Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swiateczne aikido.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Swiateczne aikido.
Hej,

Swieta Wielkanocne sa w Japonii w ogole nie znane. Co prawda istnieje slowo "wielkanoc" (po jap. isutaa, z ang. easter), ale co to za swieto i o co w nim chodzi nikt nie ma pojecia. Wynika to z faktu, ze w Japonii glownymi religiami jest shinto (dosl. droga bostw, kult rodzimy istniejacy na archipelagu od ok. Vw.) i buddyzm.

W zwiazku z tym nie tylko w lany poniedzialek, ale rowniez w wielka niedziele treningi sie odbywaja normalnie tak jak kazdego innego dnia.

A jak jest u Ciebie? Czy masz jakies "specjalne" treningi przed lub poswiateczne? A moze treningi odbywaja sie rowniez w swieta??!
Marek
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
U mnie w Polsce jak to w Polsce w swieta sa swieta i sie je a nie cwiczy aikido.
:o
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.

Czy masz jakies "specjalne" treningi przed lub poswiateczne?



Tak, poświąteczne.

"Każdy w swoje miejsce ! Jedziemy brzuszki ! Trzeba spalić parę ciastek !"

:grin:
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
pare brzuszków i pare ciasteczek mówisz.. heeh tez bym ccial PARE brzuszków......... ludzie :-? gdyby tylko pare brzuszków
  • 0

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
A tak w ogole, to co sadzicie o tych "specjalnych" po- lub przedswiatecznych treningach? Czy one sa potrzebne, czy moze lepiej ich nie robic, a zamiast tego zwykly, normalny trening?
  • 0

budo_fianna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
HiHiHi...unas treningi akurat wypadaly w wielki piatek i we wtorek wiec nie bylo mowy o jakiej kolwiek przerwie..co mnie bardzo cieszy...ale pewnie gdyby wypadlo inaczej to trening by sie i tak odbyl..z mniejsza iloscia cwiczacych ale to dalo by sie jakos przebolec...jak to wiecie niektorzy swiat nie uznaja:D
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
eee tam mój sensei jest nie zwraca na tyo uwagi jak w piontek trening to w piontek i nic tego nie zmieni

Pozdrawiam [;)
  • 0

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
W Hombu dojo sa treningi codziennie od rana do wieczora, oprocz niedzieli, kiedy sa tylko dwa. Swiat wlasciwie tu sie nie uznaje. Jedynie buddyjskie swieto zmarlych (po jap. obon), tzw. golden week w maju no i nowy rok. Poza tym dzien w dzien mozna cwiczyc od rana do nocy ile sie komu podoba...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
Świeta? Jakie świeta?? W niedziele można sobie spokojnie poćwiczyć!!Jak sięgne pamięcią to bywały treningi po 8 godzin. Tak, właśnie w niedziele.
ale to było dawno.. teraz już nikt się nie skusi na takie przyjemności. Teraz młodzieży w głowie imprezy, komputery, i inne rzeczy.

Pozdrówka

Aiki
  • 0

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
ja pamietam treningi 12-sto godzinne... kiedys czlowiek byl mlody i mial duzo energii, teraz pozostala juz tylko energia...
a tak przy okazji, co sadzisz o takich dlugich (np.dwie godziny i dluzej) treningach? Kiedys pamietam sensei Tissier stwierdzil, ze optymalny trenig to jedna godzinka, a potem powinna byc przerwa, co Ty na to?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
Hmm.. sensei Tissier?? Byłem przy tym i sam go o to pytałem . To był chyba jeden z jego pierwszych staży w Wawie. Jego asystent chciał mi potem urwać glowe. Ale do rzeczy. Nie godzinke tylko 45 minut. Reszta sie zgadza. :-)))
A co do metody... nie ma zlotego środka. To zależy od senseja. Cognard wygania swoich uczniów na pustynie. Niektórzy mają treningi po 3 (trzy) dni non stop. Inni wola byc na treningu 1 raz w tygodniu ( Velinow - heheh).
Ja zamlody jestem, by wiedzieć takie rzeczy. Ale... gdy się zajmowalem tym zawodowo to trenowalem po 5-6 godzin dziennie.. oj.. piękne czasy były.. oj piekne..

Pozdrówka
Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.

A co do metody... nie ma zlotego środka. To zależy od senseja. Cognard wygania swoich uczniów na pustynie. Niektórzy mają treningi po 3 (trzy) dni non stop.
Pozdrówka
Aiki


Polska wersja EFE trwa 20 godzin.
  • 0

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
Co to jest EFE?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
/whois EFE?

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.

Co to jest EFE?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednakże musze zaznaczyć, że EFE Polska jest przeznaczonym wyłącznie dla członków Kokusai Aikido Kenshukai. Obecnie W ramach Polskiej wersji EFE istnieją dwie gupy. Do grupy EFE I kwalifikują się osoby posiadające stopień od 2 kyu wzwyż, a także osoby, które uczestniczyły w zajęciach tej grupy w poprzednich latach. Osoby które nie są zrzeszone w KAK mogą uczestniczyć w częściach otwartych tych staży.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednakże musze zaznaczyć, że EFE Polska jest przeznaczonym wyłącznie dla członków Kokusai Aikido Kenshukai.
.


