Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto cwiczy palkami ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Skoro o pałkach to i my również ćwiczymy tym sprzętem,
W Viet Vo Dao - noszą nazwę Viet Doan Con. Pisałem o VDC na łamach Samuraja, Kung Fu i w Internecie. Wietnamska pałka w swoich założeniach jest podobna do Escrimy, róznica polega glownie na tym, że wiekszą wagę przykłada się do łączenia technik bronią z przechwytami i uderzeniami, kopnieciami. Chodzi o płynne przejscie do krótkiego dystansu. Sa również techniki dzwigni i duszeń.
W Kempo Tai Jutsu - ćwiczymy Tambo. techniki walki wziete sa z Jukadu.
Techniki walki inne niż w Filipińskich MA, przede wszystkim pałka jest krótsza ( 45 - 50 cm ). Łączymy te techniki podobniue jak w przypadku VDC z technikami uderzeń, kopnięć i zapasami. No i trzecia broń to Yawara.
W tym roku na obozie glownym tematem będzie posługiwanie się pałkami.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Wietnamska pałka w swoich założeniach jest podobna do Escrimy, róznica polega glownie na tym, że wiekszą wagę przykłada się do łączenia technik bronią z przechwytami i uderzeniami, kopnieciami. Chodzi o płynne przejscie do krótkiego dystansu. Sa również techniki dzwigni i duszeń.


znaczy sie co? sugerujesz, ze tego w escrimie nie ma?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?

róznica polega glownie na tym, że wiekszą wagę przykłada się do łączenia technik bronią z przechwytami i uderzeniami, kopnieciami. Chodzi o płynne przejscie do krótkiego dystansu. Sa również techniki dzwigni i duszeń.



Sugeruje, na bazie mojej znajomości FMA, że MOIM ZDANIEM jest jak wyżej. Zaznaczam, że nie chodzi mi tutaj o wyższości świąt ....
Porownuję oba systemy. Metodyka FMA jeżeli chodzi o pałki jest na pewno lepsza niż w VVD. Viet Doan Con jest jedną z broni ( 18 tu ) - ćwiczonych w ramach systemu. Oczywiście nikt nie jest w stanie poznać perfekcyjnie tylu broni -tu chodzi o możliwość specjalizacji.
Ale myślę, że możemy rozwinąc temat z porzytkiem dla oby stron
pozdrawiam.
  • 0

budo_blindwarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dresiarskie,kałuszyńskie zadupie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
ja troszeczkie w ramach JuKaDo kiempo... 8)
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
O jaki temat... :D
Po pierwsze Jarek chyba pomylies osoby, do Holendra jezdzi moj dobry znajomy Pawel(yODA) i jest on odpowiedzialny za rozwoj DP w Polsce.
Jakryc moze powiesz co sie dzieje z Estokada, kiedys bylo o niej slychac teraz wszystko jakby sie rozpadlo??(powodow moge sie tylko domyslac). Jesli chodzi o Kaktusa jest rzeczywiscie nr.1 w Europie jesli chodzi o Estokade(nie mylic z calym srodowiskiem FMA), cwiczyl ponoc u wspalnialego czlowieka i nauczyciela Daniela Rutano od niego tez ma zwierzchnictwo na Europe .

P.S. Jakryc moglbys wyjasnic co i jak z Estokada sie teraz dzieje chocby na maila... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - dzieki
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
No to troche tego jest , Leviathan dales Yodzie ten adresik , moze wpadnie jako "gosc specjalny".
Aha , stick artykul grappling jest w polowie , zostala ta najgorsz , techniki , juz wole sex przez szybe , niz pisac o technikach bez zdjec.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
No to troche tego jest , Leviathan dales Yodzie ten adresik , moze wpadnie jako "gosc specjalny".

---Wlasnie dzisiaj go zaprosilem :D
Aha , stick artykul grappling jest w polowie

Swietnie :P
, zostala ta najgorsz , techniki , juz wole sex przez szybe , niz pisac o technikach bez zdjec.

