Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historyczne konfrontacje Capo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Historyczne konfrontacje Capo
Znalazlem pare informacji na temat historycznych konfrontacji capo

"W 1949 roku w Sao Paulo, w Gimnazjum Pacaembu odbyly sie walki uczniow Mestre Bimby:

1ª : Evaldo (luta livre) x Abib (capoeira) - zwyciezca: Abib, w 3 rundzie przez KO

2ª : Menezes (luta livre) x Perez (capoeira) - zwyciezca: Perez, w 3 rundzie przez KO

3ª : Nagashima (luta livre) x Garrido (capoeira) - zwyciezca: Nagashima, w 2 rundzie przez "arm lock"

4ª : Duro (luta livre) x Garrido (capoeira) - zwyciezca: Duro, w 2 rundzie przez duszenie

5ª : Godofredo (luta livre) x Clarindo (capoeira) - zwyciezca: Clarindo, w 3 rundzie przez KO"
  • 0

budo_moranguinho
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Ale z tego by wynikało, że capoeira jest jednak sportem walki, a nie sztuką walki... Przynajmniej słyszłam, ze przy kwalifikowaniu danej dyscypliny do sportu - lub sztuki- walki bierze sie pod uwage, czy są/były rozgrywane zawody. Chyba że źle rozumiem i to nie były zawody pomiędzy uczniami, tylko "coś innego"... Czy mam rację, czy się mylę, a tak przy okazji, gdzie znalazłeś taką perełkę?

Pozdrawiam. :wink:
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Ciekawe czemu walczyli tylko z ludzmi z Luta Livre, pozatym z tego co slycszalm nazwy Luta Livre uzywa sie nie tylko do okresleniu stylu walki jaki stwozyl Santana po odejsciu od Gracie, ale takze do wszystkiego co nie jest scisle sklasyfikowane.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
mi tez sie wydaje raczej, ze chodzi o dokladne tlumaczenie z portugalskiego czyli wolna walka a nie konkretny styl luta livre. nie orientuje sie za bardzo w historii bjj i nie wiem kiedy santana odszedl od graciech. z tego co czytalem to podobno tez paral sie troche capo (santana).

pozdr,
jakub
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Tak czesto moze byc Luta Livre mylone z wolna walka, a szczegolnie przy tlumaczeniach.
A co do Santany i capo to bardzo mozliwe bo chba gdzies mialem nawet jakies zdjecia sanatyn z jakimis ludzmi z cappo i nie pamietam czy kogos slawnego z capo na tym zdjeciu z santana wlasnie nie ma.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
jest takie jedno zdjecie santany z arturem emidio (znany mestre capo) w takiej smiesznej pozycji - santana trzyma go nad soba na wyciagnietej rece.
  • 0

budo_monstro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Santana nie byl tworca luta livre. Na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziecie historie luta livre. Jest tam napisane, ze w 1950 roku do Rio de Janeiro i Sao Paulo przybyli zawodnicy zapasow catch as catch can. Dawali wiele pokazow. Czesc z nich sprawdzala swe umiejetnosci w vale tudo walczac z zawodnikami styli, w ktorych uzywano kimona. Doprowadzilo to do wymieszania technik. Do dzis pamieta sie o takich pionierach luta livre jak: Hugo Mello, Bahianinho, Sinhozinho czy Regada. W walce uzywano duzo sily fizycznej wiec w 1960 zaczela powstawac nowa karta w historii luta livre. Profesor Roberto Leitao zaczal korygowac techniki na podstawie swojej wiedzy z zakresu biomechaniki tak by mozna je bylo wykonac bez uzywania sily fizycznej. Walka stala sie w ten sposob bardziej techniczna niz silowa.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
nie jestem pewny ale chyba chodzi o tego samego sinhosinho [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdr,
jakub
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
A moze kto sprzetlumaczyc ten tekst o histori luta livre ze stronki Budokan Academia.
Niestety nie znam portugalskiego.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
jak nie zapomne to w ramach walki ze swiateczna nuda moze cos skrobne (i wrzuce gdzies w dziale vale tudo i mma)

pozdr,
jakub
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
e mam prośbe ponieważ moja znajomość ogranicza sie do znajomości słów z portugalskiego do atabawue - bęben utrudnia mi czytanie tej hiiiiiiiiiiiiiiistori niech ktoś mi załatwi tłumacz portugalsko-angielski jakiś program czy cuś oki ?

albo niech ktoś przełoży na pL i wtedy reszta ekipy moze cos wtrąci

oki to tyle

:o
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Właśnie może ktos to przetlumaczyc ?
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Historyczne konfrontacje Capo
Jakub o tym pisał: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wpisujesz tekst, wybierasz jezyki i ENTER
Z portugalskiego na angielski. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

2 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024