Jednym slowem pustynna sekta!! :roll:
  • 0

budo_marek kaczmarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tokio

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
Napisz Garry jak u Was wyglada aiki-taiso, troche o tym slyszalem i bardzo mnie ten temat zaciekawil...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.

Napisz Garry jak u Was wyglada aiki-taiso, troche o tym slyszalem i bardzo mnie ten temat zaciekawil...


Cos ty, wiesz jaka to jest tajemnica???
W tamtym roku bylem w Paryzu, wiec oczywiscie poszedlem pocwiczyc do dojo gdzie cwiczyl kolega poznany na francuskiej liscie aikido. Tak sie zlozylo, ze rowniez cwiczyl sekte Kobayashiego, tylko ze nie zwiazani byli ani z Savagnago, ani z Cognard'em. Wiec zachodzimy jeszcze z 2 kumplami (jeden miejscowy a jeden z Niemiec) a tutaj niemila nispodzianka - nie mozemy wejsc na 1 czesc treningu bo to ma byc aiki-taiso...Pomyslalem sobie ok, to chetnie popatrze - NIC Z TYCH RZECZY!!

Kompletna tajemnica :?

Tamci cwiczyli jakies pol godziny, a my sterczelismy jak te bocki na schodach pod budynkiem....mimo ze ten kolega juz miesiac wczesniej wiedzial ze przyjade i chce pocwiczyc i bylem przez niego zaproszony :cry:

Dopiero jak skonczyli te swoje mistyczne obrzedy, to raczyli nas laskawie wpuscic...Juz nie mowie tu o nieznajomosci etykiety, ale to chyba nie normalne...
Odtad jakos mam uraz do aiki-taiso, i wcale nie mam ochoty tego studiowac, chyba rozumiecie czemu...
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
hej
ja bylem na Taiso w Warszawie i tez jeden trening mieli zamkniety - tylko dla nich, ale cala reszta otwarta,
pocwiczylem, nawet ten ich marsz cesarza i OK, zgrzytem byl tylko prowadzacy sensei, ktory zamiast na pytania typu "jak zrobic to a jak to" odpowiedal zamiats pokazac jak sie to robi... :( , a ze ja pierwszy raz cos takiego cwiczylem, a facet tylko po francusku gadal to nie bylo latwo, choc nie wiem moze taki typ treningu jest u nich powszechnie przyjety...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiateczne aikido.
Ciebie Szczepan to chyba calkiem pogibało. Jak byłeś w Siedlcach to sobie mogłeś owe aikitaiso poćwiczyć. Jak sam stwierdziles zakwasy przez dwa tygodnie potem miales.
Zamknięty trening dla mnie jest sprawa jak najbardziej oczywistą. To jest tak że jak z normalnymi treningami, jak jestes zielony to idziesz na początkującą grupę, ni na zaawansowaną. Tak wioęc zapewne gdybyś trafil na trening grupy początkującej zapewne mógłbyś poćwiczyć.
Nie ćwicze aiki-taiso i nie zamierzam sie skupiać na tej pracy, bo wierz mi że jest to ćwiczenie hardcorowe, to co miałeś możliwość poćwiczyć u michała to żłobek aikitaiso. Gdybyś miał otwarte oczy to widziałbyś jak tak często przytaczna przez Ciebie władza umysłu nad ciałem jest nikła. Aikitaiso doskonale to obnaża pozwalając nadtym panować. Ćwicząc to podejmujesz nadludzki wysiłek próby zapanowania nad swoim ciałem, a reakcje twoje mogą być różne.
Wierz mi ze nie chciałbym aby ktoś siedząc sobie na ławce i popijajć pifco z gwinta patrzył jak walcze z sobą wydając z siebie dzwieki jak przy porodzie :))) Co do wejścia w dowolnym momencie na trening to tez nie jest tak. Odpowiem Ci tak w aikitaiso realizuje się pewien ściśle określony program, jest to dokładnie rospisane z podziałem na kazdy dzień ćwiczenia. Takie coś prawie jak serie na pakierni :) I ile jako uczestnik EFE I miałem możliwość przystąpić do tworzących się wtedy grup aikitaiso, o tyle w tej chwili nie mogę przyłączyć się się do żadnej z nich ponieważ te grupe zrealizowały już jakąś część materiału i jadą dalej. Jedynym rozwiązaniem jest abym poprosił Patrick Matoian Sensei o możliwość utworzenia nowej grupy. Mysle ze to zadna nowość, dawniej potrzebowałbyś dyplomu mekyo-kaiden aby prowadzić zajęcia, tutaj jest dość podobnie. Grupa kandydatów na przyszłych naucieli pracuje pod okiem dyrektora technicznego i w takiej ekipie nie potrzebuje on outsiderów. Taki staż nie jest ani zadna formą promocją, a nie chęcią zbicia kasy. Prowadzącemu zależy na jak najlepszym poziomie tej ekipy na niczym więcej
Mi wydaje się to logiczne i nie ma nic wspólnego z przytaczanym przez Ciebie sekciarstwem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024