Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się stało z Modern JIU JITSU?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

No właśnie, nagele ich się porobiło...

Jak to miło, ze naród taki uzdolniony... :?
R.


Nie nie nagle - przypatrz sie blizszym organizacjom gdzie ludzie maja po kilka stopni w roznych stylach. Oni cwicza jedno i jeden program szlifuja nie skacza w zaleznosci od wiatru po roznych stylach.

Organizacja od Romana istnieje wiele lat a ze robi to co robi profesjonalnie to co niektorzy maja o to do niego zal.
Maja profesjonalne programy na ksiazkach i kasetach i tego sie trzymaja.
Maja ustalony program i jego przestrzegaja i jedno trzeba przyznac Roman za nic stopni im nie nadaje i wedlug swojego programu napewno na nie wiekszosc zasluguje.
Zobacz Zielona Gore i ich organizacje a dopiero zobaczysz ile tam jest osob to tu jest malutko.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
Nie napiszę nic więcej, wiem swoje- na podstawie wiarygodnych relacji...

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Nie napiszę nic więcej, wiem swoje- na podstawie wiarygodnych relacji...

R.


Nikt Cie nie zmusza do zmiany swoich opinii.
Masz oczy to obserwuj a zobaczysz wiele ;)
Mysl sam i obserwuj a nie sluchaj opinii - ale wnioski wyciagaj sam.

Pozdrawiam
Marcin

Ps. Mie tez nie sluchaj :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
Słucham wszystkich i wyciągam wnioski...
:)


Lubię się uczyć...

R.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
Po obejrzeniu tej stronki zdębiałem. Ilość danów w tej organizacji jest zadziwiająca. Mistrz na mistrzu, jak oni się tam mieszczą? 8O
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Po obejrzeniu tej stronki zdębiałem. Ilość danów w tej organizacji jest zadziwiająca. Mistrz na mistrzu, jak oni się tam mieszczą? 8O


Swego czasu byla to jedna z prezniej dzialajacych organizacji. Zrzeszala naprawde duzo osob. Do tego jeszcze dochodzily szkoly detektywistyczne pod federacja ktore dodatkowo pracowaly na jej rozwoj. Potrafili zadbac rowniez o sponsorow i jako ze to robili profesjonalnie organizacja sie rozwijala.
Co do stopni mistrzoswskich - zawsze stopnie nalezy traktowac z przymrozeniem oka ;)

Stopniowanie maja 10 stopni uczniowskich i dziesiec mistrzowskich a wiec nie maja tak jak niektorzy dla ktorych sie stopnie podobno nie licza - np. 6 uczniowskich i 10 mistrzowskich ;) - wlasnie ciekawe dlaczego najczesciej w SzW stopni mistrzowskich (czy tez instruktorskich) jest wiecej

W glogowie jest
10 kyu - 30godzin
9 - 50 g
8 - 50 g
7 - 50
6 - 50
5 - 50
4 - 50
3 - 50
2 - 140
1 - 140

po 5 latach treningow mozna spokojnie zdac systematycznie cwiczac na 1 dan potem co 2 - 3 lata stopnie wyzsze dlatego po 10 latach np mozna spokojnie miec 3 dana

To jest robione systemem zachodnim - na zachodzie tak jest ze w wieku mniej wiecej 40-45 lat kiedy czlowiek jest jeszcze silny i sprawny ma sie okolo 8 dana
Dlatego majac sporo osob ktore cwiczyly np powyzej 5 lat - a jesli sa sekcje dobrze prowadzone to osoby tak szybko nie odchodza mozna miec spokojnie tyle posiadaczy Danow
Nie mamy tu do czynienia z malym klubem a z organizacja ktora zrzeszala bardzo duzo klubow z cwiczacymi tak ze w porownaniu np z kilku tysiacami cwiczacych nie jest to duzo.

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

10 kyu - 30godzin
9 - 50 g
8 - 50 g
7 - 50
6 - 50
5 - 50
4 - 50
3 - 50
2 - 140
1 - 140


Dla mie to jest śmieszne
Tak jak u mnie skala zaczyna się od 7 kyu i niektórzy ćwicząc dwa lata nie mają jeszcze tego stopnia, a ćwiczą 5 razy w tygodniu...


Typowa komercja nastawiona na zarabianie na egzaminach...

