Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cały ten wielki "kram"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Cały ten wielki "kram"
Cały ten "wielki" problem, który styl najlepszy itp to jest śmieszne. Nie chcę już wracać do tematu, ale tu chodzi o kasssssiorę.
Nie mam nic przeciwko prywatnym szkołom, nie mam nic przeciwko
instruktorom, trenerom bioracym za naukę pieniądze - to normalne. Za wszystko się płaci, za naukę pływania, języki. Z tą różnicą, że SzW to nie tylko kultura fizyczna to również sposób na życie, filozofia, etyka. Jak mamy ( my trenerzy ) wychowywać mlodych ludzi w duchu pewnych ideii
jeżeli czytają na forum tekstyw , gdzie "ekspert" od walki wręcz ( ze strachu nie przytoczę imienia ) jako glówny argument wytacza piąski i rąsie. Mnie to do pewnego momentu śmieszyło, teraz raczej zastanawia.
Może doktora. Bądzmy normalni, ćwiczmy swoje sztuki, sporty walki, bądzmy otwarci na nowe trendy i bardziej tolerancyjni wobec siebie.
Kurcze czuje się jak prorok, piszę i piszę a niedługo trening.
Wybacznie to mikrourazy. :)
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Z tą różnicą, że SzW to nie tylko kultura fizyczna to również sposób na życie, filozofia, etyka


To jest totalna bzdura i dziwie sie, ze takie rzeczy wypiujesz. SzW maja uczyc WALKI,a reszty uczy rodzina, szkola, dom etc. Najlepsza podstawe etyczna daje moim zdaniem krav maga... palec w oczko itd. :P

Jak mamy ( my trenerzy ) wychowywać mlodych ludzi w duchu pewnych ideii

:lol:

jeżeli czytają na forum tekstyw , gdzie "ekspert" od walki wręcz ( ze strachu nie przytoczę imienia ) jako glówny argument wytacza piąski i rąsie. Mnie to do pewnego momentu śmieszyło, teraz raczej zastanawia.


Nie wiem czy o tym strachu bylo na serio czy nie, ale wlasnie zblizasz sie do tego poziomu o ktorym pisalem w poprzednim poscie, zalosne. To, ze z Boruta ciezko zyc, malo kto go lubi itp. to fakt, ale jeszzce raz powtarzam jest dobrym trenerem i zawodnikiem.

Bądzmy normalni, ćwiczmy swoje sztuki, sporty walki, bądzmy otwarci na nowe trendy i bardziej tolerancyjni wobec siebie.


Tu sie zgodze :!:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

To jest totalna bzdura i dziwie sie, ze takie rzeczy wypiujesz. SzW maja uczyc WALKI,a reszty uczy rodzina, szkola, dom etc. Najlepsza podstawe etyczna daje moim zdaniem krav maga... palec w oczko itd. :P

Jasssne... tylko się lać po pyskach, nie? I napadać i dusić ludzi w ciemnych uliczkach, tak? Sztuki walki mają produkować ludzi bez zasad, bo chyba tak należy interpretować twoje słowa?

Rodzina, szkoła, dom? Człowieku, w jakim ty świecie żyjesz? Większy wpływ na wychowanie i większy autorytet ma dla młodego człowieka trener koszykówki czy karate niż rodzic czy nauczyciel w szkole. I trzeba to wykorzystać.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Jest mal roznica miedzy sportem walki a sztuka walki o ile ta druga moze byc sztuka dal sztuki to ta pierwsza trenuje sie poto zeby sie bic czy to na zasadach tego sportu walki czy to na zasadach Vt by sprawdzic ktory styl jest lepszy.

I o ja sam moge miec zastrzezenia do pobica ktoregos z trenerow ktory mowil ze trenuje styl bo lubi i sie nie przechwala co do skutecznosci swojego stylu.
To nie widze nic zlego w udowodnieniu i pobicu trenra innego stylu ktory mowi ze jego styl jest najlepszy, jak to robili Gracie.

