Skocz do zawartości


Nowa fala - RT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_budo_.: koCUr :._*

Guest_budo_.: koCUr :._*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Nowa fala - RT
Wierzcie mi lub nie - nie napisałem tego jedynie po to, żeby "zaistnieć" w odwiecznej nieomal dyskusji na temat tego, jaka to szkoła Red Tiger jest "be" i "fuj".
Nie należe do starych wyjadaczy, którzy bądź to byli członkami klubu, bądź są nimi od wielu lat, bo nie dane mi było mieszkać w stolicy :P . Jednak nawet jako ktoś z niewielkim stażem w RT zdążyłem już zauważyć nie tylko ataki na szkołę i trenera ze strony pokrzywdzonych przez los, niegdyś uciskanych, oszukiwanych i najwyraźniej bezsilnych w swojej tragedii ludzi pokroju Szarego :wink: , ale i wewnętrzne tarcia.

W związku z tym rodzi się pytanie, czy można zbudować coś nowego, czy można dać już sobie spokój z wzajemnym wytykaniem wad, docinkami [to tak a propos powyższej aluzji do Szarego :lol: ] i poświęcić się temu co istotne - treningowi. Żaden z "pokrzywdzonych" i "uciskanych" ani nie cofnie czasu, ani nie zmieni pana Pałysa, więc... Gdzie tu sens..?

A Red Tiger? Choć nie jest pozbawiony wad, z wielu względów jest bardzo dobrą szkołą. Na przekór :D .

.: koCUr :.

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

.: koCUr :.[/quote]

Czlowiek bezsilny w swojej tragedii? :D Hmm.. Bezsilnosc jest zwykle spowodowana niemoznoscia dzialania.. :roll: A ja raczej nie mam z tym problemu. Jesli cos mi sie niepodoba to zabieram swoje zabawki i ide do innej piaskownicy... :D

[quote name="budo_.">

W związku z tym rodzi się pytanie, czy można zbudować coś nowego, czy można dać już sobie spokój z wzajemnym wytykaniem wad, docinkami [to tak a propos powyższej aluzji do Szarego :lol: ] i poświęcić się temu co istotne - treningowi. Żaden z "pokrzywdzonych" i "uciskanych" ani nie cofnie czasu, ani nie zmieni pana Pałysa, więc... Gdzie tu sens..?

A Red Tiger? Choć nie jest pozbawiony wad, z wielu względów jest bardzo dobrą szkołą. Na przekór :D .
.: koCUr :.



Coz.. skoro tak mowisz, to jestem gleboko przekonany ze sama madrosc twymi ustami przemawia :D
  • 0

budo_kronos
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Hej czyzby znow cos zaczelo sie dziac ??? :D Kolejna dyskusja na temat klubu RT. No coz moze sie wypowiem na temat tego co sie w klubie dzieje.

Po pierwsze klub jak wiecie zostal oslabiony przez odejscie czesci jego czlonkow, ale nie jet z nim az tak zle by upadal, choc hodza takie pogloski.
Moze tak dla wiadomosci jestem czlonkiem RT od kilku lat i
do dzis prowadzilem w klubie zajecia. Nie mam nic przeciwko RT i nie chcialbym by moja wypowiedz zostala zle zrozumiana. Klub przechodzi obecnie znaczaca przemiane, w planie jest zmiana calego programu nauczania i stopni. Dzieje sie to moim zdanie w niewielkim zamieszaniu ale to chyba oczywiste po tym co klub przeszedl w ciagu ostatnich miesiecy.
Jesli ktos ma pytania odnosnie klubu RT to sluze pomoca. Ostrzegam jednak iz nie bede wypowiadal sie na temat mojego glownego trenera pana Tygrysa LP.
Pozdrowienia dla wszystkich Szarego Adama Macka .....
  • 0

budo_prorok
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Witam.
Drogi Kocurze, ja też nie nie mogę nazwać się starym wyjadaczem,ponieważ w RT spędziłem ok.półtora roku.
Mimo to zdążyłem zauważyć kilka wad,które zadecydowały
o moim stosunkowo dużym zaangażowaniu się w tworzenie
TKM-u.Mam do Ciebie pytanie:Czy założenie nowego klubu
nazywasz bezczynnością. Oprócz tego w moim skromnym odczuciu
w TKM-mie zajmujemy się dość poważnie treningami.
Jeśli mi nie wierzysz to wpadnij kiedyś do nas na trening.Jeżeli przjdziesz
na pewno nikt Cię nie wyrzuci(jeśli będziesz ćwiczył) ,masz na to moje słowo
Jeśli jesteś:a) Białą Koszulką(w co wątpię)to zapraszam we WTORKI 19-20:30(SP.341),SOBOTY 14:-16(SP.321), b)BIAŁĄ SZARFĄ to CZWARTKI 19-20:30(SP.341 ul.OŁACKA) ,NIEDZIELE 10-11:30(SP.321 ul.SZTKOWSKIEGO 3)
Serdecznie zapraszam Michał
  • 0

