Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toporek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Toporek
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie. Otóż wpad mi w ręce taki fajny toporek/siekierka. Napisali tam Tomahawk, ale to raczej nie jest. Wyglądna na dobrze wykonany tyle, że ja sie na tym zabardzo nie znam. A, no i pytanie: czy takie cuś nadaje sie do czegoś poza rąbaniem drewna :grin: Na przykład do rzucania. "Ostrze"- czy jak tam sie to nazywa, jest chyba troche za ciężkie bo waży 700g- tak napisane. Dysponuje ktoś może jakimiś linkami albo poradą czy to sie wogle nadaje, a jak tak to jak tym rzucać (pewnie mocno i przed siebie :wink: ). I przy okazji jeszcze zapytam czy jest jakiś system walki takim toporkiem (np. opracowany przez drwali :grin: ).
Dziękuje za odpowiedzi. PZDR CANARIS>
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
z góry na dół , albo z boku na bok
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek

Witam wszystkich!
Dysponuje ktoś może jakimiś linkami albo poradą czy to sie wogle nadaje, a jak tak to jak tym rzucać (pewnie mocno i przed siebie :wink: ). I przy okazji jeszcze zapytam czy jest jakiś system walki takim toporkiem (np. opracowany przez drwali :grin: ).
Dziękuje za odpowiedzi. PZDR CANARIS>

Kiedys Seiken byl na seminarium walki tomahawkiem, pytaj Jego. Moze cos trafisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
W USA jest firma [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , która zajmuje się produkcja takowych.
Ale jednego nie kumam? oni to chyba reklamują jako sprzęt dla S.W.A.T.?
Dołączona grafika

Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziesz pokrowce i całe systemy do noszenia tomahaków i innych broni.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
Ponad rok temu , zwabiony recenzjami kupilem Vietnam tomahawk z AT , i zachorowalem na ta bron.
Sprawa jeszcze sie pogorszyla po seminarium u Carracci , tomahawk to jest zajebista bron , nie dosc ze rzucanie to niewatpliwa przyjemnosc to jeszcze skutecznosc w walce okrotna ( mowie tu o AT Vietnam z praktycznie niezniszczalna rekojescia z acetalu i posiadajacy 2 ostrza ( dotatkowe od wewnetrznej strony).jekiekolwie przechwyty czy bloki tym tomahawkiem to po prostu bajka , a dotakowe ostrze pomaga niesamowiecie przy rozbrojeniach.
Wady , nizaciekawy sprzet w parterze oraz problematyczny przy spotkaniu z dobrym nozownikiem wyposazonym w 7 " noz.
Wspomiany Carraci oraz LAGana , stworzyli swoje dosyc rozbudowane systemy walki tym przyrzadem.
Tomahawk i SWAT , co prawda nie widzialem jesze rzadnego teamu z tomahawkiem na plecach , mozna porownac go z "entry tools" np. z firmy Paratech , mozna podobnie zastosowac a o ile tansze.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
A gdzie można nabyć wspomniany Vietnam tomahawk. Czy poza internetowymi zna ktoś jakieś prawdziwe sklepy z takim sprzętem. Najlepiej w Warszawie. Też uważam, że to zajebista broń, ale ja to mam raczej taki toporkowaty toporek :) . A i jeszcze Seiken- czy są jakieś specjalne zasady rzucania tym, czy tak po prostu samemu można dojść.
Dzięki.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
....mam dla Ciebie zle wiadomosci.......w Warszawie :D :grin: :D ..........nawet ze znalezieniem takiego sprzetu w zachodniej Europie mialbys problem.........pozostaje net....jesli nie masz karty mozesz zaplacic przelewem z banku.....trozhe trzeba sie pobawic ale nie ma innego wyjscia....cena tego tomahawku o ktorym pisal seiken to ok. 150$ + jakies 30$ za przesylke
spuud
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
te prawie 200 dolców to i tak mało .Widziałem w necie tmahawki za 2 000 dolców. jak kiedyś pojade do stanów to sobie kupię chociaż taki za 150 .
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toporek
Fajnie walczyli tomahawkami w "Ostatnim mochikaninie" albo w filmie "patriota" 8) . Zajebiste połączenie- w jednej ręce nóż, a w drugiej tomahawk belzebub
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024