Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gra na instrumentach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Serio, Serio? :D Serio serio Serio? :) Jeszcze by się przydało [łinu] (hymn) nauczyć.
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
chodzi o to że sie go nie wygodnie trzyma
mogli by wymyslec nową generacje sprzętu
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
mam bau (kolega mi zrobil) z jesionu kanadyjskiego i gra piknie :angel: . gleboka gunga, cabaca z tykwy z afrika szopu. struna kupna, ale mestre mi powiedzial :) , ze zdecydowanie najlepsze sa te z opon. tylko czeba ciac i czyscic i ciac i czyscic

perdato (tak sie chyba ten kijeczek nazywa :scrambleup: ) wlasnie wykombinowalem nowe bo stare (z uwaga - wlokna szklanego - to apropo nowych technologii :robot: :halfrobot: ) zostawilem nad naszym pieknym morzem. nowe bambusowe. jak znajde lepszy material (moze ktos ma jakies sugestie?) to se wystrugam :balisong3:

kamyczki znalezne (moj sliczny kamyk to kolejna ofiara polskiego morza i zbyt duzej ilosci uzywek fatalnie wplywajacych na pamiec :) :) papieros

pozdr
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
masz może podkrecanie basów ??? bo szukam takie berimbau :) )
nie wiem z czego będzie moje pierwsze berimbau ale do tak zaawansowanych technologi mi jeszcze daelko
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Cóż,Jakubie nasza grupa funkcjonuje bardzo dobrze,właśnie staramy się dotrzeć do trudnej młodzieży w ośrodkach szkolno wychowawczych.Jeśli wszystko wypali to może uda nam się zamiast "fikania koziołków" dla uciechy wspaniałej publiki,zrobić cos dobrego dla potrzebujących dobrych wzorców dzieciaków,a myślę że capoeira może im pomóc uwierzyć w siebie,stworzyc dobre wzorce,a w wykonaniu doświadczonych i odpowiedzialnych ludzi dać wiele,wiele dobrego :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
slyszal moze ktos o berimbau elektrycznym (podlaczanym pod wzmacniacz )? podobno jest cos takiego (bob marley zdaje sie gral na czyms takim). za bardzo nie wiem na czym by to mialo polegac ale ( a'la gitara pewno) cos mi sie o uszy obilo i moze ktos wie cos na ten temat :?: :?: :?:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach

Cóż,Jakubie nasza grupa funkcjonuje bardzo dobrze,właśnie staramy się dotrzeć do trudnej młodzieży w ośrodkach szkolno wychowawczych.Jeśli wszystko wypali to może uda nam się zamiast "fikania koziołków" dla uciechy wspaniałej publiki,zrobić cos dobrego dla potrzebujących dobrych wzorców dzieciaków,a myślę że capoeira może im pomóc uwierzyć w siebie,stworzyc dobre wzorce,a w wykonaniu doświadczonych i odpowiedzialnych ludzi dać wiele,wiele dobrego :-)

Pozdrawiam


chodzilo mi raczej wlasnie o nadanie stopni instruktorskich, identyfikacje z innymi grupami-matkami, identyfikacje z mestres, itd.
ale dobrze, ze staracie sie cos robic przy pomocy capoeira.

perdato (tak sie chyba ten kijeczek nazywa )

ten kijeczek nazywa sie vaqueta badz ewentualnie baqueta :-)

kamyczki znalezne

a kamyczki nazywaja sie dobrao
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Yo yo.