I o ile jeszcze kilka lat temu kazdy styl reklamowal sie ze jest lepszy i byly utraczki miedzy stylmai to bylo wszytsko o.k, lecz tera zkiedy wszedl bjj i udowodnil ze wszytskie style tradycyjne sa nic nie warte to jest wielka awantura.

I sadze ze oprocz kasy liczy sie prestiz, a nazywanie ludzi ktorzy lubi sie srwadzac w walce (nie zapomoinajmy ze na tym polega wiekszosc sztuk walk) i udowadnic kto jest lepszy jakimsi psycholami jest paranoja i strachem.
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Jasssne... tylko się lać po pyskach, nie? I napadać i dusić ludzi w ciemnych uliczkach, tak? Sztuki walki mają produkować ludzi bez zasad, bo chyba tak należy interpretować twoje słowa?


Nie, nie tak. Jesli ktos ma chora psychike, to nawet paciorek przed i po treningu mu nie pomoze. Jak ktos nie ma zasad, etycznego "kregoslupa" itd. to zaden trener temu nie zaradzi. To tak jak z brutalnymi grami, sa dla ludzi ale doroslych i zdrowych psychicznie...

Rodzina, szkoła, dom? Człowieku, w jakim ty świecie żyjesz? Większy wpływ na wychowanie i większy autorytet ma dla młodego człowieka trener koszykówki czy karate niż rodzic czy nauczyciel w szkole. I trzeba to wykorzystać.


No tak, jesli Ty taki uklad pochwalasz to brak mi slow. Rownie dobrze nalezy w telewizji puszczac jedynie etycznie poprawne filmy, zakazac brutalnych gier itp. przeciez na tym tez sie mlodziez wzoruje, czyz nie?

Wychowanie nalezy do rodziny, szkoly, kosciola. Sztuki tanca sluza do nauki tanca, sztuki rysowania do nauki rysowania, sztuki gotowania do gotowania, to samo sie tyczy sztuk walki.
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
W pelni sie z Twoim zdaniem Sventevith zgadzam. Uwazam jednak, ze roznica pomiedzy sportem, a sztuka walki ulegla juz praktycznie zatarciu i dla mnie oba okreslenia to synonimy. W kazdym razie musze sie nad tym jeszcze zastanowic... :roll:
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Baton uwazam ze w sportach walk sie wiecej walczy niz w sztukach daltego tak napsialem.
Zobacz ile masz walki w karate a ile w bokise,kickboksei czy zapasach.

I kolesie ze sportow walk zawwsze wake kochaja i poto ciwcza. Ciwicza dla sportu a sport oznacza walke a w sztukach walk czesto sie trenuje dla samego treningu.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

No tak, jesli Ty taki uklad pochwalasz to brak mi slow. Rownie dobrze nalezy w telewizji puszczac jedynie etycznie poprawne filmy, zakazac brutalnych gier itp. przeciez na tym tez sie mlodziez wzoruje, czyz nie?

Taka jest brutalna rzeczywistość - teraz w życiu liczy się kasa. A ja wcale się z tym nie zgadzam i dla tego jestem za tym, żeby sztuka walki oznaczała nie tylko samą walkę...
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Taka jest brutalna rzeczywistość - teraz w życiu liczy się kasa. A ja wcale się z tym nie zgadzam i dla tego jestem za tym, żeby sztuka walki oznaczała nie tylko samą walkę...


Wiem, ze taka jest rzeczywistosc. Tak jednak bylo, jest i bedzie. Zawsze liczyla sie, liczy i bedzie liczyc kasa, sila i wladza. To jest wlasnie kapitalizm. Zmienic to chciano w komunizmie, socjalizmie, ale sami wiemy co z tego wyszlo. Ja wiem, ze to nie sprawiedliwe i smutne, ale tak juz jest w zyciu: "kop w d*** innych, albo sam bedziesz kopany". Moze to powiedzonko brzmi troche ostro, ale prosze mi za nie zaraz nie na wrzucac... :?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Zapraszam do nowego tematu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Powiem szczerze, ze nie oczekuje od trenera wychowania, filozofii, ani czegos w tym stylu. Oczekuje by mnie nauczyl dobrze walczyc i robil to w miare bezpiecznie (zdrowie), a to czy sam jest gdburem, pijakiem, lunatykiem, zydem, mankutem guzik mnie obchodzi, jesli nie narzuca mi swoich przekonan.


