Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o Karate Oyama?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
No i dostalem opowiedz z World Oyama Karate HQ na temat graplingu.
"I asked Saiko Shihan about grappling and ground fighting techniques. He
says if you want more of this, he suggests maybe Judo would be a good
martial art for you to consider."

:? :? :?
Widac styl nie bedzie sie raczej juz rozwijac, szkoda szkoda, czas zmienic flage na to wyglada :(
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

Terazniejszosc , ostani raz bylem w NY dojo 3 lata temu , parteru nie bylo , ale byly uderzenia na leb !!!!!!.Shigeru to starszy pan z niesamowita haryzma ,ale nie widzialem mojego Miyuki , nie bylo tez Yashushiko , ale jak zwylke bylo slodko.


I nie zobaczysz juz tam Miury, odszedl z Oyama karate jakis czas temu.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
A dokąd odszedł wie ktoś ?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

No i dostalem opowiedz z World Oyama Karate HQ na temat graplingu.
"I asked Saiko Shihan about grappling and ground fighting techniques. He
says if you want more of this, he suggests maybe Judo would be a good
martial art for you to consider."

:? :? :?
Widac styl nie bedzie sie raczej juz rozwijac, szkoda szkoda, czas zmienic flage na to wyglada :(

Iiii tam, skoro góra mówi nie, to niech doły robią swoje bez oglądania się na górę. Dołóż techniki w parterze i będziesz miał swoje MMA - ostatnio to modne. :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Tez jestem ciekawy c osie stalo z Miyuki , szukalem troche na necie , ale wszedzie madal jest kojazony z Oyamas
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Ja także naknąłem się wyłącznie na tego typu informacje i jestem trochę zdumiony tym co usłyszałem o Miurze. Mam nadzieję, że facet nie zginie w sieci różnych systemów, chociaż może i byłoby wskazane aby zapracował nad czymś ciekawym.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
WOKO jakos ostatnio sie zamyka na to co dzieje sie zewnatrz. Strona nie jest prawie wogole uaktualniana, na swiecie malo jest dojo World Oyama, zawody nie maja tak wielkiego prestizu jak inne. Wydaje mi sie ze predzej czy pozniej wchlonie ich Soke.M. z kyokushin i tak zniknie WOKO.
Piotrek
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Mam takie same zdanie , Oyamas zniknie i to bedzie kwesia 2-3 lat.
Nie dlatego ze to jest zly styl , niema ma on po prostu "managemantu" ...
Wiec slabi beda ginac...................
Piotrek ....ty sobie lepiej szkaj nowego stylu shidokanu.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Trenuję Oyama Karate już 10 lat z czego 5 lat pod okiem Dyducha. O walce w parterze i grapplingu nic nie słyszałem, tameshiwari na egzaminach widywało się dawniej ale teraz jakoś to ucichło. Ze zdawaniem egzaminów raczej nie było problemów, bo shihan do egzaminu dopuszcza tylko tych, o których wie, że są dobrze przygotowani.
Kata w Oyama Karate są praktykowane, mam tu na myśli również formy z bronią (tonfa, bo). Muszę jednak przyznać, że największy naciśk położony jest na walkę. Gdy słyszę z ust shihana :"Na następnym treningu pracujemy nad szybkością" to wiem, że po tym treningu będę musiał wyczołgać się z dojo.
Owszem - w Krakowie jest grupa Full Contact Oyama Karate i ci co chcą mogą tam chodzić. Ja jednak nie bardzo mam czas na te zabawy, bo "full" mają treningi dosyć późno.
Jeśli chodzi o różnice pomiędzy Kyokushinem a Oyama to mogę się wypowiadać tylkko w kwestiach walki. Z kilkoma Kyoku walczyłem na zawodach - byli świetni, doskonale przygotowani kondycyjnie. Czy byli lepsi? Cóż.. sam mając 1kyu wygrałem walkę z ich 1 kyu, ale totalnie sklepał mnie Kyoku z 4kyu.. Jak widać o wartości zaeodnika nie świadczy pas ani styl ale to, co dany człowiek sobą reprezentuje.
Kończąc ten przydługi wywód pragnę wyrazić opinię, że są różne style i szkoły, są różni mistrzowie i zawodnicy- ALE KARATE JEST JEDNO. Karate to nie jest zbiór technik e magicznych sztuczek - karate jest W NAS. To hektolitry potu wylane na treningach, to trud samodoskonalenia i drogi ku mistrzostwu. Nie ważne czy trenujesz Kyokushin, Oyama czy Shidokan - ważne JAK trenujesz.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

Kończąc ten przydługi wywód pragnę wyrazić opinię, że są różne style i szkoły, są różni mistrzowie i zawodnicy- ALE KARATE JEST JEDNO. Karate to nie jest zbiór technik e magicznych sztuczek - karate jest W NAS. To hektolitry potu wylane na treningach, to trud samodoskonalenia i drogi ku mistrzostwu. Nie ważne czy trenujesz Kyokushin, Oyama czy Shidokan - ważne JAK trenujesz.


