Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Benchmade
Pytanko o opinię na temat AFO i AutoStrykera Benchmade'a jako tacticalach ewentualnie EDC..
Wydają się być całkiem, całkiem...
A zdaniem wybitnych fachowców :) ?
Generalne opinie o Benchmade mile widziane.

Podrawiam
El Primo.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
...hehe...cos mi sie wydaje, ze haslo "...wybitnych fachowcow..." wszystkich sploszylo..... :)
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Dalem odpowiedz na priva, sorry tak dlugo, ale tyle mam tych Pm , ze sie gubie.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Dzięki Seiken już przeczytałem i szczerze mówiąc mnie ucieszyłeś. A co tej masy privów to się nie dziw - tutaj naprawdę jesteś uznawany za fachowca i to nie bezpodstawnie 8) Po prostu ludzie chcą się poradzić więc piszą...Popatrz zresztą na ilość forów o walce nożem i tym podobnych np. w USA i w Polsce, niestety nie ma czego porównywać :cry:

spuud - bez przesady, napisałem to z humorkiem ale każdy kto miał jakiegoś Bencha a zwłaszcza któregoś z wymienionych niech da znać :)
NIe musi być takim fachowcem jak ja czy ty :lol:

POzdrawiam
El Primo
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
AFO... Armed Forces Only. To bardzo ciekawy nożyk. Ostatnio miałem przyjemność chwilkę się min "pobawić i strzelić kilka fotek w towarzystwie SigSauer'a :) Mówiąc w skrócie:
1. Bardzo wygodna rączka. BARDZO
2. Ostrze typu Utility, prawie 4 cale klingi ze stali 154CM o grubości 0.125". To wystarcza, ale w porównaniu z masywną rączką lepiej by się komponowało 0.145 znane np. z SOCOM Elite Ostrze AFO jest stworzone do zadań użytkowych... bardzo mi pasuje ten kształt!
3. Pełny szlif (prawie na całej wysokości ostrza) zapewnia BARDZO DOBRE, GŁADKIE CIĘCIE
4. Przycisk... dla mnie niestety ciut za mały. Znów kłania się estetyka... ergonomia ciut niestety też.
5. Ma bezpiecznik. Niby dobrze, ale automat ma być z założenia szybki. Dla mnie jest to absolutnie niepotrzebne, bo od lat noszę UDT i nie miałem jeszcze cienia przypadku żeby chciał się sam otworzyć. Bezpiecznik AFO jest dość mały i np. w rękawiczkach taktycznych może być to problematyczny element.
6. Klips przekładany (tip-up oraz pit-down)
7. Ogólne wrażenie bardzo dobre... tylko mogliby instalować silniejszą sprężynę. Nóż otwiera się nieco "leniwie". Nie jest to szybkość MOD'a czy Microtech'a
8. Świetne referencje. AFO jest używany przez U.S. Coast Guard oraz znajduje się na wyposażeniu ratunkowym U.S. Air Force (kamizelki, dmuchane tratwy, survival kits itp.)
9. Precyzja wykonania - perfekcja


SOCOM Elite to generalnie powiększona wersja SOCOM'a.
1. Stal 154cm, ostrze 4 cale, rękojeść tak jak w AFO frezowana z aluminium 6061 T-6. Dodatkowe wkładki z kratonu pomagają chwycić mokry nóż i ładnie komponują się z rękojeścią optycznie ją zmniejszając.
2. Duży przycisk, silna sprężyna, gruba stal - to potężna maszyna!
3. Z użytkowością ogólną chyba jest już mniej ciekawie... gruba stal i niższy szlif powodują, że nóż trudnie j "wcina się" w krojony materiał niż AFO. Nie ma to większego znaczenia przy walce, ale AFO ma lepsze ostrze do codziennego użytku.
4. Precyzja wykonania na najwyższym poziomie... cacko... dzieło najlepszych projektantów i programistów maszyn CNC. Zero tolerancji dla błędów...

Który jest lepszy? Dla żołnierza SOCOM Elite. Dla użytkowników, którzy nie tylko walczą ale tez czasem potrzebują coś przeciąć, zastrugać, obrać itp to jednak raczej AFO. Jeżeli chodzi o porównanie wykonania i precyzji... to jednak SOCOM Elite jest Rolex'em automatów. Benchmade jest OK, ale dopiero Microtech daje pojęcie o tym, jak można zrobić taki nóż...... sam nie wiem, oba są niesamowite - są po prostu inne.

Poniżej dwie fotki Benchmade AFO:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Jeszcze fotka SOCOM ELITE AUTO - dla jasności:

Dołączona grafika
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Zdjęcia SOCOM to zamieściłeś chyba, żeby mi gul skoczył...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Autentycznie nie wiem czemu napisałem o AFO vs. SOCOM? Miało być o Strykerze Auto...

