
O kwestii wychowywania swoich adeptów przez prowadzącego zajęcia też już mówiliśmy.

Chciałbym się skupić na - Waszym zdaniem - błędnych sposobach prowadzenia treningu np. za długa/krótka rozgrzewka -> kontuzje, mała różnorodność ćwiczeń, zbytnie ukierunkowanie na sport itp.
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Gdy trenowałem aikido w WAA nie podobał mi się sposób nauczania. A mianowicie chodziło o to, że na każdym treningu robiliśmy kilka technik w różnych kombinacjach ale każdego następnego dnia treningu robiliśmy ciągle coś nowego. Nigdy nie było powtórzenia tego co uczyliśmy się trening wcześniej. Próbowałem wielu technik, w przeróżnych kombinacjach, ale chyba żadnej tak naprawdę nie umiałem robić dobrze. Praktycznie nikomu na treningu techniki nie wychodziły, ale sensei zupełnie się tym nie przejmował i robił coraz to nowe rzeczy. Nie mam pojęcia na czym polegała jego filozofia nauczania... może uznał, że jeśli nie za rok czy dwa, to na pewno za dziesięć lat będziemy już coś robić dobrze. Szczególnie takie podejście jest dziwne gdy mówimy o aikido... techniki aikido są bardzo trudne.. i jeśli ktoś nie stoi nad nami i nie mówi to jest do dupy, a tamto robisz ok, to wydaje mi się, że marnujemy czas. W końcu od razu wykonujemy techniki niepoprawnie.

To tyle.

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Mnie bardzo razi kiedy na treningach rozgrzewka prowadzona jest schematycznie. Na mioch zajęciach Aikido często zdarza się, że rozgrzewanie ramion i szyi polega na 3-5 ruchach dookoła. Uważam to za bzdurę, ponieważ przy takim schemacie łatwo o kontuzję.
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Spotkałem się z 2 typami nieprawidłowej rozgrzewki:
- zbyt krótka, nie rozgrzewająca dokładnie wszystkich partii ciała
- za długa i wyczerpująca na tyle że nie miałem siły na właściwy trening
Kolejnym problemem jest liczba technik na treningu.
Nie może być ich za dużo
- gdy są skomplikowane nie utrwalą sie
- gdy jest ich za mało (i jeszcze są proste ) to ludzie zaczynają sie nudzić
Bycie trenerem to trudny chleb, nie dość że musi zrobić rozgrzewkę to jeszcze wybrać odpowiednie techniki :) .
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Oj na przestrzeni lat lista jest dluga:
-rozgrzewka zbyt dluga
-cwiczenia na rozgrzewce nie praktyczne i udziwione
-nagminnie ignorowanie niektorych partii ciala przy rozgrzewce
-na niektorych treningach stanowczo za malo czasu na wykonanie techniki
-niektore cwiczenie nie dostosowane do mozliwosci adeptow co daje efekt w postaci kontuzji na etapie rozgrzewki !
-brak koncepcji przy niektorych cwiczeniach na rozgrzewce, znaczy sie dolacza sie do cwiczenia pewne elementy ktore wypaczaja, jak dla mnie, sens cwiczenia. Przyklad: Przeplatanka, sama przeplatanka jako cwiczenie "wejscia" do rzuty jest dla mnie jak najbardziej OK, lecz dolaczanie do tego rozgrzewania lokci to juz dla mnie wypaczenie. Nie rozgrzeje prawidlowo ani lokci ani nie pocwicze przeplatanki.
-sprawa "rozgrzewki" PO treningu. Prowadzona czasami bez wiekrzego sensu albo zwyczajnie ignorowana.
Tyle moich zarzotow wzgledem prowadzacych zajecia w ktorych uczestniczylem na przestrzeni lat.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Mi nastomiast nie podoba się brak chwili wyluzowania po walkach na koniec treningu. Tzn. koniec ostaniej walki i juz stajemy w rządku, piąteczka i do widzenia. A można przecież wziąść partnera na plecy, przeciągnąć, zorbić parę przewrotów w przód, cokolwiek.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
A co sądzicie o suwari-waza np. w aikido i innych technikach wykonywanych na kolanach? Czy nie powinno być to usunięte z programu treningowego ze względu na szkodliwość takich ćwiczeń dla kolan?
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?

A co sądzicie o suwari-waza np. w aikido i innych technikach wykonywanych na kolanach? Czy nie powinno być to usunięte z programu treningowego ze względu na szkodliwość takich ćwiczeń dla kolan?


Bez przesady... suwari-waza w aikido nie jest takie straszne dla kolan... pierwsze moje problemy z kolanami pojawiły sie dopiero odkąd trenuję BJJ...
Z suwari-waza zrezygnowałbym tak czy inaczej... uważam, że takie techniki nie są przydatne... u nas raczej siedzi się na krzesłach a nie na kolanach, więc nie ma to raczej praktycznego zastosowania ;)

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?

Bez przesady... suwari-waza w aikido nie jest takie straszne dla kolan... pierwsze moje problemy z kolanami pojawiły sie dopiero odkąd trenuję BJJ...

Trzeba by być tak rozciągniętym, żeby w pozycji bocznej dotykać podłoża nie kolanami, a udami. :)
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
Najgorsze treningi w jakich uczestniczylam odbyly sie dwa lata temu na zimowym obozie. Chodziło o rozgrzewkę, a właściwie o jej brak.
  • 0

budo_hemp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?
jak instruktor nie przeprowadzi wlasciwej rozgrzewki, to olej cwiczenia, zrob to sam i do konca. widzialem "efekty plytkiej rozgrzewki" a nawet sam do dzisiaj odczuwam efekty ( a minelo kilkanascie lat). :twisted:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak NIE należy prowadzić klubu?

A co sądzicie o suwari-waza np. w aikido i innych technikach wykonywanych na kolanach? Czy nie powinno być to usunięte z programu treningowego ze względu na szkodliwość takich ćwiczeń dla kolan?


suwari waza pewnie nie beda usuniete z Aikido bo wielu instruktorow uwaza ze to jest ten mityczny parter. rotfl

Slyszalem tez ze techniki w suwari maja "doskonalic prace bioder".

Silvio
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024