Poki co nie musisz sie az tak spieszyc, wlasnie zaczynam sesje... Potraktuj to na luzie, jak skonczysz daj znac.

Weilkie Dzieki Mar.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?

No to troche tego jest , Leviathan dales Yodzie ten adresik , moze wpadnie jako "gosc specjalny".

---Wlasnie dzisiaj go zaprosilem


może i jestem nieco wścibski ale w końcu piszecie na forum a nie na privie...co to za tajny zlot FMA :wink: ?
Wietrzę tu spisek...

POzdrawiam
El Primo

PS> czemu u licha na śląsku nie ma żadnej porządnej filii któregoś z panów opisanych powyżej :cry: ?!
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Hi
Wietrzę tu spisek...

---W spisek tez jestes wlaczony, chodzi o zaproszenie na forum :D (chyba ze zle zrozumialem, popraw mnie Seiken).


Wietnamska pałka w swoich założeniach jest podobna do Escrimy, róznica polega glownie na tym, że wiekszą wagę przykłada się do łączenia technik bronią z przechwytami i uderzeniami, kopnieciami. Chodzi o płynne przejscie do krótkiego dystansu. Sa również techniki dzwigni i duszeń.

-- Sorry ze wtrace swoje trzy grosze, plynne przejscia do krotkiego dydtansu, techniki dzwigni i duszen nie sa napewno charakterystyczne tylko dla VDC.

Techniki walki inne niż w Filipińskich MA, przede wszystkim pałka jest krótsza ( 45 - 50 cm ).

-- W takim przypadku tez trzeba sobie radzic :D

Łączymy te techniki podobniue jak w przypadku VDC z technikami uderzeń, kopnięć i zapasami.

Tak na powaznie brzmi ciekawie(glownie jesli chodzi o zapasy). Czy przewiduja pan jakies seminaria z palki(wakacyjny oboz niestety odpada). Techniki walki cwiczycie takze w sparingach?? Co uwaza sie za podstawe w VDC. Na co najbardziej kladziecie nacisk.

Pozdro Mar.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Ćwiczył z Rutano, Bustillo i u wielu innych, nie bedę o nim pisałe, bo mnie do tego nie upoważnił...a co sie dzieje...cóż ćwiczymy sobie troche..:)
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Dziekuje za zaj...scie wyczerujaca odpowiedz.
Robi jakies staze, seminaria(mozna kiedys pocwiczyc???). Sam nie masz ochoty kiedys sobie "popykac" :) . Dlugo trenujesz, kurcze pytam jak kolege po fachu...

Pozdro Mar.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Mamy troche wspolnego od paru latek interesuje sie FMA. Poza tym tez pasmi w tej chwili mam 3 pit'y w tym 2 szalone szczeniaki do opchniecia(moze jestes zaintersowany:)

Pozdro Mar.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
o staże pytaj Kaktusa - ja nie jestem upoważniony do udzielania takich informacji:)


Możnaby kiedys "popykać", ale we wakacje.

Ja mam Bullteriery.


FMA (FSW) trenuję dwa lata. inne sztuki łącznie jakies 5 lat.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
.......a ja mam.......Jamnika :!: :smilecolros:
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
jamnik - krótka charakterystyka:
- złośliwy psotnik,
- wesołe usposobienie,
- inteligentny,
- lubi zabawy,
- cierpi na choroby kręgosłupa, nerek, serca. :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
I przymarza do ziemi z zimie :D .
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?

O jaki temat... :D
Po pierwsze Jarek chyba pomylies osoby, do Holendra jezdzi moj dobry znajomy Pawel(yODA) i jest on odpowiedzialny za rozwoj DP w Polsce.


:crazyeyes:

Tak, rzeczywiście pomyliłem osoby. Rozmawiałem z Pawłem Jaguszem :oops:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
Thym bardziej Jakryc - przepraszam - mój błąd.
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
OK, ważne, że umiesz sie przyznac do pomyłki :-)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy palkami ?
A czy ktos robi , cos podobnego do stickgrapplingu ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024