Aaaa... już wiem! Takie pytanko dostałem przed chwilą od El Primo na priv. On zaczął także ten temat... i pojechało mi się automatem :oops:
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
pytanie troche oftopic ale o microtechu było już powyżej. Na ich stronie ostatnio wypatrzyłem że UDT ma "wiekszego brata" - LUDT. Jakie są wasze opinie na temat tych noży, i ewentualnie który do czego :?:

pozdrawiam
evendim
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
UDT to klasyka Microtech'a... wszystko o nim znajdziesz tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

L-UDT to w sumie zupełnie inny nóż. UDT jest niewielki i lekki. Można go spokojnie nosić w wewnętrznej kieszeni w marynarce. L-UDT to po prostu potężne narzędzie. Grubsza rękojeść, grubsza klinga (0.145"), ogólnie robi w ręku wrażenie noża, który wytrzyma wszystko - włącznie z przejechaniem po nim ciężarówką. W skrócie: UDT to małe precyzyjne cacko, a L-UDT to precyzyjnie wykonany automat o poważnych gabarytach. Aha, L-UDT to najwyżej chyba oceniany automat "użytkowy". Dzięki profilowi ostrza wziętemu z UDT i sporemu powiększeniu noża można nim nie tylko walczyć, ale też kroić, siekać, przygotować obiad na biwaku czy oskórować zająca po polowaniu. A poniżej fotki porównawcze UDT i L-UDT.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Dzieki bardzo. Fajny opis noża UDT w linku który podałeś.
A jak kształtują się ceny tych noży :?:

BTW czym robisz zdjęcia :?: Wychodzą naprawde dobrze.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Piter,
nie miales nigdy problemu z automatami , uzywanymi w warunkach , powiedzmy niesterylnych ?
Ja niestey nie jestem za bardzo przekonany do tego typu nozy uzywanych jako mieszanka uzytkowo - taktyczna.
Dalton , zabrany na polnoc z zimie , czyms tam sie skleil , zablokowal i otwierany na sile stracil swoje "automatyczne wlasciwosci"
L-UDT , po mieszance woda - slonce - duza wilotnosc , po kilku dniach otwieral sie tylko do polowy.
Hallo II - pomagal mi przy preparowaniu stekow , dostal troche krwi , marynaty i nastepnego dnia otworzyl sie do polowy.
Oczywiscie wszystko chodzilo po kuracji oczyszczajacej ( oprucz Daltona).
Jednak , to przewarzylo maoje zdanie ze automaty nadaja sie tylko do typowo taktycznych celow , jako noz codzienny raczej nie.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Seiken, a co powiesz żeby automat nosić na codzień, ale używac tylko w sytuacji krytycznej? Taki nóż "raz naostrzony - raz użyty". Czy wtedy u Ciebie też auto odpada???
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Dzięki wielkie za odzew - widzisz spuud ? Mamy jednak paru fachowców papieros

Piter - śliczne fotki, fachowy opis ale teraz to dopiero mam rozsterkę "...osiołkowi w żłoby dano, w jeden owies w drugi siano..." - wiecie o co biega :wink:

Seiken - dzięki za raport z prób polowych; tu widać rzeczywistą wartość rozwiązań producentów.

POzdrawiam
El Primo
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
To zalezy ile masz kieszeni , ile nozy udzwigniesz i na ile ciebie stac , wtedy mozesz , zapewic sobie waska specjalizacie sprzetowa i uzywac innego noza do kazdej czynnosci.
Tak, cos takiego by mi odpowiadalo.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Mam już na sobie tyle złomu, że moge tam wepchnąć tylko 1, max. 2 noże. Z tym że jeden to będzię BM 42, więc ten drugi musi być all in one, zresztą mam prośbe, która opisałem w PW.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
Seiken, moim UDT robiłem już różne rzeczy (np. sprawianie królika), ale to raczej nóż miejski a nie wypadowy. Na nóż polowy raczej wybrałbym albo jakiś na prawdę poważny automat (BM AFO, MT Socom) a najlepiej jakiś większy framelock lub linerlock oczywiście. Pierwsze miejsce wiadomo (Sebenza) ale miałem jakiś czas nożyk Spyderco Wegner i to dopiero był nóż polowy z prawdziwego zdażenia! Bardzo miłe było położenie ręki powyżej linii ostrza. Ma ktoś fotkę może? Ja aktualnie nie... może w robocie coś jutro znajdę. Poza tym zabawki typu BM Pinnacle a także ARES. To są typowe "outdoorowce"... automatów raczej nie testowałem w ciężkich warunkach polowych - dbam o nie szczególnie starannie i noszę po mieście czy do roboty... mają lekkie życie. Do czasu, aż nadejdzie ten jeden raz, kiedy im podziękuję za speed i ostrość...

PS. Steki i HALO? Chyba miałeś zły dzień... :) :) :) Nie wiesz, że do steków najlepszy jest Strider AR? Może być nawet cała krowa, a on też da sobie radę... próbowałeś?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade
MAm Wegnera w szufladzie to po pracy pstrykne zdjecie , strasznie lubie ten noz , ma cos w sobie takie milego ???

A propo monsterow , slyszales ze MR Strider zrobil prototyp AR , frame lock z tytanowa rekojescia , gdzies mam zdjecie.
Musze to miec !!!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade

A propo monsterow , slyszales ze MR Strider zrobil prototyp AR , frame lock z tytanowa rekojescia , gdzies mam zdjecie.
Musze to miec !!!


Wow... toż dopiero musi być nożyk. Ale nawet klasyczny Strider AR z grubością swojego linersa podchodzi prawie pod framelock'a... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024