Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile dziennie treningów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

ile dziennie treningów?
Ile mieliście najwięcej treningów dziennie?
Ja (jak byłem młody :-) ) miałem rano siłownię po południu tkd, kick i na końcu aikido.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
Teraz jestes stary i pewnie grasz w szaszki :)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?

Ile mieliście najwięcej treningów dziennie?
Ja (jak byłem młody :-) ) miałem rano siłownię po południu tkd, kick i na końcu aikido.


Jak tez bylem mlody (w latach 80tych, to szczytowo jakies 13x1.5h w tygodniu. Ale z tego sam prowadzilem wtedy jakies 7x1.5h, to sie bardziej oszczedzalem (Kyokushin).
Ale pamietam jeden oboz w Rabce, gdzie rozklad dnia byl taki:
- Wstawalismy rano o 5:00,
- trening 1.5h przed sniadaniem
- sniadanie
- trening ok. 2-2.5h po sniadaniu
- obiad
- trening 2-2.5h po obiedzie
- kolacja
- trening 1.5h po kolacji

Jako atrakcja tygodnia, to byl jeszcze marszobieg na Lubon wielki i z powrotem - razem jakies 18km.
Za dwa dni marszobieg, ale juz gdzies za Turbacz i z powrotem - jakies 70km. Ale ja sie tego juz niestety nie podjalem, bo po pierwszym mialem kontuzje - pempek mi sie przetarł do krwi od paska na kimonie, bo na ten Lubon gonilismy w kimonach :oops: :oops: ...

Schudlem jakies 5kg po tygodniu.

pozdrawiam,
pasjonat
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
3-4 treningi dziennie przez ostatnie pare latek, ...teraz zaczalem pracowac, to moge robic najwyzej dwa, wieczorem jeden za drugim...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
Moze troche nie na temat, ale... Polscy plywacy, ktorzy dostawali stypendium w USA byli zdumieni, ze Amerykanie cwicza tak krotko i przewaznie raz dziennie. Ale jeszcze wieksze bylo ich zdumienie po paru treningach - zobaczyli jak trening jest zaplanowany i ze nie ma w nim zadnych "luk" i trzeba sie maxymalnie oddac psychicznie. Niestety przypominacie mi polskich plywakow sprzed wyjazdu do USA.
K_P
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
ja robie 10 treningow w tygodniu
pozdrowienia
  • 0

budo_pioti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
U nas nadal niestety pokutuje system radziecki treningu. czyli kilometry, kilometry, kilometry i jeszcze raz kilometry. Obecnie na całym świecie w sporcie odchodzi się od dużej ilości terningów w tygodniu. Zamiast objętości stawia się na intensywność i tak np zawodniczki kadry w judo trenują... trzy razy w tygodniu. Ale po każdym treningu to prawie nie wiedzą jak się nazywają. Wiżąże się to bezpośrednio z superkompensacją czyli tym co powoduje że nasz trening przynosi efekty.
Ja pamiętam swoje treningi z lat mlodzieńczycgh, pięc, szesc tygodniowo. czowiek zamiast naprawdę trenować to się "oszczędzał" czyli obijał.
Oczywiście mogą tu być wyjątki gdy np. robi się treningi czysto techniczne, czyli intensywność jest tu tak niewielka, ze trudno to nawet nazwać wysiłkiem fizycznym.
Ja osobiści robię trzy intensywne treningi w tygodniu do tego aktywny wypoczynek i technika - praktycznie jako relaks :) .

A tak na marginesie obecnie przetrenowanie traktowane jest jako ciężka choroba, która może zakończyć się śmiercią. :D
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
Prawda to co mówi Pioti.
Ja trenuję 2x dziennie.
Rano technika i inne takie bez wysiłku, a wieczorem już z wysiłkiem ale nie przesadnym, a 3 x w tygodniu ciężko. Weekend się obijam.
Nie ważne jednak ile, ważne jak.
W moim klubie byli tacy co trenowali ciężko 2x dziennie i zawsze potem odpadali (kontuzje, choroby, przemęczenie).
Poza tym psycha trochę siada, a kiedy są przerwy między treningami to człowiek stara się z treningu wyciągnąć jak najwięcej.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: ile dziennie treningów?
Po za tym lepiej intensywnie trenować przez krótki czas niż lekko przez długi, bo:
- mniej czasu tracimy
- jesteśmy w stanie więcej wycisnąć z siebie
- jest to dużo bardziej zbliżone do realiów walki (krótkie męczące starcia na maxa koncentracji i wysiłku) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024