Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gra na instrumentach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Gra na instrumentach
Wiecie co? Na większości stron capo są słowniki, ale nie ma napisane jak grać na instrumentach. A da się to zapisać. Np. na berimbau z tego co wiem są cztery główne dźwięki (nie licząc odsuwania cabasu od brzucha). Pusty (można oznaczyć jako p), mocno przyłożony (m) i lekko (l) oraz wstrząśnięcie quaxixi (q), czy jak to tam się pisze. Ja np. znam może 2 3 rytmy jako tako, a przecież jest ich dużo więcej. Czy ktoś kto potrafii grać mógłby spróbować zapisać jakieć rytmy? Jak się nazywają jak szybko się gra. Podobnie na bębnie. Może ktoś spróbuje choć to nie łatwe zadanie. 8)
  • 0

budo_moranguinho
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
:lol: musze powiedzieć że jakośz rok temu znalazłam stronę z zapisanymi różnymi rytmami na berimbauek, pandeiro, atabaque i inne cudne urządzenia muzyczne. Jak wrócę do domku to sprawdzę i postaram sie przesłać adresik. Axe :lol:
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
W ksiazce Acordeona bodajze sa rozpisane nuty do grania na berimbale.

pozdr

ps. a jak nie Acordeon to Nestor Capoeira, ale raczej ten pierwszy.
  • 0

budo_moranguinho
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
jednak nie napisze, bo :oops: mam bałagan, albo po prostu mi sie zgubiło.... :roll: w związku z powyższym radzę Acordeona...
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Ja moge dawac lekcje gry na berimbale... ceny promocyjne :)
hehe... a tak wogole to witam wszystkich bo to moj pierwszy post tutaj!
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Fajnie, że w książce Acordeona są rytmy, ale gdybym ją miał to bym się tu nie produkował. Dlatego jeśli jakaś pomocna i uczynna osoba opisałaby chociaż 3 rytmy byłbym wdzięczny i dźwięczny. Chwilowo nie posiadam tej książki (i nigdy jej nie miałem), ale spróbuję sobie skombinować. Wiem od kogo. Ale niektórzy mogą nie mieć od kogo i to dla nich m.in. myślałem, żeby napisać. Z góry THX
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
W razie czego proponuje amazon.com. Spora ksiegarnia 8O
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Wolałbym sporą bibliotekę. Ale spox 8) Czy w tej książce są też rytmy grania na bębnie albo pandeiro :?:
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
z tego co pamietam to nie. ale moja pamiec moze byc zawodna. czytalem to jakby nie bylo rok temu. najlepiej uczyc sie od kogos. zwlaszcza ze w zadnej ksiazce nie zobaczysz jak masz dokladnie ulozyc dlonie i w jaki sposob uderzac. :!:

8O

pozdr
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
generalnie ciezko jest sie nauczyc z samych ksiazek czy to gry na instrumentach czy to capo. w tym wlasnie celu organizowane sa warsztaty, zeby mozna sie bylo nauczyc podstaw od bardziej doswiadczonych ludzi. mysle, ze warto sie wybrac, popytac, zobaczyc, a potem cwiczyc samemu. bedzie kosztowalo mniej wiecej tyle samo ile zakup ksiazki a wartosc bedzie mialo o wiele wieksza.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Ciężko. Na pewno. Ale da się. Np. rytm (jedez z) do maculele 1 na obrzeżu bębna, 2 środek, 2 obrzeże i 1 środek. Co może się nie da?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
8O 8O

No dobra - to ja podam sambe

2 2 4 2 :)

stary nie wyglupiajmy sie. NIe da sie nauczyc poprawnego grania tylko czytajac. to tak jakby uczyc sie grac na pianinie tylko czytajac nuty (i to uczac sie tych nut samemu)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach

Ciężko. Na pewno. Ale da się. Np. rytm (jedez z) do maculele 1 na obrzeżu bębna, 2 środek, 2 obrzeże i 1 środek. Co może się nie da?


