Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
kto wie, kto widział, kto ...
o co chodzi, kto prowadzi, po co?
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

kto wie, kto widział, kto ...
o co chodzi, kto prowadzi, po co?

Ta akcja w ogóle wydaje mi się torchę podejrzana. Po pierwsze, żeby wziąć w niej udział, należało kupić gazetę pt. "ELLE", wyciąć kupon i go wysłać. Po drugie, trudno jest zdobyć informacje dotyczące szczegółów akcji. Swego czasu próbowałam się dowiedzieć czegoś na temat technik samoobrony, jakie będą uczone na owych kursach, ale nie udało mi się. Zobaczymy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Znajoma chciala zobaczyc jak to wyglada po obejrzeniu programu w telewizji w ktorym o ty mowili. Miala pojsc a potem opisac wrazenia w szczegolnosci ze to mialo byc za darmo. Dzwonila wszedzie nawet do programu w ktorym to nadawali i nikt zadnych szczegolow nie wie. Przypuszczam ze nastepna akcja na papierze. Ktos zrobbi psychologie, ktos inna teorie a na instruktorow jak zawsze juz nie starczy pieniedzy ;)
Pieniadze sie rozplyna akcja przeminie zrobia najwyzej pokazowke z jednej grupy i kazdy bedzie zadowolony - oprocz kobiet ktore nie moga uzyskac informacji gdzie, kiedy kto itd ;)
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Z tego co do mnie dotarlo to akcja ma ruszyc w kwietniu w kazdym osrodku regionalnym ma zostac przeszkolonych 500 kobiet w 5 etapach po 100 pan.

Dostepnosc z tego co wiem dla kazdego, odplatnosc zerowa. Akcja promocyjna jest przygotowywana i ma ruszyc rowniez w kwietniu.
Media lokalne, bilboardy f-my galicja.

Co do technik obronnych to wiem co tam ma byc - nic szczeglnego, ale zawsze to cos.
  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Witam,
2.04 w Warszawie rozpoczynają się zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet organizowany przez Straż Miejską. Zajęcia będą się odbywać we wtorki o 16.00 i 17.30 w pobliżu Dworca Wschodniego. Więcej można dowiedzieć się pod numerem telefonu 6700844.
Pozdrawiam,
Aga
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Rzeczywiście dość trudno dowiedzieć się o szczegóły akcji. Próbowałem namówić i zapisać żonę, ale nie udało mi się dotrzeć do organizatorów. Osobna kwestia to techniki - na początku akcji w lokalnej tv pokazywali grupkę pań w koszulkach z napisem "Kobieta bezpieczna", które trenowały techniki z... aikido, a z kolei w reklamie ogólnopolskiej była scenka, jak dwóch facetów atakuje laskę na szpilkach, ta laska zakłada jednemu z nich jakąś dźwignię, obala go na ziemię, a robi to wszystko stojąc pomiędzynapastnikami i do tego tyłem do jednego z nich. Szkoda, że nie pokazali, jak ten drugi zakłada jej jakieś duszenie od tyłu, byłoby wesoło. Jeżeli tak ma wyglądać ta akcja, to ja dziękuję, sam pokażę żonie gdzie i jak kopać i uderzać napastnika.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

Witam,
2.04 w Warszawie rozpoczynają się zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet organizowany przez Straż Miejską. Zajęcia będą się odbywać we wtorki o 16.00 i 17.30 w pobliżu Dworca Wschodniego. Więcej można dowiedzieć się pod numerem telefonu 6700844.
Pozdrawiam,
Aga


Najlepiej na samym Dworcu w realu.
Ale tak na serio to calkiem cenna inicjatywa.
Tylko jezeli to prowadzi to Straz Miejska
to nacisk moze byc polozony na obezwladnianie.
Chyba ze sie myle :roll:
  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Słuchajcie,
Nie mam pojęcia jak to wszystko będzie wyglądało. Przed chwilą tam zadzwoniłam dowiedziałam się, że zajęcia te będą prowadzone przez instruktorów ze SM, którzy będą nauczać podstawowych technik samoobrony. Nic więcej nie wie.
Ja nigdy nie byłam na takim kursie, a na KF robimy niewiele jeżeli chodzi o samoobronę, więc na pewno będę starała się zapisać. Na pewno czegoś się tam nauczę.
Pozdrawiam,
Aga
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Agis: a gdzie się uczysz tego Kung Fu? Tak przez ciekawość pytam... nie żebym chciał wywoływać takie burze jak na forum Kung Fu / Wu Shu :D