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Dla mie to jest śmieszne
Tak jak u mnie skala zaczyna się od 7 kyu i niektórzy ćwicząc dwa lata nie mają jeszcze tego stopnia, a ćwiczą 5 razy w tygodniu...


Typowa komercja nastawiona na zarabianie na egzaminach...

R.


Zgadzam sie - przeciez pisalem ze to jest profesjonalnie robione ale zarazem komercyjnie.
Po prostu robione jest w stylu zachodnim - jednakowe stroje, naszywki, znaczki inne gadzety - ale zarazem robione tez jest na niezlym poziomie.
I ludzie sa zadowoleni z tego i nie narzekaja - przynajmniej organizacje stac aby zasponsorowac cos potem dla cwiczacych.
A jak organizowali zawody dla Zwiazku to Zwiazek im nawet sedziow nie przyslal odpowiedniej ilosci bo to juz dla sedziow daleko bo nie na swoim terenie.
Ich jakos stac dzieki temu na wysylanie komunikatow o imprezach itp a nie braniu pieniedzy od panstwa aby kilku dzialaczy moglo pojechac za pieniadze podatnikow na zawody zagraniczne z 1 czy dwoma zawodnikami ;)
I to wlasnie jest roznica miedzy dzialaniem profesjonalnym a dbaniem o wlasne tylki.

A ze ludzie od Ciebie nie zdaja tak szybko no coz stopnie tak jak zaznaczalem sa tylko rzecza wzgledna w danej organizacji.
Ale jak uwazasz ze maja niski poziom zawsze mozesz wystawic swojego Mistrza Polski na ich zawody aby im sprawil becki organizuja najczesciej otwarte zawody ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Po prostu robione jest w stylu zachodnim - jednakowe stroje, naszywki, znaczki inne gadzety - ale zarazem robione tez jest na niezlym poziomie.
I ludzie sa zadowoleni z tego i nie narzekaja - przynajmniej organizacje stac aby zasponsorowac cos potem dla cwiczacych.(...)


Ja tez mam koszulki, znaczki, nawet własny wzór gi...
To popieram- marketing wszystkim będzie robił dobrze- pod warunkiem, że będzie etyczny- a takie nie jest nadawanie stopni za inne cechy niz etyka i wiedza...

Ich jakos stac dzieki temu na wysylanie komunikatow o imprezach itp (...)


Wiesz Marcin, ja wydaje gazetke klubową, zreszta pierwszą wersję kiedyś sam czytałeś- teraz wychodzi ona w około 300 egzemplarzy i po całej Polsce jest rozsyłana do zaprzyjaźnionych klubów i robie to z zasobów klubowych


(...)
Ale jak uwazasz ze maja niski poziom zawsze mozesz wystawic swojego Mistrza Polski na ich zawody aby im sprawil becki organizuja najczesciej otwarte zawody ;)


Jakby to były zawody wg. zasad jakie sa na mojej stronie to na pewno byłby w czołówce on i kiku innych ode mnie... :twisted:

Jak sadzisz dlaczego mimi, że jestem członkiem PZ Ju-JItsu nie interesuje mnie fighting wg. tych zasad?
To jest wypaczenie i nie ma nic wspólnego ze Sztukami Walki...


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Ja tez mam koszulki, znaczki, nawet własny wzór gi...
To popieram- marketing wszystkim będzie robił dobrze- pod warunkiem, że będzie etyczny- a takie nie jest nadawanie stopni za inne cechy niz etyka i wiedza...


Ile znasz osobiscie osob z MFMJJ ??? aby posadzac ich o to ze nieetycznie postepuja i niezasluzenie nadaja stopnie - a w blizszym rejonie tego nie widzisz ? ? czy nie chcesz widziec ???

