Skocz do zawartości


Zdjęcie

Butterfly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Butterfly
Jesli ktos juz poruszal temat to z gory przepraszam.

Pytanie do ekspertow: jak sie ma sprawa z butterfly'ami?
Jako ze sa nozem na pewno moga zabijac itd, ale jak to dokladnie jest?
Jak na to patrzy znawca nozy i ich uzywania?

Zabawka dla mlokosow chcacych sie popisywac czy dobra biala bron o wielu mozliwosciach??
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Jako ze sa nozem na pewno moga zabijac itd, ale jak to dokladnie jest?


Żaden dobry nóz nie jest zabawką. Rola balisonga polega też na efekcie psychologicznym. Jeśli dobrze wyszkolisz otwarcia i zamknięcia, to napastnik "może" zwątpić.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Zabawka dla mlokosow chcacych sie popisywac czy dobra biala bron o wielu mozliwosciach??

Na pewno otwieranie motylka jest trudniejsze niż foldera, a już szczególnie kiepsko jest w rękawicach, jak masz przemarźnięte łapy albo mocno spocone. Obszerne rękawy też trochę przeszkadzają. To minusy, nie mieszkamy na filipinach.
Plusem jest mozliwosc uzywania motylka jako kubotanu, jest to solidny kawal metalu w lapie.
Jak dla mnie, to duuużo bardziej prawdopodbny jest "rukopasznyj boj" niż starcie na noże. Więc targam motylka liczac, ze na pewno sie przyda w takiej walce, a może się przydać, gdy przeciwnik będzie miał nóż.

No a ładne otwarcie efekt psychologiczny daje :roll:
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Więc targam motylka liczac, ze na pewno sie przyda w takiej walce, a może się przydać, gdy przeciwnik będzie miał nóż.


Robercie, powiedz jak nosisz motyla, w kaburze przy pasku czy luzem ? A moze jakos inaczej ? Zastanawiam sie jak nosic swojego balisonga.

Z moich (skromnych na razie) doswiadczen wynika ze bali nie otwiera sie az tak duzo wolniej od foldera (nie mowie tu o wave-ale to inna polka cenowa). Mysle ze ten typ noza jest troche niedoceniany - a szkoda. Jest przeciez fajny, ma niezawodna konstrukcje i, co wazne, jest niedrogi (a to ma znaczenie przy okazji recesji). Ja mojego bardzo pulubilem :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
Balisong otwiera sie mniej wiecje dwa razy wolniej niz tradycyjny folder, a cztery niz np. Emerson Commander. Nie oszukujmy sie.
Acha, na efekty psychologiczne na ulicy nie liczylbym.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Balisong otwiera sie mniej wiecje dwa razy wolniej niz tradycyjny folder, a cztery niz np. Emerson Commander.
Pozdrawiam K_P


Tak, ale dwa razy wolniej oznacza czesto najwyzej o 1 sekunde dluzej ! Poza tym mozna walczyc zamknietym a'la yawara (zamknietym folderem trudniej bo ma zwykle wyraznie krotsza rekojesc).

Oczywiscie folder jest szybszy, ale tez bardziej zawodny, awaryjny, poza oczywiscie sprzetem dobrych firm. A ten jest duuzo drozszy niz typowy balisong.

Na marginesie, kupilem motyla idac za twoja rada Kuba. Doradzales na tym forum, jaki noz kupic za niewielkie pieniadze - doradzales push-daggera lub motyla. Kupilem oba, a za rade jestem ci wdzieczny do dzisiaj.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

A ten jest duuzo drozszy niz typowy balisong.


Typowy, czyli ruski czy kiepski Herbertz. Normalny balisong Benchmade kosztuje od 110$ w górę.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Robercie, powiedz jak nosisz motyla, w kaburze przy pasku czy luzem ? A moze jakos inaczej ? Zastanawiam sie jak nosic swojego balisonga.

Jak mam kurtke, bluze, kamizelke itp. to balisong jest w prawej kieszeni, w innym przypadku jest w pochwie (takiej poziomej) przy pasku, wyjmuje się go stamtąd naprawdę szybko
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (okolo 230KB)

Do KubusiaP: sa szybsze i latwiejsze w otwieraniu kosy, ale sentymenty tez sie liczą, a efekt psych. jest :)
Czekałem w aucie na żonę, machałem motylkiem, przechodziła strażniczka parkingowa, nie domagała się żebym poleciał po kwitek. Ot potęga balisonga :wink:
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
sorki ze sie wtroce, ale mam zamiar kupic sobie balisonga i chcialbym sie tylko dowiedziec czy to noz, ktory dobrze nadaje sie rzucania i czy warto kupowac nie markowe (do ok 50 zeta)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Oczywiscie folder jest szybszy, ale tez bardziej zawodny, awaryjny, poza oczywiscie sprzetem dobrych firm. A ten jest duuzo drozszy niz typowy balisong.