Pozdrawiam,
Adam
  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Adam,
W szkole którą odwiedziłeś w niedzielę.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Taaaak :) Hmmm.. Coś by trzeba pomyśleć. Jeszcze niedawno zaprosiłbym Cię do siebie na treningi, ale ze względu na fakt że zmieniają się nam zasady płacenia za salę nie mogę niczego obiecywać :( Mam za to małą radę - męcz, męcz i jeszcze raz męcz Maćka (cały czas się słodko uśmiechając), i może się coś wymyśli :D

Pozdrawiam (hmmm... po spotkaniu na dwóch forach czas chyba na "konfrontrację" w realu wariat )

Pozdrawiam,
Adam
  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Strasznie żałuję, że nie mogłam być w niedzielę na treningu (musiałam siedzieć na wykładach), ponieważ mielibyśmy okazję się poznać. Daj znać kiedy zamierzasz znowu nas odwiedzić.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

Słuchajcie,
Ja nigdy nie byłam na takim kursie, a na KF robimy niewiele jeżeli chodzi o samoobronę, więc na pewno będę starała się zapisać. Na pewno czegoś się tam nauczę.

Dziwi mnie to, że jak piszesz, na KF robimy niewiele jeżeli chodzi o samoobronę... W końcu przecież sztuki walki wymyślono, żeby się bronić, czyż nie? Kung-fu o ile się nie mylę, powstało w tym samym celu. Dlaczego więc nie ćwiczy się samoobrony? Przecież cały system KF, karate czy ju-jitsu jest samoobroną, tylko się tego nie dostrzega, niestety.
Jak można np. w karate ćwiczyć elementy samoobrony? Dla mnie jest to śmieszne określenie. Samoobrona to nie tylko uwolnienie się z chwytu, czy jakaś dźwignia, jak jest to powszechnie postrzegane.
  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Po pierwsze to trenuję KF bardzo krótko i znam raptem kilka ciosów i bloków. Wiem, że z czasem to się zmieni, będę coraz lepszym fighterem i będę mogła myśleć o zastosowaniu moich umiejętności w walce. W tej chwili byłoby ze mną raczej kiepsko gdyby ktoś na mnie napadł.
Ponadto z tego co wiem to na kursach samoobrony dla kobiet wykładane są elementy psychologii, uczą cię czego nie należy robić aby jeszcze bardziej nie prowokować napastnika itd. Sorry, ale tego nie ma na KF, a przecież jest to mim zdaniem wiedza bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

Agis: tak szybko jak to możliwe, ale obawiam się że dopiero w pierwszą niedzielę po świętach...

Sławek: otóż właśnie!. Zgadzam się na jakieś 100% wariat W mojej dawnej szkole (tak tak, RT :) ) funkcjonowało oprócz "normalnego" toku nauki również coś, co nazywało się Grupą Samoobrony. Wyglądało to w ten sposób, że ludzie schodzili się na salę, rozgrzewali pięć minut po czym robili uwolnienia z chwytów za nadgarstek i jakieś dźwignie, z których żadna nie była możliwa do zaaplikowania żywemu i stawiającemu opór przeciwnikowi. Za to nie było uderzeń, kopnięć, nie wspominając nawet o jakimkolwiek przygotowaniu z okolic taktyki działania w momencie sytuacji kryzysowej. Zdarzyło mi się kiedyś trafić "na zastępstwo", kiedy główny miszcz nie mógł poprowadzić grupy, i pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie czy ludzie zebrani na sali są w ogóle w stanie stawić jakikolwiek czynny opór napastnikowi... No to się kazałem kopnąć (raz kozie śmierć wariat ) - i okazało się że znaczna część grupy odmówiła, argumentując to tym, że będzie mnie bolało... Ehhhh :(
Niestety, cała sprawa sięgała głębiej: po pewnym czasie okazało się, że grupy średniozaawansowane Kung Fu też mają (może nie wszyscy, ale znaczna część na pewno) podobny problem.
Wracając do tematu: Kung Fu jest sztuką walki, więc w szczególności samoobrony również, jednak wiele zależy od tego jak prowadzone są zajęcia. Bo nie bardzo wierzę w to, że ktoś kto tysiąc razy uderzył powietrze metr przed sobą, a ani razu żywego człowieka zdecyduje się potem na zastosowanie tej techniki w celu zrobienia komuś kuku... (nie mówiąc już o tym, że powietrze bije się zupełnie inaczej - ale to oddzielna bajka ;) )

Agis: z tą psychologią na kursach to absolutnie się z tobą zgadzam. Mogę Ci podać kilka sposobów na ustalenie większej liczby szczegółów na ten temat:
1) 
2) wejdź na profil Pawła Droździaka, i zrób "wyszukaj wszystkie posty" dłuuuuuuuga i zajmująca lektura gwarantowana
3) daj znać na priv, że chcesz się dowiedzieć jak to wygląda od strony uczestnika kursu - a dam Ci namiar na Moją Kasię, która właśnie szczęśliwie zmierza do końca I stopnia kursu samoobrony dla kobiet systemu WSDP.