Wiesz Marcin, ja wydaje gazetke klubową, zreszta pierwszą wersję kiedyś sam czytałeś- teraz wychodzi ona w około 300 egzemplarzy i po całej Polsce jest rozsyłana do zaprzyjaźnionych klubów i robie to z zasobów klubowych


A wiesz co to jest te 300 sztuk odbitek laserowych podlug materialow MFMJJ wydanych profesjonalnie ??? - wiec nie spierajmy sie o szczegoly


Jakby to były zawody wg. zasad jakie sa na mojej stronie to na pewno byłby w czołówce on i kiku innych ode mnie... :twisted:


Opowiem historie ktora obserwowalem jakis czas temu.
Pewien Wielki Mistrz pojechal ze swoimi utytulowanymi zawodnikami (w koncu medalisci na zawodach ogolnopolskich i miedzynarodowych nawet) na OTK PZJJ-tu jak obserwowalem jego mine w czasie walk jego zawodnikow to nie wiedzialem czy smiac sie czy plakac ;)
Od tego czasu Mistrz nie wystawia zawodnikow na OTK woli zdobywac medale na turniejach miedzynarodowych w koncu zapewne na OTK jego ludzie dostali becki bo im przepisy nie pasowaly.
A zal mi bylo jego zawodnikow ktorzy nie wiedzieli dlaczego przegrali na zwyklym malym turnieju kiedy gdzie indziej byli zwyciezcami.

A mozna wiedziec ile osob startowalo z ilu klubow na tych zawodach ? - ciekawe czy mam dobre dane ?

Jak sadzisz dlaczego mimi, że jestem członkiem PZ Ju-JItsu nie interesuje mnie fighting wg. tych zasad?
To jest wypaczenie i nie ma nic wspólnego ze Sztukami Walki...


Ale mimo wszystko ze przepisy sa kiepskie zawsze dobrze byc z wiatrem co ?
Jesli jeszcze nie zrozumiales to zrozumiesz kiedys ze jestes przy zwiazku bo obecny zarzad musi miec troche nowych zwolennikow na nowe wybory ;) ) a zawsze najswiezszy nabytek jest najbardziej lojalny jak mowi stare przyslowie pszczol ;)
A jak cos bedziesz chcial zrobic dobrego dla jj to i tak wszyscy sie na ciebie wypna ;)

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Ile znasz osobiscie osob z MFMJJ ???


Wystarczy mi TA jedna!



(...)
ludzie dostali becki bo im przepisy nie pasowaly.


Zupełnie się nie dziwię.
Jeśli jestes przygotowywany do realu to przepisy o takich ograniczeniach nie pozwola zastosować na 30% ćwiczonych technik...

A mozna wiedziec ile osob startowalo z ilu klubow na tych zawodach ? - ciekawe czy mam dobre dane ?

A wiesz, że właściwie to nie wiem (ludzi około 100- trochę ponad, ale ile klubów to Ci nie powiem)...
Wiem, że cały Śląsk, Gdańsk, W-wa- dwa kluby, my i miejscowe Kung-Fu...
Najlepiej Ci udzieli informacji Krzysiek Kiełkowski...

Ale mimo wszystko ze przepisy sa kiepskie zawsze dobrze byc z wiatrem co ?


Zastanawiam się, czy nie przemyślałeś czy też zrobiłeś to celowo?
Jeśli celowo to przesadziłeś...

Zgodnie z POLSKIM PRAWEM jedyna organizacją, która może prowadzić rywalizacje sportową w Ju-JItsu jest PZJJ- już to pisałem...
Wszelkie inne organizacje są zależne od tej organizacji...

Jesli jeszcze nie zrozumiales to zrozumiesz kiedys ze jestes przy zwiazku bo obecny zarzad musi miec troche nowych zwolennikow na nowe wybory ;) ) a zawsze najswiezszy nabytek jest najbardziej lojalny jak mowi stare przyslowie pszczol ;)


U mnie lojalność opiera się na szacunku a nie przynależnośći do LEGALNEJ organizacji...

A jak cos bedziesz chcial zrobic dobrego dla jj to i tak wszyscy sie na ciebie wypna ;)


Dlatego liczę ZAWSZE tylko i wyłącznie na siebie...

R.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
Stopnie za wysługę godzin. Dobre. Czyli teoretycznie, nawet kompletny nieudacznik który się zaweźmie i będzie przez lata płacił dostanie wymarzony danik, lub dwa. Super. Czyli typowa szkółka dla ćwiczących "dla stopnia". poklon
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
A czy ta dyskusja ma sens?

Napisz coś lepiej o tym nowym Związku JJ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Wystarczy mi TA jedna!


Jedna osoba nawet gdy to jest ta najwazniejsze nie daje prawa do wysuwania opinni o calej organizacji.