Folder nie jest dużo droższy a o wiele pewniejszy od balisonga. Nawet taki miłosnik motylków Ci to przyznaje.

Motylki np. BM-42 Benchmade 142$ (może kiedyś, eh...)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tachyon Microtechu 200$
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (czyste SF, podładki z fosforo-brązu, żeby się lżej obrał)
Oba balisongi mają ramiona z tytanu.

Folder (polecany przez Seikena, miałem w łapie, świetny)
Crawford/Kasper 42$
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zeby nie było, że wystrzeliłem motylki z najwyższej półki (Dobruski jest jeszcze droższy, bracia Szabo też) a najtańsze jako takie kosztują i tak powyżej 20$ na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja mam Herbertza i ciezki jest straszliwie :?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

sorki ze sie wtroce, ale mam zamiar kupic sobie balisonga i chcialbym sie tylko dowiedziec czy to noz, ktory dobrze nadaje sie rzucania i czy warto kupowac nie markowe (do ok 50 zeta)

O rzucaniu zapomnij z uwagi na budowe balisong ma rekojesc o wiele ciezsza od ostrza, a przy trafieniu sie rozepnie, obróci itp.
Markowego i tak w Polsce nie kupisz, poza Herbertz i( KubuśP kiedyś wspomniał) Haller? kosztują od 60 do 120 zł (zależnie od miejsca w Warszawie)
Jak chcesz pocwiczyc to idz na bazar, kup za 5-10 zl od ruskich. Bierz maksymalnie tepy, ale ladnie chodzacy. Do nauki w sam raz.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
Diesel....w tej dziedzinie "marka" jest gwarantem jakosci....jesli kupisz nozyk za 50 zeta...ok...ale nie oczekuj czegos nadzwyczajnego....niestety za jakosc trzeba zaplacic a do 50 zeta nieznajdziesz niczego co miescilo by sie chociaz w pojeciu "przyzwoity"..........mozna tez wyjsc z zalozenie../jesli nie mamy kaski na zbyciu/...ze jak mowi przyslowie lepszy rydz niz nic.......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
A ja mam pytanie o te markowe motyle z wyzszej polki. Czy one nie zaczna "klekotac" popewnym czasie "pracy" (machania)?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
.....nie jestem fanem "motylkow" i zadnego nie mam....ale jestem przekonany, ze firmy te stanely na glowie aby wyaliminowac charakterystyczne dla tego typu noza usterki......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
dobra.... jeszcze jedna sprawa - lepiej kupic z zaczepem czy bez?

z gory dzieki
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
Bez zaczepu (rozumiem ze chodzi ci o to zamkniecie z tylu raczki) raczej (chyba na pewno) nie kupisz. Ale co to za problem zdemontowac?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Folder nie jest dużo droższy a o wiele pewniejszy od balisonga. Nawet taki miłosnik motylków Ci to przyznaje.


Mowilem, ze niepewne i awaryjne sa fordery NIEMARKOWE, co zreszta bylo tu czesto podkreslane. Konstrukcja foldera jest bardziej skomplikowana, a przez to potencjalnie bardziej awaryjna niz motyla.

Np. latwiej moze puscic blokada ostrza w tanim folderze niz w tanim balisongu - mam na myli noze za ok. 100 PLN.

Na podanym przez Ciebie filmie gosc otwiera motyla naprawde bardzo szybko (czy to moze Ty ? ) Mysle, ze ta szybkosc jest zupelnie wystarczajaca !
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Na podanym przez Ciebie filmie gosc otwiera motyla naprawde bardzo szybko (czy to moze Ty ? )

Nie, ale sie staram i cwicze. Goscie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sa naprawde dobrzy, wpedzaja mnie w kompleksy. Sa tam filmy, gdzie Clay robi show na dwa balisongi, szczeka opada [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(duze pliki, nie na modem)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly

Bez zaczepu (rozumiem ze chodzi ci o to zamkniecie z tylu raczki) raczej (chyba na pewno) nie kupisz. Ale co to za problem zdemontowac?


Kupi, kupi - firmowe znaczy. Ale jak kupisz Benchmade czy Microtech to sie da wymontować.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Butterfly
Ja tam kocham "balki" i zyc bez nich nie moge , na co dzien nosze Benchmade 42 , leciutki , piekenie chodzi ( teflonowe podkladki) , ale do walki wole jednak cos innego.
- jak wyzej , zanim otworzysz balka juz masz otwarte kable na nadgarstku , w spotkaniu z fachowcem.
- wiekszosc balkow nie ma gardy ( jalca ) sa wyjatki ale za jaka cene
- ze wzgledu na duzo ciezsza rekojesc , noz ten nie chodzi przy cieciach z nadgarstka ( abanikos) tak jak inne
- niewiele modeli ma klip ( znam chyba 3 , nowy Cold Stell Arc - Angel , jest swietny !!!)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024