Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo w praktyce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Judo w praktyce
Zacznę od tego,że nie należe do osób,które wątpiły lub wątpią w skuteczne zastosowanie judo w realnej walce.Jakiś czas temu postanowiłem sprawdzić czy swoje umiejętności potrafiłbym wykorzystać z gościem ,który nie trenuje SZW.Pewnie nie miał bym z nim problemów gdyby nie fakt, że ważył 18 kg. więcej niż ja.Umówiliśmy się ,że nie będziemy wogóle uderzać no i wygrywałem z nim prawie zawsze :-) Raz udało mi się go ładnie rzucić na harai-goshi ,ale w większości używałem technik w tył.Jednak kilka dni temu umówiłem się z tym samym kumplem na sparing,w którym już uderzaliśmy(bez ciosów na twarz) i miałem dużo większy problem.Biliśmy się bez koszulek i nie potrafiłem na tyle zmniejszyć dystansu żeby móc go złapać np.za kark czy za plery.Gdy próbowałem podejść stopował mnie uderzeniami.Jedyne co wychodziło to wejście w nogi.Póżniej on też zaczął to robić ,ale kiedy zorientował się że w parterze zawsze przegrywa, przestał.Czy więc jedyną techniką w stójce,którą judoka może zastosować na gościu bez koszulki jest morote-gari????Napiszcie jeżeli macie jakiś pomysł.

ps.:sorki że tak długo.Mam nadzieję ,że was nie zanudziłem 8)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
Witam. Co prawda nie jestem judoka, ale chwile judo cwiczylem na uczelni. A poniewaz nie mielismy z kumplem judog (dopiero na ostatni semestr kupilem) wiec mam niejakie pojecie na temat wykonywania technik judo bez szmat. No i generalnie musze powiedzec, ze roznica jakosciowa jest ogromna. Tzn. jesli ktos jest przyzwyczajony do tego, ze moze chwytac za ubranie i na dodatek szarpac a nie bez wyrywania od razu polowy koszulki partnerowi (wspolnie z kumplem z ktorym najwiecej cwiczylem ladne kilka T-shirtow podarlismy :) ) to na pewno bedzie mu trudniej walczyc w takim systemie. Tym niemniej techniki rzutow stosowac sie da, tyle, ze trzeba popracowac bardziej nad kontrola, no bo jednak gola reke gorzej sie chwyta niz rekaw :wink:
Co do skracania dystansu natomiast, to po prostu musisz sie nauczyc robic cos z rekami przeciwnika. Wykluczyc je, tak, zeby Ci nie przeszkadzaly. Nie jest to wcale takie proste jak sie wydaje. :wink:
No i to na pewno troche Ci technike zmodyfikuje, bo inaczej przygotowuje sie rzut, jak sie mozna poszarpac, a inaczej, kiedy przeciwnik oklada nas rekami.
Tak wiec tak naprawde problemy masz dwa: pierwszy to judo bez szmat, a drugi to skracanie dystansu. Ja bym proponowal ulatwic sobie zadanie, czyli najpiew robic czysta chwytanke bez szmat - pomoze Ci sie zorientowac jak zmienia sie technika i co wlasciwie daje sie zrobic bez ubran, a potem popracowac nad skracaniem dystansu. Bo obie rzeczy na raz to tak od razu raczej nie wyjda.
Pozdrawiam

K.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
Bez szmat mozna robic np. Harai-goshi Makikomi, Te-guruma, cłapa, wejscie w nogi, kata-guruma, ura-nage,podciecia, o-soto-gari, seoi-nage, jakby sie uparl to i uchi-mate :)
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
Robaq pocwicz osoto-gari z doskoku mi to wchodzi idealnie,tylko jak to jest kolega to uwazaj zebys go za silno nie pierdolnoł(ja tak gosciowi rozwalilem glowe niechcacy),poza tym ogoshi,harai,tai otoshi, i podciecia, dizo podciec.
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
Z tego co wymieniliście najlepiej wchodzi właśnie te o-soto-gari z doskoku.Co do ura-nage czy kata-guruma to owszem,ale nie w przypadku gościa ,który jest cięższy o 18 kg.
KrzysT:moim problemem nie jest walka bez szmat (czasem nawet ćwiczymy na treningach bez judówek) no ,ale i tak zostaje jeden,wcale niemały :-)
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
CHOLERA WLASNIE SIE ZORIENTOWALEM ZE TEN POST NAPISAL BUSHI A NIE ROBAQ COS MI SIE PRZEDTEM PRZYWIDZIALO WIEC SWOJA ODPOWIEDZ KIERUJE DO BUSHI. A TAK NA MARGINESIE ROBAQ MIALES JUZ STREFE??? JAK TAK TO DAJ ZNAC CO I JAK .
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
Mialem w ostatnia sobote i bylem 3...
Czemu Cie nigdy nie ma na gg? zmieniles numer czy co ? jezeli tak to go mi na priva napisz. Bo na gg byloby mi wygodniej i lepiej opisac to...
  • 0

budo_student
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w praktyce
a kouchi-maki-komi, a tanyo-otoshi? Wystarczy pchnac, chwyt jest potrzebny, zeby sie rece nie slizgaly (tak sadze)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024