A vintem? co to vintem w takim razie? czy vintem to tez nie kamyczki? czy moze vintem musi byc metalowy? bo jestem pewien ze w Nestotrze Capoeira to bylo nazywane vintem
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
vintem (l.mn. vintens) to sa monety.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
generalnie monety, czy tylko te konkretne z napisem capoeira :) :) :?:
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Mam jedną mp3-ójkę z takim elektro-berimbauem. Zajebiście brzmi. Tytuł "techno capoeira". Koleś nieźle mota, szybko i wogóle słychać wrzaski publiczności (dosłownie) rozgrzanej do czerwoności. Utwór trwa 2:47. Super. Ściągnij sobie z kądś. Nie wiem jak to wygląda, ani jak się to podłącza.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Struna z opony? 8O 8O 8O Nie radzę. Dobrych parę godzin roboty. :cry: I co? Gruby drut jaki można kupić na parę złotych/50 metrów. Gruby i trudno naciągnąć. Dźwięk wychodzi basowy. U nas koleś, który specjalizuje się z robieniu bau-ów, robi je z leszczyny (średnica większa od tego z beriby by się nie wyginał zbytnio). Inny za to nauczył się robić caxixi (grzechotkę) za 10 euro w Niemczech (zapłacił za naukę, to było na warsztatach). Tykwy gotowe można kupić (u nas przynajmniej), albo wychodować (termin siania koniec kwietnia, początek maja). Ja właśnie posiałem (1st time) i zobaczę co z tego będzie. Można grać kamieniem bądź dużą monetę. Patyk dobry jest ciężki i na końcu można przykleić np. taśmę (z 10 warstw) by Ci nie wypadł podczas grania. Im większy berimbau tym dźwięk bardziej basowy. Są trzy główne rodzaje bau-ów (ale nie chcę namieszać, więc może ktoś inny o tym napisze). Po napięciu, gdy skończymy grać - strunę się ściąga by nie wypatrzyć kija. Cabeca powinna być podciągnięta na odległość między kciukiem a małym palcem (przy dłoni na maxa rozprostowanej - palce w różne strony).
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Ej no bracie - mowie co mi powiedzial gosciu ktory zyl z robienia berimbauw przez ostatnie kilka lat. Chyba wie co mowi 8O . Struna z opony jest zahartowana :drinking: i po oczyszczeniu ma znacznie lepszy dzwiek niz kupna :splat: . Jesli chodzi o grubosc to zalezy ona od opony. slyszalem ze te od maluchow sa akuratne, ale nie dam glowy. wiem natomiast ze ja sam jestem zbyt leniwy zeby ciac :balisong4: i czyscic i ciac :balisong3: i czyscic. wiec stosuje kupne. :robot:

co do rodzajow bauw to wiem ze sa gungi, medie i viole. Ewentualnie violinha. co do napinania i dlugosci to dodam jeszcze ze sznurek przy cabasie powinien byc na dwa palce co najwyzej.

na patyczki mozna tez wykorzystac inny patent - na przyklad gumki recepturki. wystarczaja dwie - trzy. dzieki mojej ulubionej restauracji wietnamskiej mam ich spory zapas :)

pozdr
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Moze ktos ma wtyki w Debicy albo Stomilu, to moznaby zalatwic drut zanim go wlaza w ta opone :?:

Jezeli chodzi o elektroniczny berimbau, to moj kumpel gitarzysta zna kolesia, ktory gra muze etniczna i jazz na roznych instrumentach i przeszkadzajkach i ma cos takiego :crazyeyes: . A dowiedzialem sie o tym, bo mu oczywiscie struna poszla :roll:
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Zdarza się, że struna pęka. Jeden koleś ma po takim czymś ślad na twarzy (mały, ale ma) 8O 8O 8O . Be careful
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Gralem moneta i niestety brzmienie bylo bardzo nieladne. Kamien to kamien. Podobno berimbau'y robione z lokalnego drewna bardzo szybko sie wyginaja i tak zostaja.
Mnie dwa razy pekla struna, wiem tylko ze zrobilem strasznie glupia mine (w sumie tu luzik - gram i nagle BZDEK!) :shocked!:
Widzialem jak od nas Monitor Lagarto "obrabial" strune z opony. Mial zestaw narzedzi (podobno niezbednik profesjonalnego berimbalisty hehe), nasmiecil straszliwie ale struna byla akuratna.
Wciaz uwazam ze berimbau'y oryginalne brzmia lepiej od tych wlasnej roboty i lepiej poczekac i kupic lepszy niz kupowac szmelc (chyba ze do trenowania). Poza tym wszelkiego rodzaju bambusy, dziwne tykwy, monety itp. powoduja nadplanowe i niepotrzebne brzeczenie. Dzwiek pustego i pelnego uderzenia powinien byc jak najbardziej czysty i tylko dzwiek "z kamieniem" powinien byc bzyczacy.
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Kuba,aleś ty upierdliwy co chcesz wiedzieć?Stopnie? oki mam trzeci,to jest tak,że jest to trzeci stopień aluno czyli uczeń,ale jak już pisałem mogę prowadzić grupę dzięki uprzejmości profesora Nelshinho z Berlina.
Mam pisać dlaczego profesor sie zgodził ?Nie wydaję mi się żeby to podlegało dyskusji,pogadaj ze swoim mestre.Stopnie instruktorskie otrzymują ludzie,posiadający doświadczenie w sztukach walki,nie tylko w capoeira,choć zaangażowani sa całym sercem w capoeira.Jesteśmy związani z ASOCIASSAO DE CAPOEIRA MESTRE VERMELHO 27 GRUPO MAGIA,jak już wcześniej pisałem.Natomiast dla mnie jako prowadzącego najważniejsza jest działalność dla młodzieży,dzieci,niemających co zrobić z wolnym czasem,nie mających zainteresowań,przyjaciół... to jest najważniejsza sprawa,a nie to gdzie przynależymy i tak dalej.Więc proszę już Ciebie i Tdi o odpuszczanie sobie pytań,które nie mają na celu poprawienia relacji pomiędzy ludżmi ćwiczącymi capoeirę.