GośćGuest_budo_.: koCUr :._*

Guest_budo_.: koCUr :._*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Michale,
Mojego posta wyslalem pod wplywem impulsu, ktory co prawda mogl urazic niektore osoby :oops: ale nie to bylo moim glownym celem. Rzecz rozbila sie o to, ze od niedawna zaangazowalem sie w cala ta historie zwana kung-fu, treningi pozwolily mi zapomniec o wielu nieprzyjemnych sprawach i wtedy wlasnie [w swojej naiwnosci dziecko ] pomyslalem, ze sa jeszcze miejsca, gdzie ludzi cos laczy a personalne przepychanki schodza na dalszy plan.
Chyba jednak tak nie jest, ale... czy aby na pewno nie da sie cos z tym zrobic? TKM w zasadzie juz cos zrobil :wink: .

Wybacz, jezeli obrazilem Ciebie lub kolegow [Szary - brwi ].

Zostane w RT. W czyms trzeba byc konsekwentnym :wink:

Pozrowienia dla TKMowcow :grin:

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

Klub przechodzi obecnie znaczaca przemiane, w planie jest zmiana calego programu nauczania i stopni. Dzieje sie to moim zdanie w niewielkim zamieszaniu ale to chyba oczywiste po tym co klub przeszedl w ciagu ostatnich miesiecy.
Jesli ktos ma pytania odnosnie klubu RT to sluze pomoca.


O, to ja mam pytanie. Na co sie Kronosie przestawiacie? Na sportowe Wushu, slusznie mniemam?

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

Klub przechodzi obecnie znaczaca przemiane, w planie jest zmiana calego programu nauczania i stopni.


O rany. Czyli o ile Cię dobrze zrozumiałem, to klub porzuca to, czemu poświęciłem kiedyś kupę lat życia?!? DLACZEGO?

Ehhh... Nie ma lekko :(
  • 0

budo_maciejm
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Kronos moj Boze, a czy Ty przypadkiem nie zrezygnowales wlasnie z prowadzenia zajeci w RT?? :lol: Podobno to dziewczyna ale kto Cie tam wie (a Rzeszow to ladne miasto, nie przecze :) )
Ale powaznie to co tam slychac ?
Podobno beda nowe stopnie (szarfy) -napisz co wiesz.
I jak sie zmieni material ,co bedzie teraz nauczane- szczegolowy plan mozesz mi wyslac na mail : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zeby nie pisac tu zbyt wiele.

Ps.pozdrawiam twoja dziewczyne, chcialbym ja poznac .... papieros
  • 0

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

Klub przechodzi obecnie znaczaca przemiane, w planie jest zmiana calego programu nauczania i stopni. Dzieje sie to moim zdanie w niewielkim zamieszaniu ale to chyba oczywiste po tym co klub przeszedl w ciagu ostatnich miesiecy.
Pozdrowienia dla wszystkich Szarego Adama Macka .....


Pozdrawiam toze... :D
Teraz tak, co do zmiany stopnie to mowiac szczerze to ten aspekt akurat malo mnie interesuje. Kiedys nawet sam L"T"P mowil, ze

uczniem jest ten kto przychodzi po wiedze, a mistrzem ten do ktorego ludzie po ta wiedze przybywaja.

Osobiście taki podział wydaje mi sie najnaturalniejszy... W ten sposob ludzie sami weryfikuja wartość wiedzy innych, i sami wskazuja kto wg. nich ma dostateczna wiedze, po prostu zwracając się do niego. Ktoś może mieć swoich uczniów (kórzy po prostu sami chcą sie od tej osoby uczyć), oraz swojego mistrza/mistrzow. Mistrzem nie jest czlowiek z 10cioma dyplomami lub dluga siwa broda jak na filmach z Jackie Chanem, lecz osoba/osoby majace rzeczywiscie cos konstruktywnego do powiedzenia w danej kwestii. :) Oczywiscie fakt posiadania 10 dyplomów lub/i dlugiej brody nkogo nie dyskwalifikuje :D
Wydaje mi sie ze system "autorytarnych" mistrzow wykracza daleko poza MA.

