Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż na całe życie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

pytanie o "Boa" (czy sie okladziny slizgaja w lapce i czy blokada nie pusci)?


Blokada nie puści na pewno, a nóż trzyma się bardzo pewnie. jednak tekstura na G10 w wykonaniu Emerson'a daje na pewno większe tarcie nóż-ręka niż okładziny Boa. A już w ogóle nie ma porównania do wkładek z materiału "Wing-Walk" stosowanego przez Masters Of Defense w nożach z serii CQD Dieter'a... to jest coś a'la papier ścierny!

Dołączona grafika
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Wielkie dzieki Piter. A co do M.O.D.'ow to one sa sakramencko drogie :evil:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Może odpowiedzią na idealny nóż będzie MASTERS OF DEFENSE MILITARY ISSUE CQD. Seria limitowana do 2000 sztuk.

1. ostrze 3,75 cala, obusieczne, clip point :?: ,
2. ostrze częściowo ząbkowane,
3. ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa,
4. kolec do wybijania okien,
5. sposób noszenia: pochwa TekLok z kydeksu, pokrowiec z nylonu lub też klip do paska,
6. wsparcie dla kciuka,
7. coś jakby posiadał gardę.

Tylko nigdzie nie doczytałem, czy to jest automat, czy manual??????
Cena w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :350$.
Prezentuję zdjęcie:

Dołączona grafika

Czekam na wypowiedź Seikena na temat: "perfect practical - tactical knive". Do walki i do chleba... może MOD Military Issue CQD???
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

Tylko nigdzie nie doczytałem, czy to jest automat, czy manual??????


Tu jest link do opisu tego noza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i z tego wynika ze w wersji "cywilnej" to manual a w wersji dla slozb mundurowych double action (auto i manual) ale i tak lepiej poczytac bo moge sie mylic.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Lordzie; nie sadze zeby ten nozyk bul tym czego szukasz (why) juz mowie....od wersji standardowej D/A rozni sie glownie CENA :!: :!: :!:
inne roznice:
-dwustronne ostrze (a to w przypadku noza codziennego uzytku nie jest raczej +)
- brak jakichkolwiek oznaczen producenta (w zalozeniu ma to uniemozliwic wrogowi, po ewentualnym zdobyciu noza, kraju (miejsca) jego produkcji - co uwazam za calkowita bzdure

....i...to juz raczej koniec roznic....choc moze o czyms zapomnialem...pamietaj...tutaj placisz glownie za to, ze jest to nozyk limitowany....zalezy ci na tym?
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
w poprzednim poscie polknalem slowo......chodzilo o to ze brak oznaczen ma uniemozliwic wrogowi okreslenie kraju w ktorym noz zostal wyprodukowany.....
spuud
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Lord ,
CQD jest jednym z moich ulubionych , choc nie od poczatku , dopiero jak mialem przyjemnosc poznac Duane i porozmawiac o produkcie w szczegolach , zostalem przekonanny.
Jednak nie miesci on sie w twoich granicach :
- cena
- mial byc maly , CQD , a juz rekojesc sa na pewno nie male
- mial byc do wszystkiego , sposob szlifu do wyklucza , porownaj do Sebenzy , tam sie zaczyna prawie od grzebietu i wyglada jak "flat grind" , w CQD zaczyna sie od srodka a jest to noz trzoszeczke grubszy.

JAka moja propozycja , no oczywiscie trzymajac sie w twoich granicach cenowych .......Microtech SOCOM ( niestey nie ma juz ELITE) , jak chesz byc bardziej subtelny to w wersji mniejszej , no i clip point oczywiscie.
Jak mowia "you cant go wrong" z ta firma , nie wierzysz to spytaj sie Pitera.
Fotek nie ma , bo mnie "imagine station" wkur... , i czekam na FTP Fiodora.

PS.
Ostrze z tylu , wedlug Duane sluzy do rozcinania , plastikowych paskow , zastepujacych kajdanki na kontynecie ( do pasow raczej sie nie nadaje , probowalem) .
Spuud wersja militarna nie jest "dual" ale ma przycisk do blokady "plung lock" ( tak a propo jest jeszcze jedno zabezpieczenie przed "zlozeniem:)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

Jaka moja propozycja , no oczywiscie trzymajac sie w twoich granicach cenowych .......Microtech SOCOM ( niestey nie ma juz ELITE) , jak chesz byc bardziej subtelny to w wersji mniejszej , no i clip point oczywiscie.
Jak mowia "you cant go wrong" z ta firma , nie wierzysz to spytaj sie Pitera.


Well.... oczywiście... you cant go wrong with Microtech :) :) :)

Tutaj kilka SOCOM'ów w różnych konfiguracjach:
Dołączona grafika

A poniżej Microtech Amphibian S/A AUTO, który jest godnym następcą SOCOM'a w linii firmy Microtech. Szerokie ostrze "recurve" i wysoki szlif oszaczają wspaniałe cięcie. Rękojeść ze stopu 6061 T-6 AL, wkładki z kratonu, wykończenie borone carbide. Stal 154CM o grubości na grzbiecie 0.148" też taki chcę 8)
Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Wlasnie Piter masz Amphibian ?, prototyp byl nie do wyjecia, ale produkowany tak przerobili ze sie zastanawiam .
Napisz cos wiecej.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

Wlasnie Piter masz Amphibian ?, prototyp byl nie do wyjecia, ale produkowany tak przerobili ze sie zastanawiam .
Napisz cos wiecej.