Bardzo piękne jest co napisałeś. Skoro karate jest jedno, to te wszystkie style, które tak bardzo się od siebie różnią mają wspólną jedynie podbudowę duchową. Jest to jakaś wartość - wytrwały trening i wyrzeczenia.
Ale możemy tutaj dojść do paradoksów. Shotokan i Seidokaikan to jedno karate - bo i ci i tamci ciężko trenują. A przecież do tego drugiego bardziej pasowałby kickboxing, a do pierwszego jakiś styl gong-fu.
A ci wyżej wymienieni też mogą dobrze trenować. Co to jest zatem karate i czy rzeczywiście jest jedno.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Jeśli patrzysz na karate jedynie przez pryzmat walki, to owszem - szkoły i style mogą być dla ciebie czymś bardzo istotnym.
Wiem, że karate zostało stworzone jako narzędzie walki i całkowite odzieranie go z tego aspektu jest poważną pomyłką, ale nie możemy ograniczać tej sztuki jedynie do fizycznej konfrontacji z drugim człowiekiem. Owszem: są szkoły cechujące się większym zasobem technik przydatnych w realnej walce i szkoły, które zatraciły w pewnym stopniu te cechy. Dla mnie jednak użyteczność danego stylu jest sprawą drugorzędną. Oczywiście rozumiem ludzi, którzy przywiązują do tego dużą wagę - każdy ma inne potrzeby, które stara się zaspokoić.

Shotokan i Seidokaikan są od siebie diametralnie różne, ale w obu tych szkołach trenują wspaniali, wartościowi ludzie. Jedni doskonalą się ćwicząc techniki bardziej tradycyjnie, drudzy wolą dowieść swej wartości w walce. Wszyscy jednak są karatekami.

Z wyrazami szacunku
Kirin
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Widzisz Kirin to nie tak. Ja próbuje lansować twierdzenie, że dlatego coś jest formą walki bo do walki zostało stworzone. Ty trenując Oyama karate, które zresztą znam całkiem dobrze z teoretycznej i praktycznej strony, powinieneś o tym wiedzieć.
Karate czy inne tam takie zostały stworzone do rozstrzygania konfrontacji dwóch bądź więcej osób. Skutekiem potyczki miała być śmierć lub inne okalzeczenie przegranego. Jeżeli zapomnimy o tym, zapomnimy po co trenujemy i jaki miał być pierwotny zamysł walki wręcz.
Widzisz Oyama karate to w miare nowoczesny system walki wrecz. Ma dobre podstawy, ma dobre techniki - ze strategią gorzej ale i tak do shotokan ma się jak pięść do nosa. Widzić to jest tak, że wielu wielkich mistrzów karate tradycyjnego zapomniało, że karate jest do walki a nie młócenia kata i kihonu przez całe życie, unikając konfrontacji bo sztuka im zabrania. Gardze takimi...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

... Ma dobre podstawy, ma dobre techniki - ze strategią gorzej ale i tak do shotokan ma się jak pięść do nosa. Widzić to jest tak, że wielu wielkich mistrzów karate tradycyjnego zapomniało, że karate jest do walki a nie młócenia kata i kihonu przez całe życie, unikając konfrontacji bo sztuka im zabrania. Gardze takimi...

Jarek a możesz podać jakieś przykłady tych mistrzów zagranicznych i polskich? Używając sfromułowania 'do walki' miałeś na myśli walkę realną :?: Gardzisz takimi co 'nie walczą', ale co według Ciebie to oznacza: uczestnictwo w zawodach, czy przyjmowanie wyzwań od innych ludzi, czy kumite w dojo? A może coś innego...czy mistrz który posiada wysoki stopień i nastartował się już w swoim życiu w zawodach, i nie ma ochoty na nie patrzeć, ćwiczy kumite w dojo i jak trzeba umie się obronić na ulicy, to też taki co nie walczy? Przyznam, że trochę się zgubiłem w tych Twoich kryteriach 'gardzenia'.... :oops:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Słuchaj, irytują mnie te Twoje doskoki i marudzenie co jakiś czas to to to tamnto. Znam ludzi z shotokanu którzy się tłuką i nie ma znaczenia, cze są z shotokanu. Ale znam mistrzów shotokanu, którzy majac po 2 dany mówią, ze muszą się zapisać na realny system walki.
Mnie nie chodzi o zawody, zawody wypaczają często podejscie do walki, aczkolwiek dają także obicie. Nie chodzi mi o to, że ktoś po latach walk nie chce już walczyć. Widzisz, jak ktoś walczył to będzie walczył niezleżnie od wieku - taka natura.

A przykłady mistrzów to sobie poszukaj w internecie. Jest ich sporo, nawet nie trzeba się namęczyć by ich znaleźć. Zresztą nagrałem gdzieś ostatnio kasete z discovery z combat ki. Jak chcesz to zrobie Ci kopie.
Otwórz oczy...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

Słuchaj, irytują mnie te Twoje doskoki i marudzenie co jakiś czas to to to tamnto.