Popatrz na to z mojej strony. Mam dwóch synów, za pare lat (mam nadzieje) pójda na trening. I oczekuje, zeby facet który ich bedzie uczyl mial nie tylko swietna technike, ale i doskonala metodyke a przede wszystkim dobrze poukladane w glowie.
Nie chce by dzieciaki jako sposób rozwiązywania sporów przyjeli metodę "Jak Ci sie nie podoba to choc sprawimy Ci bęcki"
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Popatrz na to z mojej strony. Mam dwóch synów, za pare lat (mam nadzieje) pójda na trening. I oczekuje, zeby facet który ich bedzie uczyl mial nie tylko swietna technike, ale i doskonala metodyke a przede wszystkim dobrze poukladane w glowie.
Nie chce by dzieciaki jako sposób rozwiązywania sporów przyjeli metodę "Jak Ci sie nie podoba to choc sprawimy Ci bęcki"


Mysle, ze sam ich dobrze tego nauczysz. Wytlumaczysz do czego sluza sztuki walki, jaka daja przewage i jakie niosa zagrozenia. Oczywiscie rozumiem Twoje stanowisko, ale zauwaz, aby zyskac pewnosc, ze Twoi synowie nie naucza sie czegos "zlego" musialbys dobrze znac trenera, kolegow na treningach, a i kazdy moze sie jeszcze zmienic... na koniec dodam, ze szkodliwych wzorcow moga sie roznie dobrze nauczyc z telewizji czy szkoly... mysle, ze ciezko to kontrolowac, a najwiecej IMO mozesz zrobic sam jako Ojciec odpowiednio Ich wychowujac...
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
To jest totalna bzdura i dziwie sie, ze takie rzeczy wypiujesz. SzW maja uczyc WALKI,a reszty uczy rodzina, szkola, dom etc. Najlepsza podstawe etyczna daje moim zdaniem krav maga... palec w oczko itd.

Jak mamy ( my trenerzy ) wychowywać mlodych ludzi w duchu pewnych ideii

Być może - piszę bzdury, ale na stre lata ma się mniej ostre ząbki i bardziej uzywa się głowy niż kopnięć.

Cytat:
jeżeli czytają na forum tekstyw , gdzie "ekspert" od walki wręcz ( ze strachu nie przytoczę imienia ) jako glówny argument wytacza piąski i rąsie. Mnie to do pewnego momentu śmieszyło, teraz raczej zastanawia.



Nie wiem czy o tym strachu bylo na serio czy nie, ale wlasnie zblizasz sie do tego poziomu o ktorym pisalem w poprzednim poscie, zalosne. To, ze z Boruta ciezko zyc, malo kto go lubi itp. to fakt, ale jeszzce raz powtarzam jest dobrym trenerem i zawodnikiem.

Liczę na Twoją inteligencję . Nie jestem chłopcem do bicia, coś nie coś mówiąc ( pisząc ) potrafię. Nie neguję jego umiejętności ( piszę o B ), ale śmieszy mnie jego postępowanie.
Baton, ile Ty masz lat, tak a propo ?