Bużiaczki,Całuski,pozdrawiam AXE AXE AXE !!!!
  • 0

budo_grintomb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
w kwestii berimbau własnej roboty:

zapraszam na trening beribazu gruppe i wysluchanie 2 berimbau(berimbałów) .mianowicie tedeuszowego i perzotowego. Brzmią zajebiscie,; duzo lepiej o tych brazylijskich. RobiL je risandinha(?) czyli peżot . Z leszczyny. Tak czystego dzwieku to jeszcze nie słyszeliscie

Słowo papieros

Tdi który własnie coś tam bazgrze jest szczesliwym posiadaczem takowego. Wczoraj go słuchałem i wymiękłem

jak ktoś chce i potrafi to niech śmiało berimbau konstruuje

AXE!!! a nawet muito AXE!!!!
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
Przepraszam bardzo... nie zadawalem zadnych pytan od dluzszego czasu.


Ale jesli juz mnie wywolales to powiem ze dziwi mnie ze czlowiek po pol roku capo zaczyna uczyc ludzi. Ja swiecie wierze ze ty jestes doskonalym trenerem, ale po pol roku, po 2 latach, czy po trzech nie bedziesz wiedzial o capoeirze wystarczajaco zeby moc jej uczyc. Do tego potrzeba czasu i napewno niezlej znajomosci portugalskiego. Chodzby po to by moc spiewac o tym co sie dzieje w roda, albo przynajmniej wiedziec jaka piosenka co znaczy i kiedy ja spiewac. to ze cwiczyles karate i taekwondo - super, ale nie wydaje ci sie ze po 6 latach trenowania jakiejs sztuki walki bedziesz mial maksymalne nawyki, z ktorymi ciezko ci bedzie walczyc? i ze one moga wplywac na to jak sie poruszasz, jak myslisz, jaka taktyke gry obierasz?

trenowanie innych sztuk walki oczywiscie daje rozciagniecie, przygotowuje, uczy timingu obycia sie itd. ale mi sie jednak wydaje ze capoeira to jednak nie jest zupelnie podobna do takiego taekwondo, gdzie czlowiek uczy sie jak rozbijac gola reka dachowki. capoeria to przede wszystkim nie rywalizacja ale wspolpraca, nie tylko walka ale i taniec, przez to jest unikalna i niepodobna.

Salvadorze, prosze cie nie obrazaj sie bo nie chce sie klocic tylko podyskutowac. to jest przeciez forum i chyba chodzi o wymiane pogladow. nie zawsze musza one byc przeciez zgodne.

to co pisze nie wplywa to na moj stosunek do ludzi z GM. znam tych w wawce, lubie ich (w wiekszosci) i z chetnie z nimi gram.

pozdrawiam
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gra na instrumentach
A!

Moj wcale nie jest leszczynowy. moj jest z jesionu kanadyjskiego. nie mam pojecia skad wyzej wymieniony pezot skombinowal jesion, ale fakt, ze bau brzmi rewelacyjnie. na sto procent lepiej od tych kupnych.

mestre :) mi kiedys opowiadal, ze jak sobie robil bau, to bral 20 verg, 40 cabas i czekowal kombinacje. i ktorys tam z kolei byl taki jakiego bylo trza. dlatego nie mam zaufania do kupnych, zwlaszcza ze widzialem ostatnio sporo pekania, i wyjatkowo slabego dzwieku.

w kraju na prawde da sie zrobic dobry bau. na pewno nie tak dobry jak brazylijskie bo nie mamy tu beriby, ale da sie pokombinowac.

jestem pewien ze cisowe drzewo jest zajebiste na bau. skoro anglicy robili z nich takie luki jakie robili, to znaczy ze nada sie na gitare :)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024