Bardzo rzeczowa odpowiedź nie ma co :) Jak co do czego to wszyscy się pytają o daty i osoby, ja też mogę. Od tego mam forum, że mogę sobie jak to określiłeś 'pomarudzić'. 8)

Znam ludzi z shotokanu którzy się tłuką i nie ma znaczenia, cze są z shotokanu. Ale znam mistrzów shotokanu, którzy majac po 2 dany mówią, ze muszą się zapisać na realny system walki.
Mnie nie chodzi o zawody, zawody wypaczają często podejscie do walki, aczkolwiek dają także obicie. Nie chodzi mi o to, że ktoś po latach walk nie chce już walczyć. Widzisz, jak ktoś walczył to będzie walczył niezleżnie od wieku - taka natura.

A to już jest rzeczowa odpowiedź. Czyli mamy podobne zdanie.

A przykłady mistrzów to sobie poszukaj w internecie. Jest ich sporo, nawet nie trzeba się namęczyć by ich znaleźć. Zresztą nagrałem gdzieś ostatnio kasete z discovery z combat ki. Jak chcesz to zrobie Ci kopie.
Otwórz oczy...

Szukać sobie nie muszę, bo znam paru, takich co szanuję i takich co nie szanuję. Na szukanie reszty nie mam czasu, bo praca i treningi zajmują mi cały czas...combat ki widziałem, rzeczywiście wygląda śmiesznie, ale z oceną to bym poczekał, jakbym to poćwiczył, a nuż coś bym w tym odnalazł. A oczy trzymam już od dawna szeroko otwarte, dziękuję :wink: Swoją drogą miałem o Tobie nieco inne zdanie, a tu taka niepasująca do reszty odpowiedź. :splat:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
Wiesz, to jest tak. Z reguły mam określony poziom kultury i tak się do ludzi zwracam. Wielu ludziom się miło kłaniam, ale niewielu szanuje. Ci ktorych szanuje musieli na to zasłużyć - więc albo się z nimi spotkałem osobiści albo znam ich nie wprost a z relacji innych osób.
Napisz mi wiadomość, przyjedź do mnie albo ja wpadnę do Ciebie. Spotkamy się powalimy po schabach. Ocenimy się wzajemnie. Tak buduje się nie tylko zaufanie ale także opinie wzajemne.
Jestem kontrowersyjny bo też przez wiele lat wierzyłem, że kyokushin jest niepokonany. Wierzyłem, że kyokushin jest najtwardszy i jak przejdziesz walki w knockdown to przejdziesz wszystko. Tylko nie wziałem pod uwagę tego, że ktoś może nie chcieć walczyć tak jak kyokushin. I dupa - nauka jak byk.

Nie ma szacunku do karate tradycyjnego bo ich wielcy mistrzowie zapominają zbyt często po co karate stworzono. I nawijanie adeptom makaronu na uszy niczego nie załatwi. Karate musi walczyć bo po to jest. A wkurwia mnie jeszcze bardziej, ze zamiast w efektywność nowoczesne karate idzie w zaqwody WKF i non-contact. To z kolei powoduje pojawianie się uśmiechu na twarzy i nic ponad to.

Kurcze, karate jest do walki i tylko walka nobilituje karate. Nie kata nie kihon tylko walka.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
JArek daj spokoj nie walcz z wiatrakami
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

Wiesz, to jest tak. ...Napisz mi wiadomość, przyjedź do mnie albo ja wpadnę do Ciebie. Spotkamy się powalimy po schabach. Ocenimy się wzajemnie. Tak buduje się nie tylko zaufanie ale także opinie wzajemne.
Jestem kontrowersyjny bo też przez wiele lat wierzyłem, że kyokushin jest niepokonany. ...
Kurcze, karate jest do walki i tylko walka nobilituje karate. Nie kata nie kihon tylko walka.

A to co innego, stary dobry Jarek :P Jeśli uda mi się zorganizować to co myślę (próbuję namówić sowjego nauczyciela do udania się pod skrzydła Shidokanu) to być może się spotkamy...jeśli nie, to może innym razem. :wink:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?

JArek daj spokoj nie walcz z wiatrakami

Ja wiartaka nie przypominam :wink: A poza tym to forum to nazywa się karate i fajnie by było gdyby gościły tu opinie różnych styli karate, a nie tylko oyama, koykushin, shidokan (knockdown)...jak nie będziesz miał z kim walczyć, to co wtedy? Zostaną sami przyjaciele i przypochlebiacze...dobrze mieć jakiegoś wroga belzebub aczkolwiek, jeśli zauważysz to o czym piszę, to ja raczej jestem zwolennikiem shidokanu (aczkolwiek jeszcze nie do końca) niż jego przeciwnikiem...(a stałem się nim dzięki forum poklon poklon )
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o Karate Oyama?
I dobrze, shidokan to system walczący i to nim najlepsze.

No poza mną oczywiscie :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024