mam pytanie: czy to "1 na obrzezu bebna" to jest wlasnie moment uderzenia kijkow, bo tak by mi wychodzilo jak sprobowalem to "zagrac"?
generalnie ja bylem nauczony grac troche inaczej ale moze cos takiego tez istnieje - nie wiem 8O .
ale abstrahujac nawet od samej ilosci uderzen nie jestes (nie ty osobiscie ale generalnie wszyscy) w stanie sie nauczyc z ksiazki tego co jest najwazniejsze w grze czyli rytmu - odpowiednich odstepow pomiedzy dzwiekami (co mialem okazje pare razy slyszec na jakichs warsztatach, treningach czy w programamch tv)
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Z ksiązęk ciężko,ze słuchu się da.Mój brat tak się nauczył kilku rytmów.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Daję przykład: kolega uczył mnie rytmu na berimbale, powiedział jakie dźwięki są po sobie, trochę pograłem pod jego okiem. Przyszedł następny dzień i ... i nie pamiętałem jak to szło. Gdy na następnym treningu powiedział mi tylko kolejność dźwięków sam po paru próbach przypomniałem sobie melodię, rytm, odległości między dźwiękami. Równie dobrze z jakiejś małej początkującej grupy może pojechać ktoś na warsztaty pouczyć się rytmów, a później pomieszać wszystko. A jak będzie miał zapisane to mu to pomoże. Sam może nie potrzebuję tak bardzo tych rytmów, mam skąd się uczyć (kumple z klubu).
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Jeżeli Mestre Acordeon zamieścił w swojej książce "nuty", opis jak grać na instrumentach, to nie zrobił tego bo skończyła mu się wena twórcza i nie wiedział co by tu jeszcze napisać. Jako mestre nie można mu odmówić szerokiego pojęcia o capoeirze, podejrzewam (nawet jestem pewien), że lepiej wiedział co robi od tych co mówią, że to na nic i nie jest nikomu do szczęścia potrzebne. Jakby sądził, że nikt nie skorzysta z zapisanych rytmów to nie pisał by tego, naprawdę. Ale jeśli jesteście innego zdania no to trudno. Ja wirtuozem gry na berimbale nie jestem, więc sam nie opiszę jak grać (nie potrafię). Gdyby nie było ludzi, którzy próbuja coś zrobić nie wierząc do końca w powodzenie to do dziś biegalibyśmy na bosaka w skórach z mamuta. :) )
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Stary - przeczytaj sobie jeszcze raz co napisalem - jesli jestes tak zdolny ze umiesz sie nauczyc grac na instrumencie czytajac nuty (i uczac sie samych nut, chyba ze jestes wyksztalconym muzykiem, co tez do konca nie ma znaczenia), wiec jesli jestes taki zdolny to ja zazdroszcze
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Do Tdi:
Najpierw polecasz mi książkę i mówisz, że tam bodajże są rospisane nuty do gry na berimbale, później piszesz, że mogę ją kupić w amazon.com. A teraz piszesz, że i tak się nie nauczę z nut chyba, że jestem wykształconym, zdolnym muzykiem. Zdecyduj się.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
O rany. :crazyeyes:

Zrozum ze czym innym jest uczenie sie z nut kiedy sie umie grac na bale, a czym innym uczenie od zera i do tego z nut. Nic z tego nie zczaisz jesli ci ktos nie wytlumaczy. pytales o ksiazke w ktorej rozpisane sa rytmy i nuty - jest nia acordeon. ale nie nauczysz sie grac na bale poprawnie czytajac ksiazke. Tak jak nie nauczysz sie capoeiry czytajac nestora capoeiry Little Capoeira Book (czy jakos tak) mimo tego ze sa tam ladne obrazki i teksty opisujace dana technike. Ksiazka jest tylko jako narzedzie wspomagajace nie glowne zrodlo wiedzy.

czy cos. :balisong2:
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Tylko, że ja umiem grać na berimbale i atabaque. Znam mało rytmów i o to chodzi, żeby poznać więcej. Wiem jak wydobywać poszczególne dźwięki. Znam 3 rytmy, a jest ich trochę więcej (berimbau).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024