Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gra na instrumentach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
:balisong3: nie nie nie... nie umiesz grac na bale. Ja nie umiem, twoj trener nie umie. Umie to mestre Acordeon :) i pewnie jeszcze by sie znalazlo kilku...

My jestesmy pelzajacymi robaczkami, ktore dopiero zaczynaja brzdekac i czasem udaje im sie wydobywac odpowiednie dzwieki 8O

pozdro
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Skoro tak na to patrzysz to: jedynie papież potrafi się modlić, Korzeniowski chodzić... Co ty??? Bez przesadyzmowywania (przesadyzmu). 8)
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
tak na to patrze, bo w ciagu 2 lat (tyle istnieje wasza grupa tak? tyle tez cwicze) nie mozesz sie nauczyc jednoczesnie grac capo, grac na berimbale i grac na atabaku. 2 lata to jest STRASZNIE MALO. My sobie na razie brzdakamy na bauach i uderzamy lapkami w bembenki (chyba ze ktos wczesniej sie uczyl) i fikamy koziolki dopiero zaczynajac rozumiec o co naprawde chodzi w capoeirze. Ja sie po prostu staram byc bardzo ostrozny w mowieniu "Umiem grac na berimbale, umiem grac capoeire, umiem zrobic meia lua de frente", bo wiem ze jeszcze mi daleko do idealu. Za kazdym razem jak puszczam sobie jakies fajne tocas de berimbau to miekne.

Salvadorze. a propo czasu, odwagi, umiejetnosci i takich tam - czy nie uwazasz ze pol roku trenowania capo to nieco malo na to zeby uczyc? chyba ze zle zrozumialem i trenowales dluzej zanim zaczales?

pozdrawiam
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Eeee tam... ja cwicze od roku i sie nauczylem na berimbale, pandeiro (ostatnio zalapalem sambe!) i atabaku. :lol: Who's the man! Who's the man! 8)
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
:evil: :bad-words: Całego życia Ci nie starczy na to żeby poznać jakąkolwiek sztukę walki,ale przecież nie o to chodzi.Dlaczego się tak czepiasz,jeśli ktoś pisze że umie grac jakiś rytm to znaczy że się nauczył i umie.Co z tego że Mestre Acordeon gra pięknie,ja gram też pięknie na miarę siebie,robię meia lua de frente na miarę siebie,gram i pojmuję capoeirę na tyle ile jestem teraz w stanie pojąć,kiedyś pewnie będę umiał więcej i będę miał większy bagaż doświadczeń.Moim ideałem są ludzie którzy nie poddają się i dążą wciąż do wyznaczonych celów w życiu,osiągają szczyty.Nie jakiś tam Mestre Acordeon,bo on potrafi grać,a ja nie.To co robię, robię dla siebie przede wszystkim,nie dla kogoś i nie po to żebyś pisał,nie umiesz grać,twój trener nie umie itp.
A propos Twojego pytania,tak trenowałem o wiele dłużej zanim zacząłem trenować capoeirę,byłem instruktorem karate tradycyjnego,obecnie studiuję Awf na 3 roku,mam zamiar pisać pracę magisterską o capoeira.
Zajęcia w naszej grupie prowadzę już od dwóch lat,capoeire trenuje prawie 3,pewnie to niewiele,ale dzięki uprzejmości Adama Faby,a w gruncie rzeczy Profesora Nelshino z Berlina mogę prowadzić zajęcia we Wrocławiu opierając się na tradycyjnej brazylijskiej szkole Mestre Bimby mieszczącej się w Salwadorze w stanie Bahia(Associacao de Capoeira Mestre Bimba Mestre Vermelho 27)w której to zajęcia prowadzi Mestre Bamba(uczeń Bimby),z którym mieliśmy okazję ćwiczyć podczas tegorocznego batizado w Katowicach.

Miłego fikania koziołków :D
Muito Axe ! :D
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
wy tu książkach ale oprócz książek istnieją przecierz filmy instruktarzowe prawda ? osobiscie nie za bardzo lubie berimał ( sorka za zpolszczenie ) wiec w kwesti nutowania sie nie wypowiem