Pozdrawiam


  • 0

budo_agis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Najpierw pójdę na ten kurs SM i zobaczymy czego się tam nauczę. Być może pomyślę o dalszej „edukacji”.
W każdym bądź razie jesteśmy w kontakcie.
Pozdrawiam,
Aga
  • 0

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska
Hmm.. ja tez widzialem zajawke, bodajze w Wiadomosciach, dotyczaca calek akcji... Kiedy wlasnie zobaczylem pania w szpileczkach, ktora "obezwladnia" dwoch facetow. W tym jeden z nich ma noz. Bylo to zrobione tak maksymalnie amatorsko (a w koncu to wizytowka kursu, czas antenowy kosztuje, nagranie tez, i wiadomo ze "ustawiona' sytuacja powinna byc lepsza odtego co sie oferuje naprawde..). co do Strazy Miejskiej to ogladalem kiedys na TVN jakas przentacje tego jak walcza... Tez raczej zenujace... Boje sie ze wiele kobiet po takich kursach wyrobi sobie falszywe poczucie pewnosci siebie, i w sytuacki krytycznej zamiast krzyczec, uciekac, oddac napastnikowi "fanty" lub cokolwiek innego ona "postawisie" i nagle okazesie ze naqpastnik o polowe mniejszy od instruktora nie daje sie "polozyc"... i bedzie.. przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

Z tego co ja słyszałem o tym kursie (o źródłach sza! :wink: ), to chyba w chwili obecnej jestem co najmniej tak samo kompetentny do przeprowadzenia takiego kursu. Jeśli nie bardziej wariat

Choć przyznać muszę, że inicjatywa sama w sobie jest dość interesująca - takie kursy za friko, szczególnie dla kobiet co czują się jakoś strasznie zestresowane... Mogło by z tego być coś dobrego, pod warunkiem jednak że będzie miało ręce i nogi, a zamiast Wielkiego Pana Strażnika, który będzie pokazywał, że jak złapią za rękę to trzeba ją tak obrócić, żeby nacisnąć na kciuk wystąpi zespół w którym pierwsze skrzypce zagra świadomy tego co robi psycholog...

Będę powtarzać do znudzenia (Paweł Droździak ostatnio się ze mnie śmiał, że mu reklamę robię - ale po Swojej Babie :D która w kursie WSDP uczestniczy widzę, że to DZIAŁA... i chwilami mocno mnie zaskakuje :ups: )

Pozdrowienia, szczególnie dla Mojej Kasi kocham


  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

co do Strazy Miejskiej to ogladalem kiedys na TVN jakas przentacje tego jak walcza... Tez raczej zenujace...

To było w Krakowie, jak była afera o zwiększeniu uprawnieć Straży Miejskiej? Jeśli tak, to faktycznie ci goście zrobili straszną amatorkę. A prawda jest taka, że duża część strażników miejskich nie ma pojęcia ani o walce, ani nawet nie potrafi prawidłowo przeprowadzić interwencji z hmm, użyciem środków przymusu. Bo jak może coś zrobić pan, który ma prawie 50 lat i brzuch taki, że się o niego przewraca :D
Oczywiście są chlubne wyjątki, które wiedzą co robić i potrafią to - sam nawet znam jednego :grin:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA BEZPIECZNA - akcja ogólnopolska

:ups: :ups: :ups: :ups: :ups:
Ale dałem czadu z tym adresem strony Ooooooooo!.... Przepraszam.
Po prostu chyba już byłem lekko przemęczony pracą nad naszym firmowym "sajtem" i mi się taka bzdura wymsknęła.
Oooo... Jak to zobaczyłem to aż mi się ciepło zrobiło wariat

Miało być

Za pomyłkę najmocniej przepraszam (ale nie obiecuję że się nie powtórzy :D )

Pozdrawiam,

Adam


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024