  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Zdecydowanie zgadzam się - SZTUKI WALKI POWINNY TAKŻE WYCHOWYWAĆ - i każdy rodzic czy opiekun powinien sprawdzić, kto się zajmuję jego pociechą - trener oszołom czy także trener ale jednocześnie człowiek poukładany życiowo i psychicznie. NIestety ja swojego dzieciaka nie puściłbym na treningi z debilem, którego kondensacja mózgu znajduje się w bicepsie. A czytając wypowiedzi niektórych uczestników forum internetowych mam wrażenie, że należy ich jak najszybciej wyalienować i odebrać im możliwość nauki młodych ludzi bo nie daj boże staną się podobni do nich. Należy pamiętać, że dla młodego człowieka w wielu przypadkach trener to jest guru (słusznie czy też nie) i jego zdanie, zachowanie, sposób bycia jest przyjmowane jako standard współzależności społecznych. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej autorytetów więc korzystajmy umiejętnie z tych, które można wykorzystać w procesie wychowawczym młodego człowieka. Tak więc reasumując z całą pewnością wszyscy byliby zadowoleni jak:
1. trener co drugie słowo mówi k... to taki fajny przerywnik,
2. nie zwraca się inaczej do swoich podopiecznych jak ty ch...,
3. chwali się swoimi sukcesami alkocholowimi oraz narkotykowymi - tłumacząc, że nie jest to groźne spójźcie na mnie - mnie to nie zaszkodziło,
4. namawia nasze "do tej pory grzeczne dziecko" aby przy każdej okazji sprawdzało swoje umiejętności na ulicy najlepiej prowokując starcia,
5. stwierdza - do starszych nie należy mieć szacunku bo w ten sposób okazujesz swoją słabość (co dokładnie jest widoczne w wypowiedziach niektórych uczestników)
6. olej szkołę mnie się to na nic nie przydało - przede wszystkim musisz być twardy nie "miętki" itd. itp. - przykłady dalsze można mnożyć w nieskończość.
Oczywiście są to tylko (i mam nadzieję) przejaskrawione i nie personifikowane przykłady. Sam nie jestem święty ale z młodzieżą należy zachowywać granice.
Pozdrawiam
"ugrzeczniony" Ko-Jot
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
A najlepsze jest to, że takimi twardzielami jak napisałeś (Co ma wspólnego Q i macho? :) ) sa osoby mający wyraxne problemy z samymi sobą...

R.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"

Mysle, ze sam ich dobrze tego nauczysz. Wytlumaczysz do czego sluza sztuki walki, jaka daja przewage i jakie niosa zagrozenia. Oczywiscie rozumiem Twoje stanowisko, ale zauwaz, aby zyskac pewnosc, ze Twoi synowie nie naucza sie czegos "zlego" musialbys dobrze znac trenera, kolegow na treningach, a i kazdy moze sie jeszcze zmienic...

No własnie, jesli trener na publicznym forum zamieszcza zdjecia stosunków homoseksualnych albo bluzgi to ja juz go lepiej znac nie musze. To wystarczy, dziekuje, poszukam innego, moze gorszego technicznie, trudno. Nie musze go dobrze znac, na Vortalu jest paru instruktorów których posty przyjemnie poczytacz i na pewno moga Ci polecic kogos zaufania.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Sztuki walki maja uczyc walki a nie wychowyac.
A jesli jaks sztuka walki twierdzi inaczej to niech nie reklamuje sie przynajmniej jako dobry sytem walki ani skuteczny.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
[quote name="Sventevith"]Sztuki walki maja uczyc walki a nie wychowyac.

Sztuki Walki mają WYCHOWYWAĆ ucząc walczyć!!!
Dlatego nazywają się SZTUKAMI a nie sportami czy też walka wręcz...

A jesli jaks sztuka walki twierdzi inaczej to niech nie reklamuje sie przynajmniej jako dobry sytem walki ani skuteczny.

A tego to nie rozumiem... 8O :?:
(nie czepiam sie poprwności pod wzgledem języka polskiego tylko sensu)

Co ma wychowanie do skuteczności?
Sztam wychowywał, a nikt nie zarzuci polskim bokserom tamtych czasów braku skuteczności...

Ta dyskusja nie ma sensu...

Znikam z tego forum...

R.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Tak wlasnie dyskutowalem kilka postow wyzej nad roznca sport a sztuka walki.

Dobra to sport ma uczyc walki a sztuka wychowywac.

To czemu sie tak nikt nie reklamuje.

Np. "Nowa szkola stylu Pingwina wychowuje uczac walki"

a widze reklamy typu "Styl Pingwina,walka, samoobrona"
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cały ten wielki "kram"
Szatm uczac walki wychowywal, a nie wychowywal uczac walki to roznica.

Ktorej tutaj niek nie widzi.

Dlatego sa to Sztuki Walk a nie Sztuki Wychowywania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024