A teraz druga kwestia.. a moze pierwsza? wariat
Zmiana całego programu nauczania... Hmmm .. Tzn? ;) Zostanie do klubu sciagniety ktos kto sie rzeczywiście zna? Bo chyba zmiany nie skończą się na uczeniu sie orginalnych form w oryginalny sposób z oryginalnych kaset Video? Mam nadzieje ze to tylko absolutnie nietrafiona ironia... :D Choć jeśli to się sprawdzi, to można było by zacząć prowadzenie korespndenyjnych kursów KF. Po wpłacie na określone konto określonej kwoty pieniężnej człowiek otrzyma poczta elektroniczna lub tradcyjną materiał filmowy. :lol: :lol: :lol: Fajnie, mozna było by to zrobić np. w postaci wortaliku specjalistycznego na necie. Hmm.... a moze w przyszłości do każdego z działów Budo będą doczepione filmy szkoleniowe?

"Aikido w tydzień!! Dziesięć filmów szkoleniowych abyś mógł zostać mistrzem!! Przy wpłatach gotówkowych lub płatności elektronicznej 10% zniżki. Po zakupie dziesiątego filmu, - Dyplom mistrzostwa - w ramkach z drewna tekowego - Gratis. Okazja!!!" :D

No juz.. Pozartowalem poironizowalem. :D
Oswiadczam ze moja koncepcja nie miała nic wspólnego z RT, była po prostu puszczeniem wodzy fantazji. :D

A teraz serio.. Jak w wielkim skrócie będą wyglądały te zmiany?
  • 0

budo_prorok
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Cześć!
Ciekawe co jest powodem tak gwałtownych zmian,chyba nie powstanie TKM-u,bo byłoby to conajmniej śmieszne.Jeżeli nie to czy można traktować
te zmianyjako przyznanie się klubu do realizowania wadliwego programu
przez 12 lat?Co z grupami średnio zaawansowanymi, które są w środku nauki i nagle okaże się że to co umieli jest nieaktualne i muszą zaczynać naukę od początku?
(Poza tym poprzedni program pochodził z klasztorów Shaolin, Wudany i Emei-skąd będzi pochdził nowy program? :D )-te dwie linijki chciałbym,aby zostały potraktowane jako żart i zeby nie był przytaczane jako moje słowa w poważnej dyskusji. Z góry dziękuję.Pozdrawiam
Michał
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
śmieszą mnie te plakaty kick-boxing prowadzą mistrzowie polski. Co to za brednie? Cena 150zł kosmicznie drogo, rozumiem jeszcze jakby sauna czy basen był. Przyznam się że kiedyś broniłem RT, ale teraz twierdze, że ten klub tylko doi kase od ludzi i nic nie uczy.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

śmieszą mnie te plakaty kick-boxing prowadzą mistrzowie polski. Co to za brednie? Cena 150zł kosmicznie drogo, rozumiem jeszcze jakby sauna czy basen był. Przyznam się że kiedyś broniłem RT, ale teraz twierdze, że ten klub tylko doi kase od ludzi i nic nie uczy.


te chopak, a na datę poprzednich postów spojrzałeś, po co taakiego kotleta odgrzewasz :lol:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Kurde, aż mnie się łezka zakręciła :lol:

Spoglądajam na to wszystko z perspektywy czasu, i taka mi myśl przychodzi do głowy. Pałys zdawał się nie znać na niczym innym niż to, czym się zajmował. Wyszło na to, że na tym, czym się zajmował (kurde, kręcę, ale zwrot "nauczanie kung fu nie chce mi przejść przez klawiature) też się nie znał, a można powiedzieć wręcz że odwalał totalną kichę i badziewie.

I się zastanawiam, bo człowiek miał niepracującą żonę - blondynkę, i chyba trójkę dzieci na utrzymaniu. Co on będzie robił, jak to wszystko się w końcu zawali?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
No ale LP jest w zarządzie PZWS (czyli swoją więdzą wspomaga działalność związku... czyż to nie jest wyróżnienie" :) )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
Tsailifo, litości 8O Wiedzą?!? Jaką znowu wiedzą? O "formie ośmiu pijanych nieśmiertelnych" :roll:

BTW, wie ktoś czy PZWS płaci zarządowi, i jeśli tak to ile?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT
teraz widzialem plakaty reklamujace ze nauczaja "Mua Thai" znaczy sie tajskich klimatow :) za pol roku zaczna mma krecic jak w takim tempie sie rozwijaja :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa fala - RT

Tsailifo, litości 8O Wiedzą?!? Jaką znowu wiedzą? O "formie ośmiu pijanych nieśmiertelnych" :roll:

BTW, wie ktoś czy PZWS płaci zarządowi, i jeśli tak to ile?


No jak to jaką wiedzą ??? O "TRADYCYJNYM" kung-tfu i innych :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024