Miałem przez czas jakiś (krótki), ale nieco go rozpoznałem. Przede wszsytkim nie ma "łezki" do otwierania znanej z wersji manual, która, no cóż... nieco go szpeciła IMHO. Ale wersja AUTO jest piękna. Rękojeść wygodna, o anatomicznym kształcie. Dzięki wkładkom z kratonu + żłobienia na grzbiecie i pod kciukiem nie ślizga się ręka. Lekko zaznaczona garda pozwala na użycie pełnej siły przy pchnięciu Amphibianem. Na końcu rękojeści jest rolka do przeciągnięcia linki. Klinga wykonana dokładnie ze stali 14-4CrMo, będącej w zasadzie "wariacją na temat 154CM" tyle, że firmy metalurgicznej Lantrobe Lab's a nie Cruciable. Mimo grubej stali ostrze ma wysoki, wklęsły profil poprzeczny a'la Sebenza (choć to jednak nie to samo), a więc wszelkie zadania użytkowe nie stanowią problemu. Sama klinga wykończona jest w procesie stonewash i pokryta powłoką Borone Carbide, przez którą widać marmurkową powierzchnię stali... coś pięknego! Oznaczenia na klindze grawerowane laserem. Mocna sprężyna szybko wyrzuca ostrze także trzeba uważać przy otwieraniu! Blokada idealna, wykonanie ogólnie na najwyższym poziomie. To po prostu potężny automat z górnej półki. To nóż dla profesjonalisty w mundurze lub też EDC dla twardego faceta, który nie obawia się o reakcję swoich współpracowników w firmie gdy otworzy swój "scyzoryk"... a w zasadzie nie tyle współpracowników, co podwładnych zważywszy na cenę takich zabawek. Na koniec jeszcze dwie fotki z tych, które strzeliłem Amphibianowi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Tiaaa .. poczytalem sobie dokladniej posty Seikena .... i Sebenza odeszla w sina dal .. 325$ ... malzonka chyba by mnie przerobila na kotleciki dla naszego pieska przy pomocy mojego nowo zakupionego (ahh pewnie juz w poniedzialek przyjdzie :) ) Spyderco Navigatora ... :cry: Szkoda .. tak ladnie wyglada.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

Tiaaa .. poczytalem sobie dokladniej posty Seikena .... i Sebenza odeszla w sina dal .. 325$ ...


To w podstawowej wersji, bez transportu, ubezpieczenia, cła, VAT'u i podobnych... z resztą 325$ to i tak niezła cena. Zwykle jest w okolicach 345$ :turn-l: ale przecież są wspaniałe noże za znacznie mniejsze pieniążki! Szczególnie ciekawa jest oferta Benchmade'a. Bardzo wysoka jakość, a ceny znacznie niższe. Może ARES lub McHenry & Williams...
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Piękna wystawa panowie :) Niestety można dojść do dość smutnych wniosków nazwijmy to cenowych :cry: Spora część tych ślicznotek jest nie na moją kieszeń...
Ile kosztuje Amphibian? Obawiam się, że to pytanie retoryczne ale trudno - bardzo mi sie spodobał :multi:

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.

Ile kosztuje Amphibian? Obawiam się, że to pytanie retoryczne ale trudno - bardzo mi sie spodobał



Microtech sugeruje SRP=$315 za wersję AUTO w wykończeniu Borone Carbide :oops:
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
PiterM napisał

Microtech sugeruje SRP=$315 za wersję AUTO w wykończeniu Borone Carbide


wiesz co ci powiem? Po prostu zajebista sugestia. Bo moja jest zgoła nieparlamentarna
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Za 230$ już można wyrwać. Poleprzyłem, co???? :) :) :) I tak kupa kasy...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Aktualnie i tak w większości poważnych miejsc jak TAD Gear już są wysprzedane Amphibiany Auto. To taki swoisty marketing Microtecha :) Zrobić nie za dużo doskonałego towaru i przywalić cenę jak się patrzy... a i tak w USA samo się sprzedaje.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Seiken.......w ktoryms z postow napisales, ze prototyp Amphibian-a roznil sie znacznie od wersji produkcyjnej.....czy mozesz zapodac jakies szczegoly?
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Jam nie Seiken, ale oto wersja proto :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na całe życie.
Tys nie Saiken....hmm..hmmm jakos to przezyjemy :) :) .......a tak powaznie....to nie ma najmniejszego znaczenia.......on wywolal temat a ty dokonczyles.............ale musze przyznac...ze mi chyba bardziej podoba sie jednak wersja produkowana... :) ........heh ja mowia nasi sasiedzi zza Buga..."Na wkus i cwiet tawariszcza niet"...
spuud pozdrawia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024