Zupełnie się nie dziwię.
Jeśli jestes przygotowywany do realu to przepisy o takich ograniczeniach nie pozwola zastosować na 30% ćwiczonych technik...


Nie ma czegos takiego jak realna walka jest tylko sport o roznych przepisach na mniej lub wiecej zezwalajacych. Dobry zawodnik bedzie dobrym wedlug roznych przepisow - nie mowie najlepszy ale dobry. Wiadomo zawsze ci walczacy pod przepisy go wycyckaja. Ale poziom wiedzy zawodnika nawet jesli przegra jest od razu widoczny.
Przepisy to w wiekszosci wymowka.
Chcac byc dobrym trzeba starowac wedlug roznych przepisow nawet tych ktorych sie nie akceptuje.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Jedna osoba nawet gdy to jest ta najwazniejsze nie daje prawa do wysuwania opinni o calej organizacji.



Może to i generalizacja, ale dla mnie jest oczywistym, że jak się nieetyczne zachowania toleruje to tak jakby sie je popierało...

Zostawmy ten temat bo i tak bez podania faktów nic z tego nie wynika, a jak podam fakty to łatwo bedzie można zidentyfikowac osobę... więc faktów nie podam...


Nie ma czegos takiego jak realna walka jest tylko sport o roznych przepisach na mniej lub wiecej zezwalajacych.

8O
Ju-Jitsu zawsze było systemem walki realnej... zawsze aż do obecnych czasów...

Dobry zawodnik bedzie dobrym wedlug roznych przepisow - nie mowie najlepszy ale dobry.
(...)
Przepisy to w wiekszosci wymowka.
Chcac byc dobrym trzeba starowac wedlug roznych przepisow nawet tych ktorych sie nie akceptuje.


Sport to tylko jeden ze środków treningowych...
:twisted:

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

A czy ta dyskusja ma sens?

Napisz coś lepiej o tym nowym Związku JJ...


Fakt ze nie ma :) - ale nabija sie ilosc postow :) strategia Moderatora :)

Nie jestem przy nowym Zwiazku ( dzialaja ta Janek, Mirek i kilka innych osob zrzesza kilka klubow glownie z Mazowsza ale nie tylko) chociaz dzieciak od nas ostatnio na ich zawodach zloto zdobyl (byly otwarte zawody)
Dlatego nie chce sie wypowiadac jak to dziala i jak bedzie dzialalo to sie okaze. My robimy swoje i karawana idzie dalej ;)
Jest UKS Mirka przy PZJJ i jak ktos ma starowac to przez jego klub startuje ale moze zlozy sie tez oddzielnie akces do PZJJ aby gdzies tam sobie byc - ale juz nigdzy wiecej w dzialalnosc dla Zwiazku zbyd duzo straconego czasu i pieniedzy na podroze dla jalowych dyskusji nic nie wnoszacych.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Stopnie za wysługę godzin. Dobre. Czyli teoretycznie, nawet kompletny nieudacznik który się zaweźmie i będzie przez lata płacił dostanie wymarzony danik, lub dwa. Super. Czyli typowa szkółka dla ćwiczących "dla stopnia". poklon


Nie sa normalnie egzaminy i za darmo sie stopnia nie dostaje wiedza odpowiednia trzeba sie wykazac - a akurat u nich nie jest tak latwo ten stopien zdobyc.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?
:)

Jakie mają przepisy walk?
Czy duo system takie samojak w PZJJ, czy też może zbliżone do Song Luyen w Viet?

R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Ju-Jitsu zawsze było systemem walki realnej... zawsze aż do obecnych czasów...


Zgadza sie ale co niektorzy twierdzac ze robia walke realna tez zamieniaja to w sport :)



Sport to tylko jeden ze środków treningowych...
:twisted:


O i tu nareszcie zgodze sie calkowicie :) :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się stało z Modern JIU JITSU?

Ju-Jitsu zawsze było systemem walki realnej... zawsze aż do obecnych czasów...


Zgadza sie ale co niektorzy twierdzac ze robia walke realna tez zamieniaja to w sport :)



Sport to tylko jeden ze środków treningowych...
:twisted:


O i tu nareszcie zgodze sie calkowicie :) :)


Czasami jest to gimnastyka... :oops:


R.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

9 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024