8O
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
do salvadora i euroslava :

z racji tego że z Tdi już miałem przyjemność rozmowiem pragne coś sprostować

Tdi traktuje sprawe tak tylko meste i supermestre potrafią grać reszta nie umie nic jest zerem i to co robi jest bezsensu do kitu
w moim przekonaniu umiem mówić po polsku ale pan miodek nie jestem i co mam twierdzić że nie znam polskiego ???? itd

euroslav nie napisał " jestem bosem wymiatam jak mestre " odnosze wrażenie że Tdi wziął sobie na serio słowa hip-hopu "jest bogiem tylko wyobraź to sobie.... "

wybaczcie no ale trudno mi zrozumieć kogoś kto uważa że umieć znaczy być mistrzem , nie wszyscy rodzą sie z talentem we wszystkim

do Mr_root You
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach

Zajęcia w naszej grupie prowadzę już od dwóch lat,capoeire trenuje prawie 3,pewnie to niewiele,ale dzięki uprzejmości Adama Faby,a w gruncie rzeczy Profesora Nelshino z Berlina mogę prowadzić zajęcia we Wrocławiu opierając się na tradycyjnej brazylijskiej szkole Mestre Bimby mieszczącej się w Salwadorze w stanie Bahia(Associacao de Capoeira Mestre Bimba Mestre Vermelho 27)w której to zajęcia prowadzi Mestre Bamba(uczeń Bimby),z którym mieliśmy okazję ćwiczyć podczas tegorocznego batizado w Katowicach.

Miłego fikania koziołków :D
Muito Axe ! :D


ale 2 lata temu to chyba jeszcze brasileira capoeira - aguia branca nie byla stowarzyszona z ass.de capoeira m.bimba??? (z tego co pamietam)
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Ja czesto mowie: "Najlepiej co mi wychodzi w Capoeira to gra na instrumentach" :) :)
Wiadomo ze nie umiem grac tak jak Accordeon czy inni super mestres. Ale tak samo jest z innymi instrumentami. Mozesz powiedziec "Umiem grac na fortepianie" ale Chopinem albo Pendereckim nie bedziesz.
Umiem grac wszystkie podstawowe rytmy (lacznie z juna, dwoma roznymi sambami itp.) ale np. takich przejsc jak chociazby moj intructor Monitor Coxinha nie zrobie puki co... ale dluuuga droga przede mna :P
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
tak gadacie o tym berimbau i gadacie a powiedzcie mi gdzie takie cudo mozna dostac w Polsce i czy wogule mozna :) )
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Problemu z dostaniem większego nie ma. Najwyżej z kasą. Na każdych warszatach (na tych co byłem przynajmniej) jeśli nie na miejscu to można było sobie załatwić biorąc kontakt i zamawiając. Oryginalny berimbau to wydatek rzędu stu kilkudziesięciu złotych, najtańszy widziałem za 40 euro(wtedy 126 złotych) , aż do 190 złotych. Na początek jak nie masz tyle kasy to możesz sobie wykombinować, samemu zrobić. Jak chcesz to mogę Ci napisać jak, dać parę wskazówek. Nasza grupa utrzymuje kontakt z grupami, które mogą załatwić (oryginalny), są pośrednikami. Np. grupa Nelsinha z Berlina, ma na stanie berimbały, nie musi sprowadzać z Brazylii czy z kądś.
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Do Jakuba:

Chyba tak,ale dokładnie nie wiem,a dlaczego pytasz ?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
staram sie zrozumiec jak funkcjonuje wasza grupa.
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Gralem na kilku berimbauach wlasnej roboty, bambusowych i jakis innych dziwnych. Brzmia bardzo kiepsko. Np. w bambusowym kij caly czas rezonowal nadajac mu takie brzydkie bzyczace brzmienie. Znowu w innym przypadku kij byl zbyt gietki co nie pozwalalo napiac struny wystarczajaco mocno i np. media brzmiala jak gunga + bzyczenie.
Moim zdaniem lepiej poczekac i uzbierac wiecej kasy aby kupic sobie instrument lepszej jakosci.
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
trudno jest sie nauczyc grac na berimbau? cie chodzi mi tu o gre jak jakis mestre :) :) ale tak normalnie z by np przy hoda spokjnie grac
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach

trudno jest sie nauczyc grac na berimbau? cie chodzi mi tu o gre jak jakis mestre :) :) ale tak normalnie z by np przy hoda spokjnie grac

nie... ale jednak troche pocwiczyc trzeba, no i troche wyrobic nadgarstek... ale to "latwy" instrument jest :)
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
lubie latwe rzeczy :) :) :)
mam nadzieje ze nie jest to instrument na jedna noc :wink: :) :) hehe
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
samo brzdąkanie beribałka jest miłe dla mego ucha ale trzymanie tego cacka jest dla mnie irytyjące
ale tak jak mówi diselIP kwestia wyćwiczenia coś ala reklama napoju ego
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach

samo brzdąkanie beribałka jest miłe dla mego ucha ale trzymanie tego cacka jest dla mnie irytyjące


Hehe... a co? Paluszek boli? :lol: dupa Trzeba trenowac :)
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Serek...nie kombinuj. W szkole masz najlepszego nauczyciela(mnie hehe :) ) a pozatym jak umiesz Sao bento Grande to ci wystarczy :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024