Skocz do zawartości


Zdjęcie

Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

111pilsudski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:(Z)Dolny Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.
Potrafi ktoś wyjaśnić, jaki ma wpływ honorowe krwiodawstwo, na rozwój muskulatury. Pomińmy możliwości zarażenia jakimiś chorobami itp. Mimo, że krew najczęściej kojarzy się nam ze śmiercią, paradoksalnie jest życiem. Tak więc, może ktoś potrafi profesionalnie wytłumaczyć, wpływ, a dokładnie odpływ tych paru litrów krwi z organizmu w ciągu roku, na powodzenie w kulturystyce.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.
Moim zdaniem to nie ma żadnego związku :lol: Poza tym pobrana krew bardzo szybko jest zastępowana nową.
Skąd takie założenie? :)
  • 0

111pilsudski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:(Z)Dolny Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.

Moim zdaniem to nie ma żadnego związku :lol: Poza tym pobrana krew bardzo szybko jest zastępowana nową.
Skąd takie założenie? :)


No właśnie zastępowana, czyli musi zostać wytworzona. A jak nietrudno się domyślić nie składa się z samej wody. Nie wiem dokładnie jakie substancje są potrzebne do zsyntetyzowania krwi, ale powstaje ona z pewnością na drodze wielu przemian, tak więc niezbędne są substancje, które zamiast syntezy krwi, mogłyby zostać użyte do przemian zachodzących w nadbudowie masy mięśniowej. Do tego jeszcze logiczne jest, że jak uzyskujesz masy mięśniowej, organizm musi zwiększyć ilość krwi, a Ty ją oddajesz dla kogo innego.
  • 0

marcin9732
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.
Żeby organizm wytworzył krew potrzeba sporo energii. Nie na darmo przecież po oddaniu krwi dostaje się czekolady...
  • 0
Ćwiczenia powinny stać się częścią długoterminowego programu poprawy zdrowia.Regularne uprawianie sportu rok w rok-oto co się naprawdę liczy. Krótkotrwałe ćwiczenie daje krótkotrwałe efekty.

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.
Pamietam jak oddawałem krew do banania 2 strzykawy to potem jakos tak ze 4 dni spac mi sie chcialo caly czas i bylo mi duszno.


A co spekulacji pilsudzkiego to krew jeszcze transportuje tlen,subst.odrzywcze i zuzyty syf z komurek :lol: wiec po oddaniu krwi zanim organizm dorobi czerwonych cialek to troche ma pod gorke .
  • 0

 

 


111pilsudski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:(Z)Dolny Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe krwiodawstwo a kulturystyka.

Pamietam jak oddawałem krew do banania 2 strzykawy to potem jakos tak ze 4 dni spac mi sie chcialo caly czas i bylo mi duszno.


Jak robiłem badania do szkoły oficerskiej, to powtarzałem krew(bo miałem bilirubiny za dużo)4 razy w ciągu niecałego miesiąca i za każdym razem, po 2 strzykawki. Podobno jak ktoś jest honorowym krwiodawcą, to musi upuszczać sobie krwi cały czas, bo organizm przyzwyczaja się do nadrabiania oddanej ilości.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024